putin erdogan
14.12.2017
Kategorie: Společnost

Putin: Uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele prý destabilizuje Blízký východ

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Ruský prezident Vladimir Putin si notoval s tureckým kolegou Recepem Erdoganem a de facto odmítl rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uznal Jeruzalém za metropoli Židovského státu.

Jenom připomínám, Erdogan je také autorem výroku, že Izrael vraždí děti a je k němu vůbec velmi nepřátelský. Postoje Putina by nás ovšem neměly překvapovat. Je sice pravdou, že Rusko 6. dubna tohoto roku uznalo Jeruzalém za izraelské hlavní město, ale pozor, jenom jeho západní část tedy bez Starého města, kde se nachází pro Židy nejposvátnější místo – Zeď nářků.

Rusko stejně jako mnohé členské státy Evropské unie, např. Švédsko nebo Francie jsou nepřátelské k Izraeli. To je potřeba si přiznat, zapírat pravdu nemá smysl. A rovněž je špatné ji zneužívat selektivně, čili vytýkat protiizraelské postoje pouze Rusku nebo z druhé strany jenom zemím EU. Putin se opakovaně vyjádřil pro vznik palestinského státu, v Sýrii je spojencem úhlavního nepřítele Izraele Hizballáhu a není mně znám jediný pozitivní krok, který by Kreml pro Židovský stát kdy učinil. V případě hanebné rezoluce UNESCO, která Izraeli upírá právo na hlavní město Jeruzalém, Rusko hlasovalo pro předlohu navrženou islámskými arabskými státy a rovněž podpořilo každé protiizraelské hlasování v OSN. Je pravdou, že Putin kdysi označil Izrael za spojence v boji proti teroru, ale slova zatím nenásledovala skutky. A jak je vidět v záležitosti Jeruzaléma, jasného proizraelského stanoviska se od Rusů zřejmě jen tak nedočkáme.

Očekávat, že by Moskva po vzoru Bílého domu souhlasila s přesunem své ambasády z Tel Avivu do skutečného hlavního města Izraele, by bylo naivní. Přitom Židovský stát by si takové jasné podpůrné gesto bezpochyby zasloužil. Jenomže politika Rusů je v této oblasti asi taková, slíbit můžeme všechno všem, protože slibem přece nezarmoutíš, ale jinak od nás Izraelci nic nečekejte.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 94 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.