kurz
16.10.2017
Kategorie: Společnost

Rakouské volby potvrdily palčivost téma migrace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÁCLAV MUSÍLEK

Strany, které se vymezily protimigračně, získaly 57% hlasů. Rakousko je kvůli migrační vstřícnosti minulých vlád, v nichž dominovali Sociální demokraté, zasaženo následky masové migrace srovnatelnými s Německem.

Tamní lidovci ale měli možná víc štěstí něž rozumu, když trochu ze zoufalství nominovali do čela strany mladého protimigračního politika Sebastiana Kurze. Tomu se podařilo zachránit ÖVP před poklesem do spodních pater přízně voličů jen a pouze svou protimigrační rétorikou. Strana se tak nejen vyhnula osudu zavedených politických stran, který pozorujeme v několika zemích Západu. Dokázala dokonce sebrat hlavní téma do té doby favorizovaným Svobodným a ve volbách je poslat až na druhé místo na pásce.

Teď jen zbývá, aby Kurz proměnil svou rétoriku ve skutky a právě se Svobodnými uzavřel vládní koalici nebo jakkoli vládl s jejich podporou. Samozřejmě, že se okamžitě rozjela unijně politická a mediální masáž proti této koalici, kterou hned vděčně přijala námi nedobrovolně placená “veřejnoprávní” média.

Za nutné je také zmínit, že obě protimigrační strany zásadně odmítají povinné migrační kvóty EU bez ohledu na svůj rozdílný náhled na budoucnost Unie a úlohu Rakouska v ní (nebo mimo ní). V tom je nová rakouská politická elita s námi na stejné lodi.

Naše politické strany však odvahu uchopit masovou migraci a její fatální důsledky jako téma nenašly. Místo toho se vyžívají v prázdném tlachání o zástupných problémech a nicotnostech. Nepočítám SPD, která sice díky tématu migrace a islámu pronikne do Sněmovny, ale absolutní nedůvěryhodnost jejího lídra jí spolehlivě nedovolí se ani přiblížit výsledku rakouských stran s antimigračním programem. Ostatní tuto šanci promeškaly. Asi je to proto, že v masové migraci problém nevidí. Pak je ovšem otázkou, jestli si zaslouží hlasy nás, kteří v tomto jevu vážné až smrtelně nebezpečné ohrožení naší země a českého národa vidíme. 

Autor: Václav Musílek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.