oligarchie217
9.2.2017
Kategorie: Společnost

Putinizace české společnosti

Sdílejte článek:

COM/TGDK

Nejnovější kauzy Andreje Babiše s dluhopisy, optimalizací daní a záhadně se objevujícími miliardami v příjmech velmi připomínají stav v zemi na východě, ovládané oligarchy, kteří dokáží svoji politickou moc přetavit v neuvěřitelný mocenský a ekonomický “úspěch”. Jak? To popisuje ve svém komentáři Tomáš Goláň, jenž tento proces v současné české společnosti nazývá “Putinizace”, a ze kterého si dovoluji pro čtenáře PP citovat některé zajímavé pasáže:

Kauzy Dluhopisy a Čapí hnízdo nastavily české společnosti nemilosrdné zrcadlo. Putinizace české společnosti byla dokončena. Jasně se ukázalo, že i když je zde stoprocentní podezření na Andreje Babiše, že podváděl a minimálně dvakrát jednal účelově tak, aby obešel zákon, s našimi politickými stranami to ani nehne. Proč si rovněž nenechal firmu a převedl ji opět zcela účelově do svěřenského fondu, který ovládají jeho blízcí? O morálnosti jeho kroků a slušnosti jeho vystupování už nemůže být ani řeč. Kde je vlna pokusů o vyslovení nedůvěry vládě, kterou jsme vídali dříve? Kde je opozice? Ta je tak slabá, že ani neumí uspořádat tiskové konference, ve kterých by vyzývala vládu k vysvětlení celé situace…

Vlastně se není čemu divit. Kdo by to byl schopen udělat? Mrtvá TOP09? Ta je bez osobností, a proto se ještě nezbavila Kalouska, který je trnem oku většiny veřejnosti a rovněž i mě za vytvoření naprosto nesmyslné a nefunkční struktury Finanční správy. Tato strana ztrácí už i poslední zbytky dechu, které jí dříve dával Kníže… Nebo trosky ODS, které se působením větru samy rozpadají? ODS to jistě nedokáže taky. Ani Úsvit národ nezachrání, protože ten by o Babišových dluhopisech určitě vypsal referendum a za vydání těchto dluhopisů by zavřel uprchlíky.

Zbývají vládní strany, aby z vlády odstoupily a vyvolaly předčasné volby. Jenom tak si mohou udržet čistou tvář a obraz normální politické strany. Tyto se však po zkušenostech se společnou vládou Andreje Babiše děsí toho, že by mohl být premiérem, tak se snaží co nejdéle udržet status quo. Jedná se však o falešné hrdinství, o pokrytectví, které má zakrýt jejich skutečnou slabost. Politik musí prosazovat pravdu bez ohledu na krátkodobé zájmy. Ty volby stejně brzy přijdou a ukáží, jak na tom naše republika doopravdy je. Vládní strany se tak stávají přímými spolupachateli lží a manipulací Andreje Babiše. Názor pana Sobotky, že Babiš „ojebal“ stát, je názorem jeho čistě osobním, celá ČSSD jako celek však zarytě mlčí. Od pana Bělobrádka a jeho strany by navíc nikdo žádné hrdinství nečekal, takže jejich mlčení je vlastně v pořádku.

Záměrně jsem opomněl komunisty, protože ty v podstatě nic z toho nezajímá, jim stačí být v opozici, kryti imunitou si občas štěknout a v klidu si na pozadí všeho dění podnikat se svými bývalými přáteli z východu.

Na hnojišti vzniklém totálním úpadkem tradičních politických stran vzkvétá nová a pravá bolševická struktura hnutí ANO, která již úspěšně dokončuje „Putinizaci“ české společnosti. Jedná se o jednoduchý, a jak vidno nepříliš zdlouhavý proces, kdy společnost začíná rezignovat na lidské a morální hodnoty, nechá se ohlupovat sdělovacími prostředky a svému oblíbenému vůdci odpustí cokoliv. Takový vůdce pak jakkoliv závažný prohřešek zakryje silně a hlasitě vyslovenou lží, kterou odvede od sebe podezření. A ukáže na jiné, to udělal on nebo tamten taky. Ať on to vysvětlí! Funguje to skvěle, lid se rychle otočí tam, kam vůdce ukázal. Nikdo nezkoumá, zda je takový útok pravdivý. Musíme mu věřit, protože s ním nám bude líp. Slib toho, že bude líp, je všespásný, zní jednoduše a lidem dává naději. Takovou tu planou, ale velmi silnou naději, jakou si lidé pěstovali za 40 let komunistické vlády. A vlastně události posledních dní nám ukazují, že Putinizace české společnosti byla už úspěšně ukončena. Mlčí většina společnosti, mlčí většina politických stran…

Hlavními a vlastně bezprostředními viníky rozkladu občanské společnosti a její Putinizace jsou však samotní členové hnutí ANO, bez nichž by Putinizace byla nemyslitelná. Z koho se vlastně takový člen rekrutoval? Z lidí, kteří měli pocit, že jsou předurčeni tady něco změnit, ale nedostali dříve příležitost. Lídr ANO, Andrej Babiš, byl vždycky stejný a vždy se o něm psalo jako o kmotrovi a vůdci podsvětí (např. v kauze Gross, který se s ním stýkal). Určitě se nezměnil ani před volbami, avšak dostal geniální nápad, řekl lidem, kteří čekali na svou příležitost, pojďme do toho spolu, uděláme to jinak a líp. Takové oslovení zhrzených rádobypolitiků bylo natolik osobní, že s velkým nadšením na něj kývli. A najednou dostali příležitost, o jaké se jim ani nesnilo. Mají moc, mají něco, co těžce unese i opravdové a silné ego, natož ego kvaziúspěšného človíčka, který si myslí, že má ještě navíc a teď to chce všem dokázat. Takový člověk jde pak klidně a rád za nabídkou moci s omluvou, že mu jde vlastně o záchranu naší společnosti. ANO, toto je ANO.

Nikdo z těchto človíčků si však na začátku neuvědomil, že podrží pouze podstavec velkému obrovi, který si kohokoliv z nich lehce vymění. A oni zvyklí na moc, na kterou díky obrovi dosáhli, mají z této výměny strach, takže raději podstavec drží hodně pevně. Vedení ANO je plné lidí z okolí Andreje Babiše a ti ostatní, mohou jenom sloužit. Na komunální, krajské či celostátní úrovni, ale jenom sloužit, iniciativa není vítána. A slouží dobře, na posledním sjezdu bolševické strany ANO dostal vůdce 100 % hlasů, čímž deklaroval naprostou jednotu. ANO, možná je někomu z chování těchto lidí nevolno od žaludku, ale na začátku byl u většiny dobrý úmysl, a to je omlouvá. Dnes už žádné úmysly neřeší, protože je ovládla droga moci, a to je svým způsobem omlouvá rovněž. Jsou totiž nesvéprávní, neboť bezmyšlenkovitě papouškují, co obr křičí dole na podstavec. Raději ztratí důstojnost a rozdávají koblihy kolemjdoucím, než by si přiznali, že byli podvedeni. A že by podstavec opustili? To ne, to by přece mohl přijít místo nich někdo ještě horší, i tak si to někteří omlouvají… Většina si však myslí, že je strýček Andrej za dobré služby odmění. Je přece super být v obrově přízni, ten pocit bezpečí pro ně stojí za to.

ANO Putinizace byla dokončena…

Ale nic z toho by nebylo možné bez novinářů, kteří se vrátili k žurnalistice socialistické. Vládní média typu Lidových novin či DNES nepočítám, neboť lidé pracující v těchto médiích si snad ani sami o sobě nemyslí, že by ještě byli opravdovými novináři. Jsou to jenom zaplacení propagandisti jedné politické strany, ustrašení ze své budoucnosti jako za socialismu. Jistě, jsou součástí ANO, takže musí držet podstavec obrovi, jako členská základna ANO. A že drží pevně!!!  … 

A konečně Putinizaci velmi napomohla i celá vláda. Za poslední tři roky svého fungování přijímala jenom zákony, kterými bránila stát proti svým občanům, pro občany samotné však neudělala nic.

Smutný konec jedné smutné revoluce. Společnost je lapena do sítě bolševického obra a není možnost ji ze lží, kterými ji nasytil a umlčel, vysekat.

ZDROJ: Tomáš Goláň

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 031,00 Kč
Vybráno 54.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.