prymulact
16.2.2021
Kategorie: Společnost

Prymula: 40 % lidí nedodržuje pravidla

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRoman Prymula je fantomem českého boje s covidem. Ve své pozici poradce radí na všechny strany a jeho výstupy jsou všechno jen ne projevem člověka, který situaci pomáhá.

Roman Prymula se z osobnosti uznávané při jarní vlně sám vmanévroval do pozice velmi nedůvěryhodné. Zcela pominu jeho účast na jednání v uzavřené restauraci, kde si možná „naběhl“ cíleně. I přes tento kiks však jeho výstupy pro média jsou velmi zajímavé.

Nedávno, v době, kdy se mediálně věštil konec ministra Jana Blatného ve veřejnoprávní televizi, vystupoval jako „hodný“ policajt. Vykládal, že je potřeba představit pravidla rozvolňování. Pak se zase nechal slyšet, že se „britskou mutací“ může člověk nakazit „během pár vteřin“.

V Partii na Primě prohlásil: V České republice bude nutné podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví za ANO Romana Prymuly nutné očkovat dva miliony dávek proti koronaviru za měsíc. Jinak se země nikdy nedostane na čísla, která potřebuje, uvedl. I když budou očkovat praktičtí lékaři, nemocnice musejí dramaticky zvýšit objem denně očkovaných, řekl dnes Prymula v pořadu televize Prima Partie Terezie Tománkové.

…Opatření ale podle něj neuznává a nedodržuje až 40 procent lidí, co je hlavní problém. Navíc trasování a eRouška mají menší význam, než se předpokládalo. Řešení situace vidí v očkování populace.

Není sice jasné, jak Prymula přišel na oněch 40 % nedodržujících pravidla. Tam, kde se lidé potkávají v obchodech nebo v dopravě se pravidla dodržují více méně stoprocentně. Na ulicích města sice nosí roušky jen asi třetina osob, nicméně vesměs při dodržování rozestupů.

Prymula také připustil únik viru z čínské laboratoře, což nynější mise WHO v Číně také nepotvrdila. To rozhodně nepřispívá k autoritě bývalého ministra zdravotnictví.

Co se očkování týče, Prymula například byl ochoten vzít na milost ruskou vakcínu Sputnik V, pak ale vycouval s tím, že „problém je ve schválení vakcíny evropským orgánem“. Není prý jasné, jestli Rusko o schválení pro EU požádalo. Když bude EU Rusku vyhrožovat dalšími sankcemi, těžko lze očekávat, že to Rusko udělá. Určitě dá přednost bilaterálním dohodám, jako v případě Maďarska či Srbska.

Očkování je samozřejmě jedinou reálnou alternativou. Česko se ale veze s EU, která nedokázala zajistit dostatečný počet vakcín. Máme tak naočkováno asi 5% populace, zatímco Velká Británie už bezmála čtvrtinu a Izrael je už hodně nad polovinou. Z Izraele již jsou informace, že naprostá většina nových případů covidu připadá na neočkované a z očkovaných onemocní naprosté minimum.

V Česku se podobně jako po celém světě využívá covid k politickému soupeření. Tvrdí se, a to i z úst ministra Blatného, že „opatření nefungují“. To je velmi odvážné tvrzení, protože nemáme žádnou relevantní představu o tom, co by se stalo, kdybychom jako společnost skutečně masivně nerespektovali zákazy. Premiér i ministr zdravotnictví vyhrožovali „kolapsem nemocnic“. Ten v Česku fakticky nebyl a na příkladu omílaných nemocnic v Chebu, Karlových Varech a v Náchodě dělá ČT jen medvědí službu českému zdravotnictví, které zvládá pandemii dobře.

EU se zatím chová dál schizofrenicky – tu zpřísňuje, tu rozvolňuje a vakcinace běží hlemýždí rychlostí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 161,48 Kč
Vybráno 26.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 942 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)