prymulact
21.10.2020
Kategorie: Politika

Prymula – (ne)důvěryhodný (ne)politik?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonMinistr zdravotnictví Roman Prymula si svou reputaci odborníka na epidemie pošramotil svým vystupováním po dosazení do pozice člena vlády. Typické je jeho kličkování a nedodržování svého slova.

Když byl Roman Prymula jmenován do funkce ministra zdravotnictví, napovídal toho hodně o tom, jak nechce v ničem bránit, jenom tomu viru. Začal pak, slovy Andreje Babiše, až „příliš“ komunikovat s médii a postavil českou vládu do role statisty. Jediná odporující členka vlády Alena Schillerová, která tvrdila, že nepodpoří nic, co bude mít ekonomické dopady, pak nakonec také kapitulovala. A kapituloval vlastně i ministr a místopředseda vlády Karel Havlíček.

Není vůbec obtížné dohledat vyjádření Prymula pro média. Naposledy toto:

V rozhovoru pro sobotní Právo přitom Prymula vyloučil, že by vláda tento týden opatření zpřísňovala. „Teď je čas na vyhodnocení opatření, která jsme zavedli minulý a tento týden. Teď se nechystáme na zpřísnění, minimálně týden, ale myslím si, že dodržíme tu dobu 14 dnů, kdy do dalšího zpřísňování nepůjdeme,” řekl doslova Prymula.

Přesto tento slib opět nesplnil a dnes už se jedná o zavření obchodů a služeb. Neustále se hovoří o „exponenciálním růstu“, což má naznačovat prudké zvyšování počtu nakažených. Ve skutečnosti jde o to, že se zřejmě daří k testům stále přesněji vyzývat osoby, kde je pravděpodobnost pozitivity vzhledem k jejich kontaktům s již nakaženými velmi vysoká. Když je číslo pondělního počtu infikovaných menší než maximum, napíše se o tom jako o „nejvyšším pondělním nárůstu“ opět zcela mimo realitu toho, že také bylo provedeno nejvíce pondělních testů.

A začíná se „přitvrzovat“. Vláda nařídí roušky v intravilánech obci, tj. v zastavěné části s výjimkou, že pokud člověk není k jinému blíže než 2 metry, ale na ty, co jsou bez roušky a dodržují pravidlo 2 metry, se bude pohlížet jako na „šiřitele“ infekce? V podstatě se úplně rezignovalo na ekonomické dopady v zájmu záchrany života. Docela by mě v této souvislosti zajímalo, zda by se stejná pozornost neměla věnovat i dalším nemocem, které usmrcují stále i bez covidu a v rozhodujícím počtu.

Samostatnou kapitolku si v současné situaci zasluhuje politika opozice. Například předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že je nutné nařízení Prymuly „dodržovat navzdory vládě“. To je prostě „bomba“.

Společnost může dobře fungovat v této situaci jen při zachování a dodržování vskutku rozumných opatření. Vše, co je nad tuto racionální hranici, je problematické. Roušky jsou samozřejmě opatření racionální tam, kde se setkávají lidé ve velkém počtu. V autě, kde spolu jedou lidé z jednoho pracoviště, je jejich nasazení jenom obyčejná buzerace. Navíc, bude policie každé auto, kde jede více osob zastavovat a kontrolovat, zda jde o rodinu nebo ne? Prymulova opatření prostě nejsou racionální a zasahují do života společnosti více, než by dle reálné situace bylo nutné.

Nedůvěřuji ani tomu, že údajný vrchol epidemie přijde po 3. listopadu. To je jen další pokus jak protlačit prodloužení nouzového stavu a jsem velmi zvědav, co poslanecká sněmovna učiní. Bude souhlasit „navzdory“ vládě? Vše, co Prymula po nástupu do funkce učinil, bylo popřením toho, co říkal dva, tři dny před tím. Nikdy nedal opatřením čas na to, aby se projevila a v podstatě každé dva až tři dny vyhlašuje nová omezení a reaguje na „čísla“. Bude nás to stát zase desítky miliard korun v situaci, kdy český zdravotní systém nekolabuje, ačkoliv jak Prymula tak Hamáček věštili na tento týden před čtrnácti dny „kolaps“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 224 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.