leoniewien
3.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakousko: Co vypovídají rodiče Afghánci hromadně znásilněné a zavražděné Leonie?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Rakouskem nyní velmi otřásl případ brutálně hromadně znásilněné a zavražděné třináctileté Leonie, o němž jste si zde mohli přečíst již v několika článcích. Připomínám, že zadrženi byli už 3 Afghánci, po čtvrtém se stále pátrá.

Hodně se při úvahách o tom, kdo za vše může, hovoří o jejích rodičích. Rodiče – a jistě právem – pak viní politiky, kteří nebyli schopni kriminální Afghánce deportovat. Dlouhodobě v zemi zůstávají Afghánci, kteří mají velmi rozsáhlý trestní rejstřík, přesto nejsou deportováni. A takových Afghánců nejsou stovky, ale tisíce…

K případu se tak vyjádřili i rodiče zavražděné dívky, kteří tvrdí, že neselhali ani tak oni, jako politici…
 
Ve čtvrtek se rodina pokusila získat nějaký odstup od toho, co se stalo. “Chceme se jen trochu rozptýlit,” říká táta Hannes W. v pátek odpoledne v rozhovoru.

Večer rodiče vyzvedli svou nejstarší dceru z Kremže. “Všude v Kremži seděli mladí lidé, pili, slavili, od 12 do 25 let. Projela kolem policie. Jenže dokud je všechno v klidu, žádná policie nezasáhne. Děti se v létě rády baví, dělají párty. A hned jsme mysleli na Leonie,” hlásí rodiče.

Rodiče se v současné době snaží rozptýlit sami sebe (co nejvíce), otec říká: “Někdy si říkám, že tohle všechno o Leonie nebudu číst. Ale pak si nemůžu pomoct a pak jsem si taky přečetl článek o případu vraždy Manuely ve Wr. Neustadtu. 16letá dívka, která byl krutě zabita 19letým žadatelem o azyl a poté znesvěcena. Ubohá matka, která se ze smrti dcery zhroutila. Na to nemám slova. Co se to děje?”

Oba rodiče se shodují: “Vždy se mluví a píše o feminicidě. Případ Manuely a případ naší Leonie nejsou feminicidy, to jsou infanticidy, tedy vraždy dětí”.
.

Matka na obranu zavražděné dcery říká: “Leonie neměla v poslední době přítele, velmi krátce chodila s Rakušanem, který nemá s případem nic společného. Přitom jeden z Afghánců tvrdí, že s Leonie chodil, to je lež, kterou se chce vrah chránit,” říká Melanie P.

Matka Melanie P. (40) a otec Hannes W. (39) působí v sociálních a zdravotních profesích (je to záchranář, ona zdravotní sestra): “Oba máme v naší profesi co do činění se žadateli o azyl. A ne, nesmíme je všechny házet do jednoho pytle. Jediné, čemu nerozumím je, že v případě žadatelů o azyl, kteří jsou delikventi, nedochází k deportacím. Proč tu musí zůstávat? Někdo, kdo kradl, zabíjel, znásilňoval nebo někoho zbil, ztratil právo na ochranu. Na druhou stranu jsou integrovaní studenti deportováni. A pak se vždycky říká: Tohle jsou zákony. Rozumím například australské imigrační politice.”

Na sociálních sítích a v “Dorftratsch” jsou rodiče vykreslováni jako špatní rodiče s pochybnými rodičovskými metodami. “Podívej, byl jsi s námi, dokázal jsi získat představu o okolí Leonie. Nikdy jsme nechtěli naše děti k ničemu nutit, aby se rozvíjely. Leonie byla obzvlášť vzpurná, skutečný svobodný duch, testovala hranice. A měla jen starší přátele, v listopadu by jí bylo 14. Její nejlepší kamarádce bylo 15,” říká otec.

“Nejen jednou, dokonce několikrát – někdy i se starší dcerou – jsem jela do Vídně hledat Leonie a pak například vzala Leonie z Prátru a dokonce jsem křičela na její starší kamarádky, aby nechaly mou dceru na pokoji. To v dlouhodobém horizontu ničeho nedosáhlo. Leonie se znovu setkala se svými přáteli. Měla jsem ji zavřít,” řekla Melanie P. v pátek.

Rodiče také spolupracovali s  oddělením péče o děti a mládež, které to na požádání potvrdilo, přičemž matka, otec a dítě s nimi spolupracovali.

“A i když je moje dítě u Dunajského kanálu ve dvě hodiny ráno, nedává to žádnému chlapovi na světě právo je zavraždit,” říká matka, která nyní doufá, že čtvrtý podezřelý bude brzy dopaden. “Doufám, že alespoň podezřelí brzy přijdou k soudu”, v to doufají oba rodiče, kteří ozdobili pokoj Leonie  krásnými obrázky 13leté dívky, aby udrželi svou milovanou dceru v co nejlepší paměti….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 877 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)