BuresKlepeta
15.3.2016
Kategorie: Společnost

Půjde Babiš do kriminálu za podvod?

Sdílejte článek:

RED/KAREL KŘÍŽ 15|03|2016

“Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci nebo příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí a způsobí tímto činem škodu velkého rozsahu, bude potrestán odnětím svobody na pět až deset let.” (§ 212 odst. 6 TrZ)

Zvonku to tak vyzerá, že Andrej Babiš má malinko problém, který zřejmě pociťuje i on sám, jediný spravedlivý v této zemi, tvůrce spravedlivého podnikatelského prostředí a napravitel křivd, zlodějin a leváren, které narobil Kalousek. Zapáchající dotační lejno kolem sebe tak urputně rozmazává, že jeho nelibý pach je cítit již široko, daleko.

Původně si asi myslel, že se vše vyřeší “ostrou kampaní” jeho vlastních medií, která se pokoušela čtenáře přesvědčit, že aféra Čapí hnízdo bude vyřešena vrácením neoprávněně inkasované dotace. Pak přihodil ještě pár miliónů na charitu, ale páchnoucí lejno holt nejsou volební koblihy. Dotační podvod neuplatil a stal se mediálním šaškem.

Zopakujme si některá jeho vyjádření: 

  • Čapí hnízdo, si myslím, je nejlepší projekt co jsem kdy vymyslel! Napadnul mě ve frontě na krmení koz – nesnáším čekání, tak mě napadlo něco podobného.
  • Čapí hnízdo není moje, je to nějaké firmy z holdingu…
  • Koukám, co jedna, možná dost blbě řečená věta, dokáže udělat – samozřejmě že jedna z mých firem vlastní Čapí hnízdo !
  • Já chci prohlásit, že jako Andrej Babiš jsem nikdy nevlastnil, ani neměl podíl v Čapím hnízdě.
  • Čapí hnízdo jsme koupili v roce 2013 a v žádném případě neřeknu jméno investora, který čerpal dotace…

Jiří Doležal kausu glosuje slovy: V TV Prima v neděli předvedl Andrej Babiš dokonalé nastudování nové role, kterou velmi úspěšně zvládá: roli totálně zkompromitovaného klauna. Jak jinak, řešilo se Čapí hnízdo — a pan velkouzenář hovořil, jak když Rudé právo tiskne. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu.

„Jsem cílem politické kampaně, která má jediný cíl: odstranit mě z české politiky. Po kampani ohledně StB přišla kampaň na dotace, na biopaliva,“ tvrdil Babiš. Dotaz na to, že v čele firmy Čapí hnízdo byla jeho dcera či bratr jeho partnerky, odmítl Babiš v televizi Prima odpovědět. „Od 1. dubna se otvírá ekocentrum. Budou tam nové pavilóny se surikaty, klokany, lemury,“ pokračoval slovenský miliardář.

To důležité je jinde: ODS a TOP 09 usilují o svolání mimořádného jednání Poslanecké sněmovny kvůli kauze Čapí hnízdo — a je to samozřejmě zcela oprávněný požadavek. Stejně jako je oprávněný požadavek, aby kromě sněmovny causu důkladně prověřila protikorupční policie a přesně podle Babišových předvolebních slibů zatočila se zloději a korupčníky.

Šéf komunistů Vojtěch Filip však ve stejném pořadu řekl, že komunisté snahu o mimořádné jednání nepodpoří. Exsoudruh Babiš se tak dostává pod ochranu soudruhů z rodné strany, pod jejímiž křídly začínal, a hnutí ANO by mělo uvažovat o potenciální fúzi s KSČM. Jsou si ideově tak blízké, že by to dávalo smysl. A tak nezbývá než se na závěr zeptat: Co by na to asi řekli Bureš s Falmerem?

burklep

Zdroj obrázku: ateo.cz

A na tato slova můžeme navázat i jedním komentářem, který se objevil na facebooku: “Problém není Babiš, ale strach z něj. Debata o podvodu při financování haciendy ministra financí ukazuje, do jak absurdního stavu se dostala současná politika.

Fakta stojí velmi tvrdě proti Babišovi. Nikdo je ale neumí přetavit ve skutečně silný tlak na něj. A dotyčný se všem nehorázně a arogantně směje do očí. Přes víkend to ukázalo jak jeho vystoupení v televizi Prima, kde dostal dlouhý prostor k moderátorem nijak nepřerušované obhajobě, tak prohlášení, kde věc překrucuje k interpretaci, že převzetím farmy zachránil Česko od vracení eurodotací.

Slabá reakce na prokazatelné lži názorně ukazuje, že problém není Babiš, ale neschopnost ostatních politických hráčů se s ním vypořádat. Každý jiný by byl v jeho důkazní pasti donucen rezignovat a s ostudou opustit veřejný prostor. Je to nějakých sedmadvacet let od pádu bolševika, ale stará přátelství mezi soudruhy jsou stále pevná a živá. V neděli to ukázali soudruzi z KSČM, kteří jednoznačně odmítají vyšetřit causu jejich bývalého soudruha Babiše.”

Zoufalství Andreje Babiše pak korunuje jeho obrana tradičním útokem na Kalouska: “Dotace byla farmě udělena, když byl hejtman Středočeského kraje za ODS, pan Bendl. Ta dotace snad byla jedna z nejvíc kontrolovaných dotací České republiky od vstupu do Evropské unie, asi osm nebo deset kontrol tam bylo. A kdo to kontroloval, hejtmani ČSSD. No, a potom přichází to finále, v dubnu 2013 je nařízen mimořádný audit Ministerstva financí České republiky, a kdo je ministr, no, pan Miroslav Kalousek.”

Kruh se tedy uzavírá. Za Čapí hnízdo zřejmě může Miroslav Kalousek, který jej postavil jako černou stavbu a chudákovi Andrejovi jej pak podstrčil i s padesátimiliónovou podvodnou dotací. Příznivci ANO mají jasno a vytahují zaprášené vojenské padáky, letouny Casa a OmnipolKalda s.r.o. Kradnú tedy všetci, ale Kalousek víc!

A co my ostatní? My, co nemáme přístup k erárním korytům, co netvoříme daňové zákony, pomocí kterých se do těch koryt sype téměř tři čtvrtiny našich výdělků, my, co neovládáme justiční a policejní mafii, my, co musíme pod hrozbou dlouholetého kriminálu dodržovat všechny ty tisíce zákonných zmetků a paragrafů ušitých na míru oligarchům? Můžeme jen na chvilinku věřit, že kauza Čapí hnízdo bude spravedlivě vyřešena, že nebude zametena pod koberec a její hlavní aktér skončí na pár let tam, kde by měli končit všichni zloději?

Nebuďme naivní. Andrej Babiš, stejně jako třeba Stanislav “Akcionář” Gross, Mirek “Pandur” Topolánek, Vlasta “Casa” Parkanová, Bohuslav “OKD” Sobotka a stovky dalších “veřejných činitelů”, zákony přeci neporušil. Jednak jsou tyto napsány na míru a druhak platí Kalouskovo jedenácté přikázání: “Neprokážeš!” Babiš je sice možná mediální šašek, ale určitě není v současné situaci lovná zvěř, kterou politická mafie hodila přes palubu a porušila by tak zákon Omerty. Do kriminálu tedy určitě nepůjde i když zvonku to tak naozaj vyzerá.     

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 571,00 Kč
Vybráno 21.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 42 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
149 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.