israeli_rockets
1.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakety vypálené z Pásma Gazy a nevědomost a fanatismus Ilhany Omar

Sdílejte článek:

ALAN M. DERHOWITZ

  • Uvědomuje si Ilhan Omar, že Izrael ukončil okupaci Pásma Gazy v roce 2005, když z této oblasti odsunul všechny vojáky i osadníky.
  • Americko-arabský antidiskriminační výbor vydal prohlášení, v němž odsoudil Izrael za “cílené zabíjení palestinských civilistů, včetně dětí a batolat.” Ve své neomalenosti se však ani slovem nezmínil o 698 raketách odpálených na rozkaz lídrů Pásma Gazy. Tyto rakety byly odpáleny na izraelské civilisty. Prohlášení se také ani slovem nezmínilo o tragické skutečnosti, že Hamás a Islámský džihád vědomě používají “palestinské civilisty, včetně dětí a batolat” jako lidské štíty s cílem zvýšit počet palestinských civilistů, kteří jsou neúmyslně zabiti nebo zraněni legitimním úsilím Izraele chránit své civilisty před nezákonnými raketovými útoky.
  • Izrael letos slaví 71. výročí svého vzniku. Žádný jiný národ neprospěl lidstvu tak moc v tak krátkém časovém období. Žádný národ, který kdy čelil podobným hrozbám jako Izrael, neměl nikdy lepší vysvědčení z lidských práv, z dodržování právního státu a ze snahy vyhnout se civilním obětem. Mezinárodní komunita by se měla připojit k Izraeli a oslavovat jeho 71 let státnosti. Svět by si také měl uvědomit, že kdyby nepřátelé Izraele přestali útočit na izraelské občany, nastal by mír. Kdyby však Izrael přestal své občany bránit, nastala by genocida.

Všichni čestní lidé by měli být pobouřeni řáděním teroristických skupin v Pásmu Gazy, které na izraelské civilisty vypálily 698 raket. Tyto rakety čtyři lidi usmrtily, zranily 234 lidí a traumatizovaly tisíce nevinných dětí. Představte si, co by udělaly ostatní země, včetně Spojených států, kdyby smrtící rakety cílily na jejich civilisty. Izrael však zareagoval zdrženlivě. Ano, 30 Palestinců bylo zabito a 154 jich bylo zraněno izraelským úsilím zastavit raketové běsnění. Mnozí z nich byli teroristé, ale někteří z nich byli civilisté, kteří byli teroristy využiti.

Tato úmrtí a zranění byla způsobena známou taktikou Hamásu a Islámského džihádu: úmyslně umístit své raketomety v hustě obydlených oblastech – v blízkosti škol, nemocnic a mešit – a tak záměrně maximalizovat počet arabských civilních obětí. Tato strategie bývá nazývána “mrtvé dítě” nebo “CNN”. Cílem je, aby CNN a další sdělovací prostředky ukázaly ve svých zprávách děti a další civilisty, které izraelská protiopatření neúmyslně zabila ve snaze zabránit raketám teroristů zabíjet izraelské děti a civilisty.

Je strašnou tragédií, že tato strategie funguje. Média ji podněcují svým známým přístupem “když teče krev, je to hlavní zpráva.” Vizuální média milují obrázky a videa mrtvých a zraněných dětí, aniž by divákům prozradily, že taková tragická publicita ve skutečnosti nahrává teroristům.

Stejně tak i kongresmanka Ilhan Omar podporuje odpalování raket Hamásem a Islámským džihádem. Ilhan Omar viní izraelské oběti ze “spirály násilí”, místo aby obvinila Hamás a Islámský džihád ze zahájení teroristického násilí proti nevinným izraelským civilistům.

tweetu publikovaném po posledním raketovém útoku ospravedlňuje kongresmanka Ilhan Omar dvojnásobné válečné zločiny spáchané teroristy, kteří se zaměřují na izraelské civilisty a přitom používají palestinské civilisty jako lidské štíty. Ilhan Omar se rétoricky ptá, kolik “raket musí být ještě vypáleno a kolik malých dětí musí být ještě zabito, dokud neskončí tento nekonečný cyklus násilí?”V jejím chápání jsou tyto dvojnásobné válečné zločiny důsledkem “okupační a humanitární krize v Pásmu Gazy.”

Uvědomuje si Ilhan Omar, že Izrael ukončil okupaci Pásma Gazy v roce 2005, když z této oblasti odsunul všechny vojáky i osadníky. Díky svému přístavu a umístění se Pásmo Gazy mohlo stát Singapurem Středozemního moře. Izraelci po sobě zanechali skleníky a mnohá další zařízení. Evropa a Katar nalily do Pásma Gazy spoustu peněz. Hamás, který Pásmo Gazy převzal násilím z rukou Palestinské samosprávy, se však rozhodl, že místo toho Pásmo Gazy přemění na jednu velkou základnu raketometů. Namísto toho, aby využil svých nově získaných zdrojů k zajištění humanitárních potřeb svých obyvatel, použil je k vybudování tunelů a výrobě raket, určených k útokům na izraelské civilisty. To donutilo Izrael přijmout efektivní protiopatření na ochranu svých občanů. Ten, kdo používá slovo “okupace” – Pásmo Gazy už okupováno není – jako ospravedlnění toho, proč musí být z Pásma Gazy “vypáleny rakety” projevuje jak nevědomost, tak fanatismus.

Kongresmanka Ilhan Omar není jediná, kdo dává vinu Izraeli za raketové útoky na izraelské civilisty. Americko-arabský antidiskriminační výbor (ADC, American Arab Anti-Discrimination Committee) vydal prohlášení, v němž odsoudil Izrael za “cílené zabíjení palestinských civilistů, včetně dětí a batolat.” Ve své neomalenosti se však ani slovem nezmínil o 698 raketách odpálených na rozkaz lídrů Pásma Gazy. Tyto rakety byly odpáleny na izraelské civilisty. Prohlášení se také ani slovem nezmínilo o tragické skutečnosti, že Hamás a Islámský džihád vědomě používají “palestinské civilisty, včetně dětí a batolat” jako lidské štíty s cílem zvýšit počet palestinských civilistů, kteří jsou neúmyslně zabiti nebo zraněni legitimním úsilím Izraele chránit své civilisty před nezákonnými raketovými útoky.

Pokud bude terorismus povzbuzován touto snůškou lží, které vytrubuje do světa Omar, ADC a další stoupenci Hamásu a Islámského džihádu, tak se konflikt v Pásmu Gazy ještě vystupňuje. Všichni slušní lidé se musí snažit zabránit útokům raket teroristů na civilisty. Dobrým začátkem by bylo začít říkat pravdu.

Píšu tato slova z Izraele, který si nyní pietně připomíná mnoho vojáků, kteří padli během dlouhých let těžkých bojů proti těm, kteří chtěli zničit národní stát židovského lidu. Izrael letos slaví 71. výročí svého vzniku. Žádný jiný národ neprospěl lidstvu tak moc v tak krátkém časovém období. Žádný národ, který kdy čelil podobným hrozbám jako Izrael, neměl nikdy lepší vysvědčení z lidských práv, z dodržování právního státu a ze snahy vyhnout se civilním obětem. Mezinárodní komunita by se měla připojit k Izraeli a oslavovat jeho 71 let státnosti. Svět by si také měl uvědomit, že kdyby nepřátelé Izraele přestali útočit na izraelské občany, nastal by mír. Kdyby však Izrael přestal své občany bránit, nastala by genocida.

Autor: Alan M. Dershowitz, překlad původního textu: Ilhan Omar’s Ignorance and Bigotry on Gaza Rockets, překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Alan M. Dershowitz je emeritní držitel profesury Felixe Frankfurtera na Harvard Law School, autor knihy “The Case against the Democrats Impeaching Trump” (Hot Books, 2. ledna 2019) a vedoucí spolupracovník Gatestone Institute.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 776 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.