filip-skála-850x480
17.10.2018
Kategorie: Historie

Radostné hýkání z konce komunistů

Sdílejte článek:

IN

Tak nám prý uplynulo téměř 30 let od tzv.,,Sametové revoluce” a komunisté poprvé nemají v Senátu ČR zastoupení. Reakcí na to jsou oslavné články a spokojené pobrblávání mezi těmi, kteří se potřebnou likvidací komunistů ohánějí jako mantrou moderní doby.

Připomeňme si nedávnou historii. V roce 1948 se komunisté dostali k moci a začaly čistky. Řada skutečných vlastenců a bojovníků včetně válečných veteránů skončila ve vězení, fárali v Jáchymově, došlo i na tresty smrti. Schopným byl konfiskován majetek, jehož část zakotvila v soukromém vlastnictví předních představitelů KSČ, zbytek byl přetaven do socialistického systému a stal se základem našeho hospodářství. Diktatura komunistů byla narušena v roce 1968, kdy pár reformistů chtělo změnit běh dějin, nikoliv zakončit éru socialismu. To nám bylo armádami většiny spřátelených zemí soustředěných ve Varšavské smlouvě důrazně rozmluveno, reformátorům vysvětleno, aby odešli, což někteří pochopili jako popud k založení disidentu. Poté jsme to tak nějak přežívali do chvíle, než přišla ona Sametová revoluce. To byl impuls pro disident, tedy i pro bývalé reformní komunisty, aby opět ožili a dostali se k moci.

Když byl Václav Havel vyšplhán na Hrad a socialismus sovětdkého typu se odebíral do věčných lovišť, první počin byl jednoznačně už vykonán. V souladu s jistými dohodami došlo ke skartaci většiny složek bývalé STB. Řada komunistů a jejich sympatizantů se postupně očistilo. Někteří zůstali i nadále členy rudé strany, ostatní pod rouškou OF přešli na tu druhou. Nikdo, tedy ani všemi tak obdivovaný Havel, ale ani Uhl, Kocáb, Horáček a plno dalších, se nezabývali možností naprosto izolovat komunisty od budoucí možnosti podílet se na vládě. Naopak se plno elitních mozků z řad této politické strany stalo strůjci dalšího ekonomického vývoje, rozuměj rozpuštění státního majetku a jeho privatizace. Nikomu nahoře najednou předešlých 41 let nijak moc nevadilo, spolupráce se pouze prohloubila a republika vytunelovala. Majetek řady nynějších miliardářů a mnohonásobných milionářů stojí na základech dohod s exkomunisty. Vše nasvědčuje tomu, že se naplnil předem připravený scénář.

Uplynulo dalších cca 30 let a Evropa se vrací tam, odkud my jsme utekli. Levicové hnutí a strany vládnou napříč většiny starého kontinentu, místo Lidových milicí nastupují bojovníci Antify. Jestliže do Československa jezdili studovat afričtí, vietnamští a kubánští revolucionáři a mládež, teď sem plavou davy méně gramotných Afričanů. Dosud fungující sociální systémy západních zemí se hroutí pod nároky na uživení stotisíců pozvaných migrantů produktivního věku, ovšem bez perspektivy je zaměstnat. V zemích, ke kterým jsme vzhlíželi, se do obliby dostává opět Marx a jeho vnímání světa. Mezi odpůrci této situace jsou u nás paradoxně pohrobci Gustáva Husáka, které nikdo nezrušil a oni jsou tedy nadále součástí politického dění u nás, navíc se neschovávají za jiný název. Víme tedy, co od nich můžeme čekat, kde je možné jim dát důvěru a co je třeba zašlapat do země už na počátku. Nicméně jsou tu teď daleko nebezpečnější lidé. Když už KSČ nebyla zakázána ihned po roce 1989 a byl jí ponechán status oficiální politické strany, navíc nedošlo k vypořádání se strůjci minulého režimu, je nynější hýkání novinářů, politiků a herců pouze povrchním jevem ukazujícím jejich neschopnost realisticky uvažovat. Je to podobné, jako neustálá kritika Ruska, které už není tím Sovětským svazem, který nás v šedesátémosmém přesvědčil od upuštění od reforem.

Momentálním rizikem pro naši zemi nejsou levicoví komunisté či SPD, jak nám je neustále předkládáno. Daleko větší hrozbou jsou levicoví sociální demokraté, kterým po nějakou dobu byla svěřena moc, a oni ukázali, jak špatní hospodáři jsou, ANO vedené, ostatně jak jinak, bývalým členem KSČ a agentem STB, odpadlíci z různých stran sloučení v Top09 a STAN, ODS sloužící jiným zájmům, než pro které je předurčena, KDU-ČSL mající ve svém středu příznivce landsmanschaftu. Máme tu také naivní a nenasytné idealisty, jmenujme Drahoše, Halíka a plno dalšík ,,myslitelů”. A nakonec samozřejmě Piráti, kteří vzešli z prostoru, ve kterém se schází vedení bojeschopné Antify, peníze Sorose, předáci neziskovek pašujících Afričany do Evropy a vysávající státní rozpočty, neomarxisté a aktivisté spojení se Zelenými, ekoteroristy a další podobná chátra.

Až budete číst či naslouchat o něčem takovém, jako je konec komunistů u nás, nebuďte naivní. Jen idiot by tomu věřil. Dávno mohlo být vše jinak. Nynější KSČM je čitelnější, než kdokoliv jiný s výjimkou Okamury. O to méně je záludnější. Navíc tomu, co říkají a dělají, stále aspoň trochu věří. Doufat v budoucnost EU spojenou s lepšími zítřky a společným eurem je podstatně více škodlivé, než cokoliv jiného. Můžeme s komunisty nesouhlasit, můžeme je historicky nenávidět, ale skutečně bát se musíme někoho úplně jiných. Těch, za které se opět bijí herci, dramatici a novináři z ČT. Ti to tak  dělali dříve a dělají to i nyní.

Autor: J3.K  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.