BIDENPUTIN
11.6.2021
Kategorie: Politika

Putin: “O setkání s Bidenem a co si myslím o lidských právech Západu”

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Už za několik dní se setká prezident Putin s Joe Bidenem v Ženevě. Původně chtěl Bílý Dům setkání s Putinem takříkajíc bez předem dohodnutých struktur a bez dohodnutých témat. O Putinovi je ale známo, že nesnáší “prázdné řeči” a jen mrhání časem. Proto Kreml takové setkání kategoricky odmítl. Bidenova administrativa nakonec pochopila, že pokud chce mít setkání s ruským prezidentem, tak musí přijmout jeho podmínky. A tak 16. června, kdy se bude konat vrcholové setkání obou prezidentů v Ženevě, tak má být na programu sedm témat, tak jak to chtěl Vladimír Putin.

  • Ruský prezident se k některým vyjádřil následovně:

“Budeme mluvit i o bilaterálních vztazích a měli bychom se pokusit najít možnosti, jak tyto vztahy, které jsou extrémně špatné, zlepšit.

Prezident Biden před časem veřejně oznámil, že je prý povinen mluvit o lidských právech, protože to je údajně významné poselství USA. “

Pro Putina je samozřejmě toto téma velmi vítané. A Biden je pak buď naivní nebo nevědomý, protože pokud ruského prezidenta vyzval k debatě o tomto tématu, tak už předem prohrál, protože to, co mu ten v této věci přednese, na to mu zůstane jediná možná, ale velmi potupná reakce. Odmítne to, jako míchání se do vnitřních záležitostí USA. Putin už nyní v této věci řekl pro ruská média:

“Prezidenta Bidena lze konfrontovat v otázce lidských práv následovně: Po volbách v USA je tam přesvědčena téměř polovina voličů, že volby nebyly férové. To zjistily americké instituty, a ne my. To jsou zjištění provládních institucí. A do Kongresu nevtrhli jen výtržníci, ale i zklamání voliči -demonstranti. Přišli tam s politickými požadavky a 450 z nich bylo zatčeno a proti všem bylo zavedeno stíhání a 31 z nich je stále ve vězení. Na základě čeho? Nás o tom nikdo neinformuje. Proč?

Například v Bělorusku je mnoho vnitřních problémů. My chceme k tomu zaujmout neutrální pozici. To celé je záležitostí běloruského národa. Ale Západ to vše staví do jiného světla a hodnotí to velmi osobitě. Nicméně, pokud to samé se děje v USA, tak se to hodnotí docela jinak.

To je ale používání dvojího metru. A je nezbytné s tím skončit. V jiném případě křičí Západ, že ruští policisté zasahují neobyčejně tvrdě při některých demonstracích.

Přičemž je pro Západ normální, když tam policisté i v EU zemích střílejí do lidí s gumovými střelami a nejednomu z nich vystřelí oči, policisté zabijí lidi, nasazují vodní děla i slzotvorné plyny.

Před časem jsem mluvil s jedním mým kolegou z EU státu – nebudu ho jmenovat – o Bělorusku. Pak jsem se ho zeptal, zda u nich je vše dovoleno. Jeho odpověď byla, že jeho země je demokratický stát.

To je ale ubohá odpověď – někomu tam vystřelí oko gumovou střelou a on to musí akceptovat, protože mu řeknou, že mu ho vystřelila přece demokratická střela. “

Už jsem řekl, že Putin nesnáší při setkáních s významnými státníky zbytečné prázdné řeči a nerad plýtvá časem.

Pokud mu Biden v Ženevě nenabídne nic víc jen toto, tak to bude první a poslední setkání současného prezidenta USA s Vladimirem Putinem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 937,- Kč
Vybráno 51.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 038 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)