russian-president-vladimir-putin-sent-his-greetings
29.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Putin: Rusko je přítelem a spojencem světa islámu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 29|05|2016

Prezident Ruské federace Vladimir Putin se 27.5.2016 ve svém projevu na zasedání Skupiny strategické vize „Rusko a islámský svět“ přihlásil k přátelství a spojenectví se světem islámu. Přinášíme překlad textu článku z Rossijské gazety, ruského deníku a úředního listu ruské vlády.

„Teroristé a jejich stoupenci se stále snaží destabilizovat situaci, ale v Rusku nalezne islámský svět vždy spolehlivého přítele a spojence, vždy připraveného přijít na pomoc při řešení globálních výzev.“ Toto uvedl ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu na zasedání Skupiny strategické vize “Rusko a islámský svět”, které se konalo v Kazani. Text projevu byl zveřejněn na internetových stránkách Kremlu.

Mnohé otázky zahrnuté do programu jednání “přímo souvisí s dramatickými událostmi, které nyní probíhají v řadě muslimských zemí a mají bez nadsázky globální odezvu”, řekl Vladimir Putin.

“Za přispění Ruska dostaly teroristické a extremistické síly v Sýrii těžký úder”, upozornil prezident, “nicméně, teroristé a zejich stoupenci se stále snaží o destabilizaci regionální situace a všemi prostředky brání mezinárodnímu úsilí o řešení konfliktu. Snaží se využít zbývající rozdíly mezi etnickými a náboženskými skupinami a také oprávněného rozhořčení muslimských národů z vnějšího vměšování do svých vnitřních záležitostí a snahy o vnucení jim cizích modelů vývoje.”

Hlava státu zopakovala, že “v Rusku islámský svět vždy najde spolehlivého přítele a spojence, připraveného přijít na pomoc v boji proti globálním výzvám a hrozbám, pomáhat při řešení naléhavých problémů.”

“Z naší strany očekáváme aktivní pozici muslimských zemí, jejímž výsledkem bude upevnění principů spravedlnosti, právního státu, odmítnutí diktátu moci, propagandy a ekonomického tlaku v mezinárodních vztazích ”, řekl Putin.

Prezident věří, že schůzka přispěje k posílení vzájemné důvěry, porozumění a spolupráce.

ZDROJE: tapolitika.czRossijskaja Gazeta 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
175 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.