bellen
23.5.2016
Kategorie: Společnost

Rakousko: Nedemokratická opatření v demokratických volbách aneb jak zvítězil “správný” kandidát

Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ 23|05|2016

Teda, můžu vám říct, že včerejší volby v Rakousku byly pěkný horor! Přímé volby prezidenta, jakési rakouské referendum o postoji rakouských voličů k politice Bruselu naháněly strach úřadujícímu politickému etablishmentu již týdny dopředu.

Nutno podotknout, že v Rakousku začala od osudového podzimu 2015, kdy se bezostyšně otevřely evropské hranice migrantské vlně, míchat karty pravicová strana HC Stracheho, jíž se podařilo v podzimních vídeňských volbách dosáhnout pro úřadující strany strach nahánějící výsledek.

První vlaštovkou signalizující názorový obrat dosud neochvějně – proti svému lidu vládnoucích rakouských politických elit – byl populistický pokus lidoveckého ministra Kurze. Ten si nechal zpracovat analýzu dlouhá léta z peněz Rakušanů provozujících vídeňských mateřských školek, aby zčistajasna objevil, že tato semeniště revoltních muslimských ideologií, jež jsou dětem imány vtloukány už v předškolním věku, opravdu fungují přesně tak, jak se předpokládalo. Tento čin si stoprocentně vyslouží nálepku populismu.

Ale tlak veřejnosti neustával, při každém novém znásilnění či kriminální činnosti migrantů se napětí vůči úřadujícím politikům přiostřovalo. Rakousko žilo zajetým celoevropským vzorcem, kdy vláda země vykonává neúprosně proti svému lidu politiku bruselského diktátu, kdy média přináší rozhovory s různými kavárníky a aktivisty země, aby informovala lid o tom, že vlastně celá inteligence je se současnou politikou spokojena, a že proti jsou vlastně jen méně vzdělaní, neintelektuálně a nemorálně myslící jedinci.

Druhým výrazným krokem současné vlády byl začátkem března náhlý obrat o 180 stupňů, kdy Rakousko podpořilo politiku V4 a začala spolupracovat na uzavření Balkánské cesty. Prvním zatěžkávacím testem mělo být první kolo volby prezidenta. Upozorňuji, že Rakousko má – jako Česká republika přímou volbu, že tedy hlavu státu volí přímo voliči nikoli politici. Jednalo se tedy – stejně jako u nedávného holandského referenda o Ukrajině – o referendum Rakušanů tematizované politikou Bruselu. A ta v Rakousku totálně propadla!

Obě úřadující strany: soc-demo a lidovecká utrpěly pro své kandidáty totální výprask, neochvějně zvítězil s výsledkem okolo 35% pravicový kandidát Hofer. Jako druhý skončil bývalý zelený profesor van den Bellen. Tato osůbka se při předvolebních rozhovorech sice ukázala jako již vysloužilá v politickém životě (pletla si jména politiků, chvílemi uváděla dokonalé nesmysly) nicméně pro záchranu úřadujících politiků byla nejdnou naprosto nezbytná.

Všechny v prvním kole poražené strany začaly naplno podporovat tohoto kandidáta: V metru zpívali na jeho podporu rakouští aktivisti, byli mobilizováni rakouští kavárníci, aby v médiích ovlivňovali a varovali lid, státní televize ORF se činila. Ta se dokonce pokusila zdiskreditovat pravicového kandidáta v přímém přenosu , když natočila reportáž z Izraele s jakýmsi policistou, jež vyvracel historku, kterou v předešlých vysíláních prezidentský kandidát vyprávěl. Ale tento pokus skončil fiaskem a televize se musela omluvit.

Po prvomájovém vypískání odstoupil dokonce premiér vlády a na záchranu byl povolán manažer Kern, který prosil ve svém projevu o další shovívavost voličů. Ale přišla další znásinění a dokonce vídeňská vražda, kdy pachateli byli migranti čekající na azyl a Rakouskem se rozjel sentinel, vypouštějící již jen modrou páru. Brusel se třásl stejně jako před britským referendem. Našim jižním sousedům začaly chodit bruselskou poštou podivné vzkazy o tom, do jakého nebezpečí a izolace se Rakousko s Hoferovou osobou dostane….

A do toho konečně očekávaný včerejšek – druhé kolo voleb prezidenta. Jeho hlavní kandidáti: Norbert Hofer, kandidát pravicové strany Svobodných (FPÖ) proti celému semknutému politickému světu, podporovanému státními médii a vybranými VIP osobnostmi.

V 19 hodin bylo sečteno: Hofer x Van der Bellen cca. 52:48. (i když státní televize ORF uváděla výsledek 50:50 a pochlapila se teprve o něco později). Bylo určeno, že na dnešek zůstane sčítání korespondenčních lístků došlých poštou…

Ale hlavní gau nastal kolem 21. hodiny: na stránkách ministerstva vnitra se najednou objevily již výsledky sčítání těchto korespondenčních volebních lístků. Sociální sítě se vařily v otázkách: O co jde? Proč už dnes?

Kolem 23. hodiny první oficiální vyjádření: tyto stránky obsahovaly pouze zkušební čísla a měly zůstat veřejnosti utajeny, kolem půlnoci byly vypnuty.

Shrnutí: nezaujatému pozorovateli připadá spousta věcí podivná, zaujatému pozorovateli je naprosto zřejmé, kolik pokusů o ovlivnění voleb je ve vzduchu a konspirátorovi je jasné, že demokratické volby dostávají nedemokraticky na frak.

PS: Podle posledních zpráv se prezidentem opravdu stal dle “předpokladů a potřeb” současného vládního establishmentu Alexander Van der Bellen, zelený, multikulturní eurosocialista.

PS2: Vyjádření Heinz-Christiana Strache, předsedy strany FPÖ, jež nominovala Norberta Hofera:

“Milí přátelé!

Cestu, kterou jsme za jedenáct let vydláždili, nám nemůže nikdo vzít! Nastavili jsme již obrat. Norbert Hofer se stal dnes se svými 50% ve skutečnosti vítězem a závěrečný finiš jen o prsa prohrál. A to přesto, že celý ztrouchnivělý politický systém (SPÖ, 3 bývalí ÖVP-lidé, Zelení, NEOS, EU-Juncker, EU-Schulz, atd) se proti Norbertovi Hoferovi spolčili.

Buďme si tohoto úspěchu vědomi a pracujme nadále důsledně!

Pro naše krásné Rakousko, pro naši spravedlivou domovinu musíme jít dále!

50% lidí vyslovilo přání po změně a těchto 50% nenecháme ve “štychu”.

Toto je teprve začátek. Začátek nového demokratického časového období směrem k přímé demokracii a závaznému referendu.

Bojujeme za lidi, kteří se ve své zemi cítí odcizeni a přejí si novou kvalitu politiky v Rakousku. Tomu … Na zdraví! Váš HC Strache”

ZDROJ: Fcb Mirka Haasová a k tématu i zde

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 109 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...