putinrf
23.6.2019
Kategorie: Ekonomika

Putinovi to Rusové natřeli za korupci a mizerné platy

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieVčera se v ruské televizi konala pravidelná každoroční show, při níž se Rusové mohli svého prezidenta ptát na všechno, a údajně žádný dotaz nebyl cenzurován. Tento pořad stálo za to sledovat, ukázal bídu současného Ruska.

Je dobře, že tuto Putinovu exhibici přenášel rovněž web iDNES.cz. a všichni, kdo tady velebí Rusko, by se měli povinně dívat. Velmi výživné bylo například video hasiče z Kaliningradské oblasti, který uvedl, že jeho měsíční plat činí 12 000 rublů, v přepočtu cca 4300 Kč. Z takových peněz se v Rusku žít nedá a tak hasiči musí mít jedno až dvě další zaměstnání, aby vůbec uživili sebe a své rodiny. To se samozřejmě projevuje i na jejich hlavní práci a pak se nelze divit, že kromě zastaralé techniky přijíždějí k požárům i nevycvičení hasiči.

Ruský prezident Vladimír Putin se tedy rozčílil, že prý to není možné, že hasiči už dávno mají brát 30 tisíc rublů měsíčně (v přepočtu asi 10 700 Kč, jak úžasné) a on to nechá prověřit. Takových stížností na nízké platy bylo hodně. Na to Putin řekl, že Rusko musí zvýšit produktivitu práce, aby se lidé měli líp. To je fakt, jenomže se mu to stále nedaří a ani dohnat v tomto ohledu nepříliš vyspělé Portugalsko se zatím nepovedlo. Přitom ruský prezident chtěl, aby to jeho země dokázala už v minulém roce.

Rusové si rovněž stěžovali na mizerné zdravotnictví, čemuž se podle obrázků chátrajících nemocnic nelze divit, a také na masivní korupci, která dusí jejich zemi. Prezident Putin k tomu jako správný demagog řekl, že mají samozřejmě pravdu, ale korupce je problémem i jiných zemí, například USA. To je sice fakt, ale sluší se dodat, že podle aktuálního žebříčku vnímání korupce Transparency International je Rusko na 138. příčce ze 180 zemí, kdežto USA jsou na 22. místě, přičemž platí čím níže tím, hůře. Rusko se tak v úplatkářství pohybuje ve společnosti zemí, jako jsou například Somálsko, Jižní Súdán nebo Jemen.

Tento smutný fakt potvrzuje i potomek donských kozáků Alexej Kelin, který nyní žije v České republice, a už dříve v rozhovoru pro iDNES.cz řekl doslova: „V Rusku se dá podnikat jedině v rámci v podstatě kriminálního systému, který je tam od devadesátých let. Jeho špičky jsou propojeny jak se světem tajných služeb, tak se zločineckými strukturami a vše se točí kolem peněz. Ruská střední třída, která tam dnes existuje a je velice loajální, nevznikla tak, že by to byli lidé, kteří se svými schopnostmi, prací a pílí dopracovali nějakého majetku a postavení.

Do ruské střední třídy je možné se dostat pouze na základě loajality k Putinovi a jeho režimu. Jen v různých ozbrojených složkách jsou dva a půl milionu lidí, a když započtete jejich rodinné příslušníky, tak máte deset milionů lidí, kteří stojí a padají s režimem. Všichni ti lidé ve střední třídě, ať už to jsou policisté, hygienici nebo kontroloři, vědí, že musí všude chodit s napřaženou rukou. V dnešním Rusku se dá všechno koupit a prodat. Legální cestou nejde téměř nic. To vám hned začnou dělat obrovské problémy. A systém z devadesátých let platí doteď.“

Rusku není vážně co závidět, naopak Rusů, kteří musí přežívat z platů ve výši 4 000 – 5000 korun a důchodů kolem 1000 korun měsíčně, a není jich vůbec málo, je normálnímu člověku líto. Já osobně bych na tom nechtěl být jako oni.

Autor: Jan Ziegler

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 847 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
279 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.