prymularouska
30.9.2020
Kategorie: Politika

Prymula – neřízená střela české vlády

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRoman Prymula naprosto rozboural celou předvolební kampaň vládního hnutí ANO i ČSSD. Místo sázky na bezesporu některé velmi dobré výsledky činnosti vlády, se řeší nouzový stav.

Ačkoliv česká vláda o nouzovém stavu zatím vůbec nejednala, Roman Prymula už nás zásobuje informacemi o tom, že to nebude zdaleka tak přísné jako na jaře, že doma nebudou všechny děti od 6 do 18 let a že se vlastně nic tak světoborného neděje. Chce snížit reprodukční číslo ze stávající hodnoty 1,2 na 0,8.

Alena Schillerová již avizovala, že nepodpoří žádný návrh, který poškodí ekonomiku. Konečně první odvážný hlas z vlády, a jak už to tak bývá, je to hlas ženy. Pročetl jsem si několik diskusí pod články se záměrem Prymuly, a musím konstatovat, že všechny diskuse počínaje iDnes.cz, lidovky.cz i novinky.cz vyznívají pro Prymulu osobně a vládu zejména naprosto nelichotivě. Tolik posměšků a poznámek, že to Prymulovi voliči „spočítají“, jsem už dlouho nezaznamenal. Jsou tam sice sem tam nějaké poznámky o tom, jak se Prymula snaží a že je ho třeba podpořit. Nicméně, tyto hlasy jsou v naprosté a řekl bych dokonce ve zdrcující menšině.

Osobně hodnotím bleskovou výměnu Adama Vojtěcha za Prymulu jako doposud největší politický omyl tandemu Babiš-Zeman. Pokud se oba politici domnívali, že si Prymula sebou nese kredit z jarní fáze epidemie, podařilo se mu tento kredit promrhat během několika málo hodin. Především se ale jasně ukazuje, že Prymula je neuvěřitelný sólista, který naprosto kašle na své vládní kolegy, a dokonce i na svého premiéra. Jen tak si lze vysvětlit, že Andrej Babiš nejprve v Událostech na ČT prohlásí na kameru, že nevidí důvod pro zavedení nouzového stavu, aby v diskusi na TV NOVA naprosto otočil a prohlásil, že pokud Prymula nouzový stav navrhne, že ho podpoří. Z této otočky jasně vyplývá, že o záměrech Prymuly neměl ani Babiš vůbec žádné tušení.

Nyní už zcela chápu bývalého ministra Adama Vojtěcha, který měl s Prymulou rovněž problémy „s komunikací“. S takovýmto člověkem prostě nelze spolupracovat. Prymula je naprostý egocentrik, kterého nezajímají názory jiných lidí, i když s nimi sedí v jedné vládě. Celou akci „nouzový stav“ oznámil všem členům vlády včetně Babiše přes média, údajně dokonce přes Respekt, který vládu fakt rád nemá.

Domníval jsem se, jak je vidět zcela mimo realitu, že Prymula vyvine nějakou aktivitu až po volbách. Že ale zničí volební kampaň vládním stranám mě skutečně ani ve snu nenapadlo. Pro hnutí ANO to znamená skutečně velký problém: Ne snad příliš ve volbách do krajských zastupitelstev, tam se zřejmě síla hnutí ANO ještě projeví. Velký problém však budou mít kandidáti ANO do Senátu PČR. Očekávám, že pokud se některý z nich dostane do druhého kola, voliči budou hlasovat proti němu. Hnutí ANO tak reálně hrozí nulový zisk senátorských křesel. Nebude to sice mít žádný bezprostřední dopad na vládní politiku, ale zákony se budou vládě prosazovat přes Senát PČR ještě obtížněji než dnes.

Považuji Babišův výběr Prymuly za jeho největší politickou chybu v jeho dosavadní kariéře. Doposud se nikdy nedostal do tak prekérní situace, jakou mu vytvořil jeho „kůň“ Prymula. Jedinou reálnou cestou, jak se nouzovému stavu vyhnout, je udělat z nouzového stavu jednu z možností a fakticky nouzový stav obejít různými dalšími doporučeními. Pokud vláda nouzový stav přeci jenom schválí ještě před volbami, vládní strany mohou počítat s volebními ztrátami.

A ještě jedna věc je naprosto zřejmá. Pokud Prymula zůstane ve funkci dále, bude dále snižovat i volební potenciál hnutí ANO. Vzhledem k volbám do poslanecké sněmovny v příštím roce by proto měl být Prymula „odejit“, a to ještě před Vánoci. Zdá se mi, že Babišův „čich“ v kauze Prymula naprosto selhal. Snad mu jeho píáristé pomohou z tohoto kiksu vybřednout.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 455 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.