hospodalide
24.10.2021
Kategorie: Společnost

QR kód v hospodě

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

ivo-f-cilich99386133_0Končící vláda, respektive končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zase začíná vymýšlet hlouposti. Nyní vymyslel, že by měli tzv. “bezinfekčnost” kontrolovat i hospodští. Ale jako vždy to nějak nedomyslel.

Podle té nové zhovadilosti by prý měl hospodský nechat hosta sednout ke stolu a při objednávce by mu měl zkontrolovat potvrzení o “bezinfekčnosti”, což je samozřejmě pitomost, protože i očkovaný může být infekční. A nejen s covidem.

Ale vykázat z hospody ho nemůže, takže dotyčný tam může sedět tak dlouho, než mu přijde nějaký očkovaný anebo otestovaný (ale kdo by do toho za ty prachy šel?) a objedná si za oba. Ten očkovaný host již, na rozdíl od hospodského, nemá povinnost kontrolovat kamarádovi nějaká potvrzení, takže problém vyřešen.

Jako reakci na tyhle jejich hloupé nápady jsem před pár dny na mém FB zveřejnil (zatím jen pro “přátele”, ale zvažuji, že to otevřu zcela všem) můj platný QR kód očkovaného. Vyvolalo to celkem bouřlivé reakce. Někteří to totiž kdovíproč považují za podvod, ale já přece zveřejňuji pouze můj vlastní a platný QR kód, který si při každé kontrole může kdokoli uložit a dělat si s ním co chce.

Zrovna dneska jsem hospodskému na jeho QR kódu ukazoval, jak by si mohl udělat databázi QR všech štamgastů jenom díky tomu, že by si je od toho listopadu nekontroloval v čTečce, ale v Tečce, kde to jde uložit a nikdo by to nepoznal. Čuměl jak péro, jaké je to jednoduché. Schválně si to zkuste sami. Ty QR mají k dispozici a mohou mít takto uložené bez jakékoli kontroly jejich “majitele” zcela všichni, kdo je kontrolují v kině, divadle, bazénu apod. a nově od listopadu i v hospodě. Tak proč bych ten kód nezveřejnil rovnou zcela všem? Podvod v tom žádný není, ten kód je pravý a žádné falšování v tom není.

Takže i zde nabízím můj platný QR kód z kterého se dozvíte jak se jmenuji (což víte), že jsem měl nedávno dvaapadesáté narozeniny (za případné gratulace děkuji, ale nejsou kulatiny, takže o nic nejde) a kdy a čím jsem byl očkován. Kdo chcete, klidně ten QR kód využijte, pokud jste muž v přibližně mém věku a nebojíte se. Občanku vám v hospodě nebo kině nikdo kromě policie kontrolovat nemůže. Ale dopustíte se tím asi nějakého podvodu, nevím, nejsem právník. Já sám se ovšem hodlám pro tu srandu při případné kontrole, prokazovat (samozřejmě omylem, jak jinak) QR kódem mé mnohem mladší partnerky a jsem zvědavý, jak mi bez spolupráce s PČR dokážou, že to nejsem já… jak oni na mne, tak já na ně.

A tady je ten můj QR kód:

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 288 times, 8 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)