oligarchie217
9.2.2017
Kategorie: Společnost

Putinizace české společnosti

Sdílejte článek:

COM/TGDK

Nejnovější kauzy Andreje Babiše s dluhopisy, optimalizací daní a záhadně se objevujícími miliardami v příjmech velmi připomínají stav v zemi na východě, ovládané oligarchy, kteří dokáží svoji politickou moc přetavit v neuvěřitelný mocenský a ekonomický “úspěch”. Jak? To popisuje ve svém komentáři Tomáš Goláň, jenž tento proces v současné české společnosti nazývá “Putinizace”, a ze kterého si dovoluji pro čtenáře PP citovat některé zajímavé pasáže:

Kauzy Dluhopisy a Čapí hnízdo nastavily české společnosti nemilosrdné zrcadlo. Putinizace české společnosti byla dokončena. Jasně se ukázalo, že i když je zde stoprocentní podezření na Andreje Babiše, že podváděl a minimálně dvakrát jednal účelově tak, aby obešel zákon, s našimi politickými stranami to ani nehne. Proč si rovněž nenechal firmu a převedl ji opět zcela účelově do svěřenského fondu, který ovládají jeho blízcí? O morálnosti jeho kroků a slušnosti jeho vystupování už nemůže být ani řeč. Kde je vlna pokusů o vyslovení nedůvěry vládě, kterou jsme vídali dříve? Kde je opozice? Ta je tak slabá, že ani neumí uspořádat tiskové konference, ve kterých by vyzývala vládu k vysvětlení celé situace…

Vlastně se není čemu divit. Kdo by to byl schopen udělat? Mrtvá TOP09? Ta je bez osobností, a proto se ještě nezbavila Kalouska, který je trnem oku většiny veřejnosti a rovněž i mě za vytvoření naprosto nesmyslné a nefunkční struktury Finanční správy. Tato strana ztrácí už i poslední zbytky dechu, které jí dříve dával Kníže… Nebo trosky ODS, které se působením větru samy rozpadají? ODS to jistě nedokáže taky. Ani Úsvit národ nezachrání, protože ten by o Babišových dluhopisech určitě vypsal referendum a za vydání těchto dluhopisů by zavřel uprchlíky.

Zbývají vládní strany, aby z vlády odstoupily a vyvolaly předčasné volby. Jenom tak si mohou udržet čistou tvář a obraz normální politické strany. Tyto se však po zkušenostech se společnou vládou Andreje Babiše děsí toho, že by mohl být premiérem, tak se snaží co nejdéle udržet status quo. Jedná se však o falešné hrdinství, o pokrytectví, které má zakrýt jejich skutečnou slabost. Politik musí prosazovat pravdu bez ohledu na krátkodobé zájmy. Ty volby stejně brzy přijdou a ukáží, jak na tom naše republika doopravdy je. Vládní strany se tak stávají přímými spolupachateli lží a manipulací Andreje Babiše. Názor pana Sobotky, že Babiš „ojebal“ stát, je názorem jeho čistě osobním, celá ČSSD jako celek však zarytě mlčí. Od pana Bělobrádka a jeho strany by navíc nikdo žádné hrdinství nečekal, takže jejich mlčení je vlastně v pořádku.

Záměrně jsem opomněl komunisty, protože ty v podstatě nic z toho nezajímá, jim stačí být v opozici, kryti imunitou si občas štěknout a v klidu si na pozadí všeho dění podnikat se svými bývalými přáteli z východu.

Na hnojišti vzniklém totálním úpadkem tradičních politických stran vzkvétá nová a pravá bolševická struktura hnutí ANO, která již úspěšně dokončuje „Putinizaci“ české společnosti. Jedná se o jednoduchý, a jak vidno nepříliš zdlouhavý proces, kdy společnost začíná rezignovat na lidské a morální hodnoty, nechá se ohlupovat sdělovacími prostředky a svému oblíbenému vůdci odpustí cokoliv. Takový vůdce pak jakkoliv závažný prohřešek zakryje silně a hlasitě vyslovenou lží, kterou odvede od sebe podezření. A ukáže na jiné, to udělal on nebo tamten taky. Ať on to vysvětlí! Funguje to skvěle, lid se rychle otočí tam, kam vůdce ukázal. Nikdo nezkoumá, zda je takový útok pravdivý. Musíme mu věřit, protože s ním nám bude líp. Slib toho, že bude líp, je všespásný, zní jednoduše a lidem dává naději. Takovou tu planou, ale velmi silnou naději, jakou si lidé pěstovali za 40 let komunistické vlády. A vlastně události posledních dní nám ukazují, že Putinizace české společnosti byla už úspěšně ukončena. Mlčí většina společnosti, mlčí většina politických stran…

Hlavními a vlastně bezprostředními viníky rozkladu občanské společnosti a její Putinizace jsou však samotní členové hnutí ANO, bez nichž by Putinizace byla nemyslitelná. Z koho se vlastně takový člen rekrutoval? Z lidí, kteří měli pocit, že jsou předurčeni tady něco změnit, ale nedostali dříve příležitost. Lídr ANO, Andrej Babiš, byl vždycky stejný a vždy se o něm psalo jako o kmotrovi a vůdci podsvětí (např. v kauze Gross, který se s ním stýkal). Určitě se nezměnil ani před volbami, avšak dostal geniální nápad, řekl lidem, kteří čekali na svou příležitost, pojďme do toho spolu, uděláme to jinak a líp. Takové oslovení zhrzených rádobypolitiků bylo natolik osobní, že s velkým nadšením na něj kývli. A najednou dostali příležitost, o jaké se jim ani nesnilo. Mají moc, mají něco, co těžce unese i opravdové a silné ego, natož ego kvaziúspěšného človíčka, který si myslí, že má ještě navíc a teď to chce všem dokázat. Takový člověk jde pak klidně a rád za nabídkou moci s omluvou, že mu jde vlastně o záchranu naší společnosti. ANO, toto je ANO.

Nikdo z těchto človíčků si však na začátku neuvědomil, že podrží pouze podstavec velkému obrovi, který si kohokoliv z nich lehce vymění. A oni zvyklí na moc, na kterou díky obrovi dosáhli, mají z této výměny strach, takže raději podstavec drží hodně pevně. Vedení ANO je plné lidí z okolí Andreje Babiše a ti ostatní, mohou jenom sloužit. Na komunální, krajské či celostátní úrovni, ale jenom sloužit, iniciativa není vítána. A slouží dobře, na posledním sjezdu bolševické strany ANO dostal vůdce 100 % hlasů, čímž deklaroval naprostou jednotu. ANO, možná je někomu z chování těchto lidí nevolno od žaludku, ale na začátku byl u většiny dobrý úmysl, a to je omlouvá. Dnes už žádné úmysly neřeší, protože je ovládla droga moci, a to je svým způsobem omlouvá rovněž. Jsou totiž nesvéprávní, neboť bezmyšlenkovitě papouškují, co obr křičí dole na podstavec. Raději ztratí důstojnost a rozdávají koblihy kolemjdoucím, než by si přiznali, že byli podvedeni. A že by podstavec opustili? To ne, to by přece mohl přijít místo nich někdo ještě horší, i tak si to někteří omlouvají… Většina si však myslí, že je strýček Andrej za dobré služby odmění. Je přece super být v obrově přízni, ten pocit bezpečí pro ně stojí za to.

ANO Putinizace byla dokončena…

Ale nic z toho by nebylo možné bez novinářů, kteří se vrátili k žurnalistice socialistické. Vládní média typu Lidových novin či DNES nepočítám, neboť lidé pracující v těchto médiích si snad ani sami o sobě nemyslí, že by ještě byli opravdovými novináři. Jsou to jenom zaplacení propagandisti jedné politické strany, ustrašení ze své budoucnosti jako za socialismu. Jistě, jsou součástí ANO, takže musí držet podstavec obrovi, jako členská základna ANO. A že drží pevně!!!  … 

A konečně Putinizaci velmi napomohla i celá vláda. Za poslední tři roky svého fungování přijímala jenom zákony, kterými bránila stát proti svým občanům, pro občany samotné však neudělala nic.

Smutný konec jedné smutné revoluce. Společnost je lapena do sítě bolševického obra a není možnost ji ze lží, kterými ji nasytil a umlčel, vysekat.

ZDROJ: Tomáš Goláň

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...