karantena
29.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Pryč s karanténou

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

SPIDLOVAKomisařka Jourová už pravděpodobně rozeslala ty statisíce euro jako podporu pro boj proti dezinformacím. Usuzuji tak z toho, že se najednou vyrojilo spousta článků a diskusních příspěvků bagatelizujících pandemii koronaviru, účinnost roušek a vůbec všeobecně účinnost vládních opatření, nouzového stavu, karanténních opatření a vlastně všeho, co nabízí a uskutečňují odpovědní činitelé jako boj proti nákaze.

Vždyť se, podle hodně frekventovaných názorů, vlastně o nic nejedná. Ti staří a nemocní umřou, no co, umřeli by stejně, u mladých a zdravých to proběhne jako nepatrné nachlazení, ti jsou v bezpečí, tak o čem je vůbec řeč? Roušky jsou zbytečné, omezení vycházení také, kdo to přece má vydržet doma, omezují naši svobodu, žalobu na ně.

Pracuji jako prodavačka. V malém, dosud otevřeném krámku, protože otevřen být musí. A ptám se – kdo z vás, těch, co brojí proti rouškám, proti omezení shromažďování, proti omezení výletů do přírodky, cyklistice, proti bezpečnému sedění doma, by se mnou měnil? Kdo by odhodil roušku, sundal několikrát denně měněné latexové rukavice, přestal neustále používat dezinfekci nejen na ruce a z nouze i na ty rukavice, ale i na pult, tlačítka platebních terminálů, kliky u dveří a lednic, a řekl si, jsem mladý, zdravý, mě se to netýká a ostatní ať chcípnou? Kdo by se, s odhalenou tváří, protože roušky jsou k ničemu, postavil za ten pult a nechal naprosto bez jakékoliv preventivní ochrany na sebe prskat a kašlat lidi kdoví odkud a s jakou chorobou, protože je mlád a zdráv?

Pokud se takový člověk nudí v karanténě a cítí potřebu se shromažďovat s přáteli, aby si společně zanadávali na vládu a její opatření, pokud cítí potřebu vyrazit si na výlet mezi ty zaostalé venkovany a poučit je o tom, že stejně umřou, pokud mu chybí adrenalin cyklistických výjezdů, ať si za mne stoupne za ten pult. Ať přebírá od cyklistů durch propocené bankovky, kterých se štítí i v době bezkoronavirové, ať se usmívá na zákazníky, kteří mu kašlající a bez roušky vlezou až ke kase, protože hledají právě jen a jen ty “své” cigarety, ať zatne zuby a obligátně se usmívá, když na něj zákazník řve u zákazem zavřeného kávomatu  – budu si stěžovat, okamžitě to zprovozněte, já chci svou kávu.

Ring volný, vážení. Klidně oželím výplatu, protože razím takovou zpátečnickou teorii – lepší žít bez peněz než s penězi umřít.

Ano, roušky jsou možná zbytečné. Ale pro mě je to jediná jakás takás ochrana. Možná taková berlička, bez níž bych za ten pult nevlezla. Dá se říct – otázka víry. Stejně jako dezinfekce. Drží mě nad vodou to, že, možná zdánlivě, dělám něco proto, abych se nenakazila. A abych případně nenakazila ostatní.

Vláda vyhlásila nějaká opatření. Můžu proti tomu protestovat a můžu s tím nesouhlasit. To je tak všechno, parafrázováno s klasikem, co proti tomu můžu dělat. A co proti tomu dělat chci. Protože jinak míním vládní opatření respektovat. Můžu totiž alespoň doufat, že se díky těmto opatřením ochráním.  

Z mého, čistě osobního pohledu jsou ti, kteří ječí o svobodě, o svých právech, proti rouškám, zavřeným hospodám a vůbec místům s velkou koncentrací lidí, ti, kteří se přímo chlubí tím, že nějaká opatření nedodržují a dodržovat nebudou, ti, kteří všechno berou na lehkou váhu a přes jejich “práva” vlak nejede, jsou hloupí. Rozmazlení spratci bez ohledu na jejich věk.Spratci, kteří jsou v bezpečí. Nejsou ani zdravotníky, ani policisty, ani hasiči, ani prodavačkami a prodavači, prostě  nemusejí se stýkat s každým, kdo přijde. Mohou se uzavřít ve své bublině a kritizovat. Bez většího rizika Staří přece “vychcípají”, nebudou kazit těm pokrokovým jejich zářné zítřky, nás se to netýká, my jsme mladí – kolikrát tedy jenom duchem, že, pane Závladský, uleví se státním rozpočtům, nemocnicím, lékařům, proč něco dodržovat, když většině populace se nic nestane…

Zpočátku jsem se bavila. Ale když tak pročítám diskuse pod články z nejrůznějších serverů, tak nějak mi tuhne úsměv. A začíná mi být smutno. Smutno z toho, jak pár dní karantény odhalí charaktery. 

Pryč s karanténou, stejně jí vyhlásil Babiš. Pryč s karanténou, stejně vymřou jenom ti slabí jedinci. Ať žije eugenika!

Tak co vlastně řešíme a kde je problém?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 620 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)