rakvolby
22.5.2016
Kategorie: Politika

Rakousko volí presidenta: Referendum o uprchlících?

Sdílejte článek:

PATRIK JUDA 22|05|2016

V dnešních prezidentských volbách v Rakousku proti sobě stanou údajný “krajně pravicový populista” Norbert Hofer a kandidát za stranu Zelených, údajný demokrat a zastánce otevřeného a proevropského Rakouska Alexander Van der Bellen.

Alexander Van der Bellen si prý přeje Rakousko, na které by mohli být Rakušané hrdí. Pan Bellen dále věří, že jde o volbu lidu mezi otevřeným proevropským Rakouskem a něčím co je malé a zpátečnické. Alexander Van der Bellen “demokraticky” ujistil veřejnost, že pokud se stane rakouským prezidentem, tak zástupce strany Svobodných do čela vlády nikdy nejmenuje, i kdyby Svobodní vyhráli podzimní parlamentní volby…(což není zdaleka vyloučeno, pozn. autora).

Jak demokratické. Pokud vyhrajou parlamentní volby Svobodní, tak jej stejně nejmenuji. Naštěstí k tomu, aby pan Bellen mohl kohokoli jmenovat, tak musí dnes vyhrát. Pro někoho musí porazit nacistu, jak znělo na demonstracích strany Zelených. Za mě musí porazit Rakušany. Věřím, že se mu to nepodaří a Rakušané i ostatní Evropané dnes opět zvítězí.

“Mám pocit, že se zvedáme, že se u lidí každého věku něco pohnulo”.. řekl také Alexander Van der Bellen.

Mám stejnou víru. Věřím, že se v každém Evropanovi, každého věku za poslední roky něco pohnulo.

Vítěz prvního kola a odpůrce migrace Norbert Hofer na včerejším setkání s voliči opět potvrdil své postoje k přijímání uprchlíků, odmítl prohlubování integrace EU a vstup Turecka do unie. Tento rakouský politik a vlastenec, který je například voliči strany Zelených často nazýván nacistou, xenofobem a rasistou, ale nejen jimi, dále řekl: “Máme povinnost a odpovědnost rozvíjet tuto nádhernou zemi. Těm lidem, kteří si naší země neváží, kteří se zapojili do války ve jménu Islámského státu, nebo kteří znásilnili naše ženy, těm říkám, že nemohou být v Rakousku. Rozlišujme mezi těmi, kteří s námi chtějí budovat Rakousko a těmi, kteří chtějí tuto zemi zničit.”

Norbert Hofer nechce, aby se Rakousko stalo muslimskou zemí. “Když není šance na integraci uprchlíků, tak musím čestně a otevřeně říci, že nemůžeme nechat hranice otevřené”. Norbert Hofer je v případě svého vítězství připraven rozpustit parlament a vyhlásit předčasné volby v Rakousku, protože rakouská společnost je silně znepokojena stupňující se migrační krizí. Rakousko bylo také zasaženo vlnou kriminality a sexuálních útoků ze strany migrantů a přístup k imigrantům změnila i vláda. Zavřela hranice.

Přesto nový rakouský kancléř Christian Kern chce změnit politickou náladu v zemi a postavit se proti “lacinému populismu”. Christian Kern si vzal jako první do vlády muslimku Munu Duzdarovou a dnešek komentuje jako volby o všechno. Muna Duzdarová se také vyjádřila: “Nesmíme dopustit, aby Norbert Hofer vyhrál.”

Pravicový populismus je to údajné nebezpečí dle nového rakouského kancléře a musíme jej zastavit. Již mě ani nepřekvapuje, že levicové extremisty nezmínil. Zmiňuje je již ale německá policie, která došla k závěru, že zřetelně narostlo násilí levicového extremismu. Deník Bild zveřejnil policejní zprávu Zločin v kontextu migrace: Migranti v roce 2015 spáchali 208344 trestných činů, které byly objasněny. Zhruba stejný počet jich objasněn nebyl. Oproti roku 2014 stoupla kriminalita migrantů o 80% a na každý den připadá 570 objasněných trestných činů ze strany migrantů.

I v Německu mají “populistickou a xenofobní” stranu, řečeno jazykem těch “hodných”. Jmenuje se Alternativa pro Německo (AfD). Tato strana zažívá již měsíce teror od Antify (ti údajně hodní, morálku strážící, ale přitom extremističtí a levicoví). Pouze v Sasku bylo od počátku roku napadeno 27 kanceláří AfD a hoteliéři a hostinští, kteří AfD poskytnou své prostory se setkávají s výhrůžkami a škodami na svém majetku. Pro Antifu jsou všichni z AfD fašisté a rasisti, ale přitom sami páchají násilí a jsou zcela netolerantní k názorům, které se s jejich neshodují. Členka Pegidy Tatjana Festerlig se z Hamburku odstěhovala a změnila si vizáž, po útocích zfanatizovaných levičáků, a žije na utajeném místě v Sasku.

I Češi jsou v médiích často vykreslováni jako xenofobní národ, který se bojí údajně zcela iracionálně uprchlíků. K těmto “iracionálním” obavám napíši o dokumentu televize ZDF, který pojednával o čtvrti Berlína Kottbusser Tor ( Kotti ).

Tato kdysi vyhledávaná čtvrť Berlína, je dnes tvořena většinou obyvatel, kteří jsou migranty povětšinou z Turecka a Severní Afriky. Kotti se dnes již říká malý Istanbul. Řádí zde kriminální gangy mladíků s kapucemi na hlavách. Fyzicky napadají, kradou a obchodují s drogami. Původní obyvatelé si stěžují na svou německou policii, protože situace v této čtvrti není dobrá, ba je naopak velmi nebezpečná. Všude jsou injekční stříkačky a pouliční kriminalita v této, kdysi německé čtvrti končí většinou jako neobjasněná.

Němečtí politici v tomto pořadu přiznávají, že nemají žádnou moc tomu čelit. Mohou varovat, varovat návštěvníky Kotti, aby si hlídali své cennosti a aby zde ženy nechodily samotné. Turisté jsou zde často oběťmi trestných činů a homosexuálové by sem neměli chodit vůbec. Tak si říkám, kdo do této čtvrti vlastně může? Ženy ne, homosexuálové také ne. Zdaleka se nejedná bohužel pouze o Berlín.

Před několika dny v Německu ukopal k smrti dvacetiletý migrant sedmnáctiletého Niklase P. Policie jej již zadržela a je ve vazbě. Pomáhat mu v této brutálně agresivní nelidskosti měli další dva migranti, které policie stále hledá. Vražda šokovala opět celé Německo. Niklas P. bojoval šest dní o svůj život, ale svůj boj prohrál. Byl zbaběle napaden spolu se svou dívkou, když se vracel z koncertu. Jeho dívka byla těmito migranty sexuálně obtěžována.

Policie uvedla o dopadení zatím to, že tento migrant žije v Německu již několik let, že je Ital (nikoli etnický) a že jeho trestní rejstřík je plný násilných činů a obvinila jej z vraždy. Neboli to vypadá tak, že dokud tato individua někoho nezavraždí, nebo “alespoň” někoho brutálně neznásilní, tak u jiných kriminálních činů je jim toho dost promíjeno a podle toho se i někteří chovají. Jen slepý to nevidí.

Věřím v dnešní den Rakousko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 90 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...