beze-jmena
16.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakouský kardinál varuje před islamizací Evropy

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Rakouský kardinál Schönborn se vyjádřil, že muslimové chtějí vymýtit křesťanství a ovládnout Evropu a zároveň varoval před současným imigračním přílivem muslimů do Evropy.

Připojil se tak nejen k dalším představitelům katolické církve v Evropě, ale také v duchovním Východních církví, kteří varovali Evropu před její přívětivostí k islámským imigrantům již dříve. Pro katolíky, zastávající v církvi tradiční pozici, je prohlášení pana kardinála o to více překvapující, že on sám patří k progresivnímu a liberálnímu křídlu v katolické církvi a je znám jako duhový a balónkový kardinál, pro svou přívětivost k homosexuálním partnerstvím a neobvyklým bohoslužbám, které více než bohoslužby připomínají cirkusové vystoupení klauna s balónky.

Pro příznivce politiky multikulturalismu je to asi ještě těžší, zvláště proto, že Christoph kardinál Schönborn patří k nejbližším lidem současného papeže a je považován za jednoho z nejvážnějších kandidátů na papežský stolec.

Myslím si, že takové překvapení to zase není. Pan kardinál se neodklonil od svého liberálního směru a představy „Nové církve“. Jenom si jako informovaný člověk uvědomuje, že i multikulturalismus má svoje hranice. Zároveň není politik, takže svými slovy nemusí usilovat o hlas lidu a může se vyjádřit, tak jak to cítí. Proto jej nelze nazvat ani populistou. Nejde, zvláště když tento člověk, jak řekl, se vylekal prohlášením prezidenta Bushe po 9/11 o pomstě.

„Vylekal jsem se“, pokračoval, „když někdejší americký prezident Bush ihned po útoku na newyorská Dvojčata volal po pomstě. Od muže, který se prohlašoval za křesťana, jsem očekával výzvu k pokání a obrácení, nikoli vyhlášení války. Kudy se pak svět vydal?“ tázal se vídeňský arcibiskup.

Nejde říci, že je populista ani proto, že to byl právě Christoph kardinál Schönborn, který v loňském roce otevřel všechny církevní organizace pro pomoc uprchlíkům. Takže co se změnilo? Hlas lidu to není, pravicové strany pana kardinála nikdy neoslovovaly, konzervatismus ať v politice, či církevní nauce byl panu kardinálu vždy cizí a strach o ztrátu vlivu u příslušníka starobylého šlechtického rodu nehrozí.

Zbývá poslední možnost, pak kardinál vidí realitu. Jako vídeňský biskup mohl vidět demonstrace rakouských Turků, kdy vykřikovali, že když Alláh přikáže, tak oni nás zabijí. Jako vídeňský biskup ví, že synagogy v Rakousku nejsou hlídané, jen proto, že jsou to historické památky a jako občan Rakouska a jeden z nejlépe informovaných lidí na světě vidí důsledky loňské invaze Orientu do zemí Okcidentu.

Teď ještě aby procitl i Jihoameričan Francesco.

Možná by mu mohla pomoci slova imáma nejvýznamnější mešity z Mekky Abdurrahmana ibn Abdulazize as Sudaise, jehož proslov sledovalo několik stovek miliónu muslimů na celém světě:

Ó, Allah, daruj vítězství, slávu a moc našim bratrům džihádistům v Jemenu, v Sýrii a Iráku a na celém světě. Dej jim triumfovat nad zrádnými židy, ďábelskými křesťany a nepřístojnými rouhači.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
36 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.