putinrf
27.1.2021
Kategorie: Historie

Putin chce zákonem zakázat srovnávání SSSR a nacistického Německa aneb pro pravdu se každý zlobí

Sdílejte článek:

SM

Podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin doporučil, aby Státní duma za účasti organizačního výboru Vítězství připravila na jarním zasedání k projednání návrh zákona zakazující veřejnou srovnávání rolí SSSR a nacistického Německa ve 2. světové válce.

Informace o pracích na zavedení zákazu veřejného srovnávání a identifikace rolí SSSR a nacistického Německa ve druhé světové válce (1939-1945) byly zveřejněny v pondělí na webových stránkách Kremlu po zasedání Rady pro kulturu a umění.

Ruský vůdce s návrhem souhlasil a konstatoval, že takový zákaz by měl být zaveden, ale je třeba postupovat opatrně a připravit mechanismy na ochranu „pravdy o nedávné minulosti“. Tedy ruské pravdy, která tvrdí, že cíle, rozhodnutí a jednání SSSR pod vedením Stalina byly rozdílné od cílů a pohnutek nacistického Německa a zemí Osy.

Možná by ruskému prezidentovi měl někdo připomenout fakta, kdy na počátku války to byla právě sovětská ropa, sovětská ocel, která umožnila Hitlerovi porazit armády na západě Evropy a nahnat jejich zbytky do kanálu La Manche.

Mělo by se mu také připomenout, čí armády pořádaly společnou přehlídku v Brestu Litevském 22.září 1939. Kupodivu to nebyl jednotky Německa a Velké Británie, ale vojenské jednotky Heinze Guderiana a jednotky 29. tankové armády SSSR. Město bylo vyzdobeno hákovými kříži a rudými hvězdami.

Video: YouTube

Co se týče dodávek strategických surovin, Moskva o spolupráci s Hitlerem velmi stála a dokonce navrhla, že pro Německo obejde obchodní blokádu a bude nakupovat strategické suroviny, které posléze přesune do neutrálních zemí.

Německo požadovalo dodávky surovin ve výši 1,3 miliardy říšských marek a zahrnovalo to i kompenzaci za polská ropná pole, která připadla SSSR. Protože v roce 1938 byla hodnota sovětského vývozu do Německa 625 miliónů marek, jednalo se o zdvojnásobení. Naopak Německo mělo dodat průmyslové zboží, zbrojní materiál a dlouhodobé investice.

Během napadení Finska Sovětským svazem se zdrženlivost Německa Stalinovi velmi hodila.

A kdyby náhodou ruský prezident zapomněl, tak Stalin blahopřál Hitlerovi k dobytí Francie a Molotov se setkal s německým velvyslancem Schulenburgem, kterému předal ta nejvřelejší blahopřání sovětské vlády k ohromujícímu úspěchu hitlerovských vojsk ve Francii. Schulenberg následně poslal do Německa 18. června 1940 spěšný telegram tohoto znění.

Molotov mě pozval dnes večer do kanceláře a vyjádřil mně nejvřelejší blahopřání sovětské vlády u příležitosti brilantního úspěchu německých ozbrojených sil. Dále mě Molotov informoval o sovětské spolupráci ve vztahu k pobaltským zemím. Souhlasil s argumenty, publikovanými v novinách, a dodal, že je již třeba ukončit všechny intriky Anglie a Francie, které se pokoušejí zasít nedůvěru a kontroverzi mezi Německo a Sovětský Svaz v pobaltských zemích…

Takže, jak se lišily cíle  a pohnutky diktátorských režimů Německa a SSSR za 2. světové války? Byly si dost podobné, že pane prezidente?

  • securitymagazin.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 023 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...
218 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)