SPOLEC4
17.8.2021
Kategorie: Společnost

Psát můžu, diskutovat ne!

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0Je úžasné, kolik lidí na internetu dnes veřejně prezentuje své názory na vše, co život obnáší. Je podivuhodné, z kolika „malých blogerů“ se postupně stali obecně uznávaní autoři – v podstatě na úrovni novinářů – profesionálů.

Je ale již spíše výjimečné, že vlastníci internetových zpravodajských a novinářských platforem umožňují na svých stránkách zveřejňovat široké spektrum názorů, které jsou tím předloženy k otevřené diskusi.

Aby byla udržena určitá kulturní úroveň diskusních příspěvků, je na základě špatných zkušeností z minula vyžadována registrace případných diskutérů. Tomu rozumím.

Já jsem již přes dvacet let pravidelným čtenářem a současně dnes již téměř „kmenovým“ autorem článků pro dosud názorově široce otevřený internetový deník Neviditelný pes.

Jako zvídavý novinář čtu každodenně velmi pozorně všechny články a ještě pozorněji diskuse, které jsou pro mne mimořádně poučné. Dříve jsem do nich i občas rovněž přispíval.

Po velmi dlouhé, několikaleté prodlevě jsem se po přečtení jednoho z článků rozhodl znovu zapojit do diskuse. Ale chyba lávky. Můj účet na Lidovkách byl neplatný, takže jsem se musel znovu zaregistrovat.

I vyplnil jsem kolonky dotazníku společného pro tiskoviny Andreje Babiše. Všechny, včetně adresy mého trvalého bydliště, data narození, čísla mobilního telefonu, e-mailu a vložil aktuální fotografii, na které jsem, dle požadavku administrátora, dokonale k poznání.

Automat serveru mi sdělil, že nyní mám počkat na to, až, a jestli, bude moje přihláška schválena.

Byl jsem však ještě upozorněn, že pro možnost účastnit se internetových diskusí na vybraných serverech jsem povinen ověřit podrobněji svoji totožnost ještě tím, že administrátorovi odešlu sken mého dle instrukcí částečně začerněného občanského průkazu.

Další serverem iDnes nabízenou alternativou k jisto jistému ztotožnění Václava Husáka, na kterého Google nabízí stovky odkazů včetně fotografií, je správně ověřené ID, nebo identifikace přes datovou schránku.

Ze mnou výše uvedených informací vyplývá, že mi táhne na 75 let. Nemám skener, nemám datovou schránku, dokonce ani bezpečnostní prověrku na „přísně tajné“.

Jsem jen stále aktivní novinář. Smím psát, … zatím …, ale nesmím nikde diskutovat. Takhle tedy vypadá byrokracie puštěná ze řetězu!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 857 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)