20200315102852_prymula
10.10.2020
Kategorie: Politika

Prymula … člověk z minula

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaJak se říká : „ Nikdy nevíte k čemu vám to bude“. Já jsem byl na vojně za komunistů a tak teď se moc nedivím tomu „ kam na to chodí“….

Myslím si, že mesiáš Babiš si nemohl vybrat lepšího náhradníky za své vyčpělé mesiášství než si vybral – vojáka Prymulu. Člověka , který ve své podstatě je produktem doby minulé, když studoval vojenskou lékařskou fakultu, tedy školu, kde jste byli od první chvíle vojákem – tehdy armády , kde první věta přísahy byla : „Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa“.

Tedy on se jako dospělý maturant rozhodl říci tuto větu jako základ svého budoucího vzdělání. Nevěřím v takové to prozření, které nám všichni dnešní politici při každém svém politickém kotrmelci sdělují, že se změnili a „pochopili“. Ano pochopili základ politiky což je absence studu a jakákoliv možnost lži je dobrá, pokud mi nechá vyniknout.

Plukovník Prymula jistě není žádný hlupák a jedno mu jde náramně. Tím náramným je to, že je vždy tam, kde se něco děje a kde jsou nějaké peníze (ne jeho). A je jedno jestli se jedná o čínskou kliniku v Hradeckém špitále, nebo jak se tento týden přiznal, že milion v loňském roce dostal ze slunečního bussinesu či aktuálně jak nám všem sděluje , že se bude očkovat . Ještě před měsícem byl jeden z hlavních aktérů očkovacího bussinesu. Zřekl se toho asi stejně jak Babiš nesvého Agrofertu. Tedy to moje není, ale jak se to bude dělat vám sdělím. Jejich podobnost a vzájemné sympatie lze shrnout do dvou slov – testovat, očkovat. Testování je prima obchod pro Andreje a očkování pro Prymulu. No a když mám moc a jsem k tomu ještě voják, tak když mne někdo nechce poslouchat (nechce se očkovat) tak zcela po vojensku vymyslím, že ty co se podřídí zvýhodním – nebudou muset nosit roušky a ještě další bonus , jaký ještě neví – slibem nezarmoutíš.

Tady se zastavím, protože nevím jak se odliší očkovaný od neočkovaného , kvůli té roušce. Možná nás čeká ještě „tatér z Osvětimi“. No ať nejsem tak přísný, třeba jen vezme zavděk zkušeností z veteriny, kdy dnes jsou všichni psi ze zákona očipovaní a nikdo venkoncem neví proč. Jen je s tím spojen taky bussines, protože zdarma to nikdo nedělá. Taky je možnost, že se přijmou noví úředníci a bude nějaký krajský očkovací hlídací orgán, který bude potřebovat nějaký monitorovací aparát. Rozumějte lidi, protože jak je vidět cokoliv elektronického spojeného s COVID tedy třeba „chytrá karanténa“ zkrachovala na inteligenci jejich obsluhy – tedy státu.

Víte za mne oba jak Babiš tak Prymula mi připomínají jednoho velitele na vojně. Ten vždy něco vymyslel a když to byla „kokotina“ kterou odmítli dělat i ti nejjednodušší vojáci tak lamentoval slovy „ Já tu lietam ako kokot až s stretávám…“ a k tomu přidal pár duchamdlých vět o tom co právě dělají ti co nedělali co on chtěl.

Podobně já dnes vnímám postupy Vlády naší vlasti ve věci COVID. Já si myslím, že především je si potřeba uvědomit, že smrt je součást života. Dále je potřeba si sdělit, že lék na COVID není a hned tak i nebude, jak není dosud universální lék na jakékoliv virové onemocnění, že u viru platí víc jak u čeho jiného, že lékař léčí – příroda uzdravuje. Lékař je jen průvodcem v nemoci a snaží se vám pomoci radou a něčím od bolesti , protože té se bojíme nejvíce a všichni. Samo sebou ne každý má průběh jakékoliv nemoci stejný a tak rozumím tomu, že pokud je vám hodně blbě tak důvěřujete tomu kdo má bílí plášť více. Ale i on může dělat jen to co umí a co má vyzkoušené – žádný doktor není jistě pánbůh.

V této optice je úplná pitomost, že by praktičtí lékaři za dva týdny ve svých ordinacích nás přivítali všechny a nás otestovali. Podle mne plukovník Prymula asi nebyl dlouho „ u obvoďáka“, protože kdyby byl, tak by věděl jak to tam vypadá a jaká je tam praxe. Je to asi stejný, jako kdyby řekl, že všichni si tento týden chytneme rybu. Nejsem nachlazený myslím opravdu rybu jako živočicha. Dokážete si představit, že by milion lidí v Praze přišlo k Vltavě ? Hloupost – tak vidíte.

I kdyby se tak stalo , co by se dělo s nepositivníma a co s positivníma. Poslouchal jsem ho ( Prymulu) a prý by se ty skupiny izolovali. Když jsem si četl zásady karantény, tak by každý nakažený měl by mít ideálně svou místnost a svůj záchod a měl by minimalizovat styk s příbuznými v jedné domácnosti. Opět zcela iluzorní představa a úkol.Pro jednodušší – kolik je vás doma a kolik máte toalet ?

Víte já jsem o rok starší jak plukovník Prymula a mám takový pocit, že my všichni z té doby „minulé“ by jsme se měli zdaleka vyhýbat jakékoliv politické činnosti, protože v nás je zaseta ta doba minulá. V někom víc a v někom méně, ale Prymula je v tomto unikátní v tom jak spojil touhu politiky minulosti spočívající v touze po moci s tou touhou politika současnosti – touhou po penězích. A jak se to nebojí prezentovat – k našemu dobru – k popukání.

Jo a zítra nezapomeňte jít na chvíli ven, jakýkoliv pohyb je na jakýkoliv neduh nejlepší lék.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 565 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)