DALNICEISLAMNEHODA
19.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Psychicky nemocný islamista řádil na dálnici v Berlíně

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonZprávy o islamistických útocích ustoupily do pozadí světových médií ze dvou důvodů. Média dnes mají virovou pandemii a útoky islamistů si v poslední době v EU nevyžádaly žádné oběti.

 

Sérii nehod na dálnici A100 způsobil v úterý večer mladý řidič, který je nyní ve vazbě. „Naše dosavadní výsledky vyšetřování naznačují, že šlo o (islamisticky motivovaný) útok,“ řekl listu Tagesspiegel Martin Steltner, mluvčí berlínského státního zastupitelství. Podle místních médií řidič je irácký občan. Muž po nehodě zastavil. Měl křičet „alláhu akbar“ (arabsky „bůh je veliký“)…..Podle agentury DPA vyšetřovatelé mají poznatky také o tom, že muž má psychické problémy. Podle serveru Berliner Zeitung řidič byl dříve umístěn do psychiatrické léčebny v Berlíně.

Samozřejmě, že podle našich „západních“ měřítek je počínání radikálních islamistů psychická nemoc. Nechat se odpálit s bombou na těle nebo najet do lidí autem s cílem co nejvíce jich usmrtit je jistá psychická diagnóza. Nicméně, velmi bych polemizoval s tím, že je to diagnóza rovnocenná našim neurózám, schizofrenii apod. Jde zcela jistě o způsob výchovy lidí, kteří jsou schopni a ochotni obětovat svůj život a zabíjet či vraždit pro svého Boha.

Není to samozřejmě jen jev typický pro současný islám a radikální islamismus zvláště. Obětovat se pro svého císaře bylo ctí i pro japonské letce během druhé světové války. Tito piloti se s letouny napěchovanými výbušninami vrhali střemhlav na spojenecké lodě. Měli být novým božským větrem, který spasí Japonsko, ale tento cíl nebyl v lidských silách. Kamikaze sice dosáhli určitých úspěchů, ale ty byly příliš draze vykoupeny. Každý úspěch (pokud se vůbec dostavil) znamenal ztrátu pilota i letadla a takové plýtvání si Japonsko nemohlo dovolit. Po počátečních úspěších začaly být používány i jiné formy sebevražedných útoků. A to sebevražedné motorové čluny (námořní Šinjó a armádní Maru-ni), pilotované bomby Óka, pilotovaná torpéda kaiten a další sebevražedné zbraně a techniky. Zpočátku to byli dobrovolníci, později často byli mladí muži ke vstupu do těchto jednotek vybídnuti, neexistuje ale žádný záznam o tom, že by některý z nich byl k účasti nucen či že by voják, který odmítl, byl nějakým způsobem perzekvován.

Nedávno spáchal žhářský útok na katedrálu v Nantes žadatel o azyl ve Francii ze RwandyFrancouzská policie kvůli požáru gotické katedrály v Nantes znovu zatkla Rwanďana, kterého vyšetřovala už před týdnem, a obvinila ho ze žhářství. Devětatřicetiletý uprchlík, který působí u místní diecéze jako dobrovolník, se k činu přiznal. Drtivá (Rwandy) se hlásí ke křesťanství, buď ke katolické církvi, nebo k protestantské. Jako úřední jazyk soužívá angličtina, Rwandština a francouzština jsou další používané jazyky. Podle médií tento člověk spáchal žhářský útok poté, co mu přišla zpráva o tom, že jeho žádost o azyl byla zamítnuta. Tato informace byla v diskusích pod články doprovázena i podivem nad tím, že relativně disciplinovaný imigrant nezíská azyl, zatímco spousta jiných a problematických osob ho získává.

Zprávy o tom, že lidé páchající islamistické útoky trpí „psychickými potížemi“, již vzbuzují na mediálních sítích oprávněný posměch. Podle německých zdrojů se odhaduje počet osob inklinujících k radikálnímu islamismu v Německu na tisíce, možná desetitisíce osob. Není jasné, zda jde zejména o osoby, které přišly do Německa v rámci otevření německých hranic v roce 2015, nicméně lze předpokládat, že i v rámci této přistěhovalecké vlny se do Německa a Evropy pár tisíc islamistů dostalo.

Itálie, v současnosti stát s největším nárůstem ilegální migrace v Evropě, už toho má dost. I současná vláda prohlašuje, že ilegální migranty čeká deportace. Nicméně, přesto chce současná vláda stíhat bývalého ministra vnitra Matea Salviniho zato, že „zdržoval“ vylodění migrantů v italských přístavech. A dostáváme se vlastně k meritu věci – pakt OSN o migraci, který právo na migraci staví do role základního lidského práva nad práva zemí, které se ilegální migraci brání různými způsoby, je součástí změn probíhajících ve světě v posledních několika málo letech. Politici jako americký prezident Donald Trump či právě zmiňovaný Salvini jsou ostrakizováni a líčení jako nelidové, kteří jdou proti „duchu doby“. Dnes sice mediálně vítězí strach lidí z viru, nicméně na problém ilegální migrace a nebezpečí, které pro civilizovaný svět představuje, by se rozhodně nemělo zapomínat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 457 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)