show-me-1123308_960_720
31.1.2016
Kategorie: Společnost

Psychicky nemocná žena vede Evropu do zkázy

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 31|01|2016

Že to s německou kancléřkou Angelou Merkelovou nevypadá (z politického hlediska) nijak růžově, je všeobecně známým faktem. „Humanitární gesto“ v podobě pozvání neomezeného počtu syrských „uprchlíků“ do Německa skončilo zaplavením země milionem z větší části pochybných individuí, která – jak se stále častěji ukazuje – namísto snahy o integraci do společnosti projevují spíše zájem integrovat se do německého sociálního systému, známého svou štědrostí. Když k tomu připočteme evidentní sklon k násilí a terorizování obyvatelstva, těžko se můžeme divit, že obyčejní Němci už toho mají dost, a to včetně své kdysi tak oblíbené kancléřky.

Německá média, nechvalně proslulá „Lügenpresse“, ve srovnání s níž jsou Lidové noviny nebo Česká televize seriózními zdroji informací, se sice ze všech sil snaží posilovat kancléřčino image, ovšem se stále menším úspěchem. Očividně zfalšované průzkumy veřejného mínění, podle nichž je Merkelová stále nejpopulárnějším politikem v zemi, jsou lidem pro smích a zuřivé útoky televizních stanic na Alternativu pro Německo získávají této nové straně jen další stoupence. Březnové zemské volby tak jsou kancléřčinou noční můrou a nevypadá to, že by měla v rukávu nějaké tajné trumfy, jimiž by se mohla pokusit zabránit nejhoršímu.

Vedle politických starostí se ovšem Angela Merkelová patrně potýká i s problémy psychického, resp. psychiatrického rázu. Stále více lékařských odborníků se zamýšlí nad tím, co tuto ženu vede k její sebevražedné proimigrační politice, co stojí za tím, že tak zarputile trvá na své vstřícnosti vůči tzv. žadatelům o azyl, v čem tkví příčina toho, že nevidí tvrdou realitu, ale žije v zajetí s touto realitou se zcela míjejících představ o „přínosu migrantů pro německou ekonomiku“.

Jedním z těch, kdo spatřují v jednání německé kancléřky symptomy psychické poruchy, je i známý a uznávaný psychoanalytik Hans-Joachim Maaz. Tento odborník a autor řady psychoanatytických bestsellerů se v nedávném rozhovoru pro portál Die Huffington Post vyslovil v tom smyslu, že „činy Angely Merkelové jsou zcela iracionální. Její izolace v Evropě, rozdělení německé společnosti, kritika z vlastní strany – to vše ji, jak se zdá, nezajímá. Její jednání je stále vzdorovitější. To, jak se dnes chová, totiž iracionálně a bez dlouhodobějších vizí, bohužel ukazuje, že ztratila smysl pro realitu.”

Na otázku, čím si to vysvětluje, pak Maaz odpovídá: „Merkelová je prototypem člověka, který byl po dlouhou dobu obdivován a uctíván („matka národa“) a současně se u něj projevují narcistní rysy. Obávám se, že ona sama věří, že je nejmocnější ženou světa. Přitom nikdy nebyla rozenou vůdkyní, nepřijímala zásadní rozhodnutí, vždycky pouze zpětně reagovala na problémy. To svědčí o vnitřní nejistotě a deficitu sebevědomí, což ovšem můžeme pozorovat i u řady jiných světových politiků.“

Hans-Joachim Maaz dále považuje za nepravděpodobné, že by Angela Merkelová odstoupila ze svého úřadu:
“Možná, že to srovnání bude trochu tvrdé, ale Merkelová mi připomíná Ericha Honeckera, který, když odlétal do chilského exilu, zdravil přítomné ze schůdků letadla zaťatou pěstí. Uznat vlastní omyl znamená přiznat si, že celý život stál na špatných základech. A to narcisté nedovedou.“

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 209 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...