radovan-krejcir-1
20.10.2016
Kategorie: Společnost

Radovan Krejčíř a spol.: Vše je čistější než křišťál

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Radovan Krejčíř požádal jihoafrické prokurátory, aby ho nechali převézt do věznice v Česku. Nabídl jim přiznání ke zločinům, ze kterých je obviněn. Navíc hodlá svědčit o úplatcích, které údajně předal čelným představitelům policie a justice – včetně soudce, který před časem zamítl jeho vydání do České republiky.

Fakt dobrý. Takže Krejčíř chce jen 10 let souhrnného trestu s tím, že se přizná a nepráskne korupci a chce vydání do ČR, kde čelí trestům 10 a 15 let. Takže v ČR učiní dohodu, že nebude mluvit o směnkách ČSSD, o financování a korupci politických stran a dostane max. souhrnný trest 10 let? Takže je za 5 let venku. Marek Dalík byl odsouzen pro pokus podvodu na 4 roky. Soudkyně jasně konstatovala, že tak činil jako prostředník na popud a ve prospěch některého z členů vlády (členem je i premiér).

Marek Dalík vše popřel a tudíž ani nikoho nejmenoval. Šlo o dohodu, když Nejvyšší soud vrátil kauzu zpět Městskému soudu v Praze? Krajský soud odsoudil Davida Ratha k 8,5 letům vězení. Před tím David Rath vystoupil ve Sněmovně a mimo jiné naznačil, že celá kauza přímo souvisí s financováním politických stran, zejména ČSSD a souvisí s bojem o státní zastupitelství. Pak ale k tématu nepromluvil a tento měsíc Vrchní soud verdikt zrušil a vrátil ke Krajskému soudu. Došlo snad k nějaké dohodě?

Kauza OKD je zřejmě poslána definitivně k ledu, místo Bohuslava Sobotky či Zdeňka Bakaly (Zeman: Bakala patří za mříže) je stíhán, respektive obviněn soudní znalec. Robert Šlachta byl odejit a tak je nejen Sobotka, ale i Rittig a další samý úsměv a mají ze všeho prču. Andrej Babiš hřímá, že je Kalousek zloděj, že prodej OKD byl podvod, Kalousek hřímá, že Babiš páchá dotační podvody. Nikdo nepodal trestní oznámení, všichni jsou vychechtaní, protože jsou kámoši, nebo jsou přinejmenším domluveni.

Redaktorka obviní veřejně Miroslava Kalouska, že dostal za protlačení církevních restitucí 5 miliard. Vrabci na střeše pějí o korupci ve věci mýtného Kapsh. V roce  1997 rozhodlo Ministerstvo obrany prodat historická kasárna, v nichž ovšem sídlil Úřad pro českou literaturu Akademie věd ČR, který musel najít prostory pro tisíce knih a ty přestěhovat. Ač to Miroslav Kalousek velice dobře věděl, připojil svůj podpis pod účelově napsanou smlouvu, která dokonce obsahovala lež: „V době podpisu této smlouvy nemá jakákoli třetí osoba užívací právo na základě nájemní nebo obdobné smlouvy.“

A tak ministerstvo „zaplatilo“ smluvní pokutu ve výši 110 milionů Kč a kupec získal kasárna zdarma. Nikdo nepodal trestní oznámení…. Stačí zalistovat v dalších (pochopitelně promlčených) „korupčních“ kauzách, jako například: modernizace tanku T-72, Štábní informační systém, prodej Mig-29, prodej tanků T-72 do Alžírska, Pandury, Gripeny, IT zakázky, rekultivace….. většina je promlčena, zbytek těsně před promlčením a navíc, „nejsou“ důkazy“.  Tak se ptám, jestli opravdu nejsou ty flastry pro Janouška (pro srovnání: jiný řidič pod vlivem alkoholu zabil 2 lidi a dostal 6 let), Ratha a Dalíka nespravedlivé. Nikomu z těch „nahoře“ ale nic nehrozí a tak jsou vychechtaní.

Tak, hlavně že budeme mít to EET a v hospodách se nebude smět kouřit a tak budeme tak nějak žít tak nějak zdravěji a veseleji, že, předsedo? Prostě je to jednoduché: „muž s brašnou nesmí za žádnou cenu projít“.  V jednom má Andrej Babiš pravdu. V tom, když říká: „všichni kradnů“. Bože, jak je vše křišťálově čistější než křišťál, že?

ZDROJ: Michal Malý

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...