francmuslim
8.6.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakousko chce zakázat politický islám, Francie naopak pustí na svobodu 450 islamistů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Západní země ukazují čím dál tím větší bezbrannost s děním u svých muslimských menšin. Což se ukazuje na různých „experimentech“ a to od skoro naprosté tolerance, jako ve Švédsku, či naopak o snahu z islámu odstranit politiku.

Pamatujete si před třemi lety, kdy začal velký příchod Orientu do Evropy? Ovšem nikoliv jako inspirace orientálním uměním, orientální módou a zpestření jídelníčku jako v době Rokoka, nýbrž jako masová migrace stovek tisíc, lépe řečeno milionů lidí z Východu. Jako by se „domluvili“ Pákistánci, Iráčané, Iránčané, Afghánci, Syřané, Maročané, Alžířané, Tunisané a další. Pamatujete si na to, jak bylo lidem z východní Evropy vyčítáno, že nechtějí uprchlíky, že na rozdíl od zemí západní Evropy neznají muslimy, muslimy neviděli a jak západní země žijí v poklidu se svou islámskou menšinou?

Že západní země nežili v poklidu se sice ukázalo už dříve. Masakr v londýnském metru, masakr na nádraží vMadridu, občas probleskující zprávy o stínových islámských soudech v Británii, pár zavražděných jako Theo van Gogh, jedna exmuslimka Ayaan Hirsi žijící pod ochranou policie občas vypálená auta v Paříži. Jinak klídek a tabáček dalo by se říci. A přestože i dnes se najdou jedinci, kteří budou obhajovat islámskou imigraci a budou tvrdit, že ti „radikálové“ nemají s islámem nic společného, tak přesto nedokáží zabránit tomu, aby vlády některých evropských zemí svými politickými kroky demonstrovaly, že idylka skončila, protože nikdy nebyla. Spíše se ukazuje, že to, co doutnalo pod povrchem, masová imigrace z islámských zemí ukázala v plné nahotě a vlády evropských zemí poznaly, že muslimské komunity nejsou oddané svým zemím, nesdílejí demokratické hodnoty, ale staví nad ně učení islámu.

Ve Francii je už dva roky stanné právo a snaha laicizovat islám .Například vypuštěním z Koránu veršů nabádajících k nenávisti (Manifest francouzských osobnosti – viz niže). Obavám se však, že pak by z Koránu moc nezbylo, když těchto veršů je 349. Nebo například zákazem zahalování jako například v Nizozemí. Případně dávání většího prostoru muslimům jako ve Švédku v naději, že když na ně budeme hodní, oni budou hodní na nás. Případně jako v Rakousku snahou o potlačení politické složky islámů. Obavám se však, že ani jedno, ani druhé nebude mít šanci na úspěch, a to z toho důvodu, že problémy, které řeší Západoevropské země není v jednotlivých částech islámu, nýbrž v samotném podstatě islámu. To, o co se snaží ve Francii, nebo v Rakousku není reforma islámského učení, ale deformace islámu, navíc řízená shora, politicky a lidmi, kteří jsou mimo islám. Politiku od islámu nejde oddělit. To by z islámu moc nezůstalo, protože islámu je podřízena i politika. Je jeho součástí, protože vše musí být v souladu s Alláhem. Kdyby tak někdy politici naslouchali lidem jako je Robert Spencer jeden z nejlepších znalců islámu na světe anebo somálské aktivistce Ayaan Hirsi, případně dalšímu vynikajícímu znalci islámu a islámskému učení jakým ke koptský kněz Zakaria Botros.

Problém evropských politiků je, že se nedívají na islám očima muslimů, ale očima evropských politiků, vyrostlých v demokratické společnosti, poznamenané politickou korektností a přehnaným humanismem. Vlastně on to není jen problém politiků, ale také všech možných aktivistů, kteří žijí v klamu, že i vrah má svoje práva, přičemž zapomínají, že vrah by měl mít jediné právo, a to právo na spravedlivý proces. Bohužel, v přecitlivělé společnosti mnozí nevidí jako špatného vraha, ale společnost, která nebyla dost ohleduplná k dotyčné lidské bytosti, které pak nezbylo nic jiného než vraždit. Podobným způsobem se staví k menšinám. Omlouvám se, k jedné jediné menšině. Nikde jsem nezaznamenal, že by stejná péče jako o muslimy byla o hinduisty, buddhisty, židy, šintoisty anebo sikhy.

Rakousko, jak uvedl deník iDnes se rozhodlo řešit situaci zavřením několika mešit a potlačováním politického islámu. Mezitím ve Francii, kde vládne stanné právo oznámili, že do konce roku 2019 propustí 450 islámských radikálů. Pustí tedy hlasatele politického islámu do ulic a budou doufat. Zároveň však několik stovek francouzských intelektuálů podepsalo manifest za revizi Koránu, nabádajícího k antisemitismu, za vypuštění násilných veršů a Macron chce laicizovat islám. Prostě hledá se řešení problému, který podle našich „aktivistů“ neexistuje.

Chápu, že politici musí řešit problémy se stále sílící muslimkou komunitou a na jednu stranu chápu, že například pro Německo je těžké jít do konfrontace s Tureckem, vzhledem k turecké komunitě a poznání, že více než Německo německé Turky zajímá sultán Erdogan a ta turecká menšina jsou i voliči, že?

Přitom proč se neřídit osvědčeným? Můj dům, můj hrad? Můj hrad, moje pravidla a pokud se ti to nelíbí, tak zde nemusíš být? Nelze nabízet pohostinství těm, kteří pohrdají hostitelem a chtějí jeho dům změnit podle svých zvyků, bez ohledu na názor hostitele.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.