putin erdogan
14.12.2017
Kategorie: Společnost

Putin: Uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele prý destabilizuje Blízký východ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Ruský prezident Vladimir Putin si notoval s tureckým kolegou Recepem Erdoganem a de facto odmítl rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uznal Jeruzalém za metropoli Židovského státu.

Jenom připomínám, Erdogan je také autorem výroku, že Izrael vraždí děti a je k němu vůbec velmi nepřátelský. Postoje Putina by nás ovšem neměly překvapovat. Je sice pravdou, že Rusko 6. dubna tohoto roku uznalo Jeruzalém za izraelské hlavní město, ale pozor, jenom jeho západní část tedy bez Starého města, kde se nachází pro Židy nejposvátnější místo – Zeď nářků.

Rusko stejně jako mnohé členské státy Evropské unie, např. Švédsko nebo Francie jsou nepřátelské k Izraeli. To je potřeba si přiznat, zapírat pravdu nemá smysl. A rovněž je špatné ji zneužívat selektivně, čili vytýkat protiizraelské postoje pouze Rusku nebo z druhé strany jenom zemím EU. Putin se opakovaně vyjádřil pro vznik palestinského státu, v Sýrii je spojencem úhlavního nepřítele Izraele Hizballáhu a není mně znám jediný pozitivní krok, který by Kreml pro Židovský stát kdy učinil. V případě hanebné rezoluce UNESCO, která Izraeli upírá právo na hlavní město Jeruzalém, Rusko hlasovalo pro předlohu navrženou islámskými arabskými státy a rovněž podpořilo každé protiizraelské hlasování v OSN. Je pravdou, že Putin kdysi označil Izrael za spojence v boji proti teroru, ale slova zatím nenásledovala skutky. A jak je vidět v záležitosti Jeruzaléma, jasného proizraelského stanoviska se od Rusů zřejmě jen tak nedočkáme.

Očekávat, že by Moskva po vzoru Bílého domu souhlasila s přesunem své ambasády z Tel Avivu do skutečného hlavního města Izraele, by bylo naivní. Přitom Židovský stát by si takové jasné podpůrné gesto bezpochyby zasloužil. Jenomže politika Rusů je v této oblasti asi taková, slíbit můžeme všechno všem, protože slibem přece nezarmoutíš, ale jinak od nás Izraelci nic nečekejte.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.