THOMASK
6.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

První vlaštovka z Německa

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDo jara je ještě daleko, ale jedna pěkná politická vlaštovička už přilétla. Tentokrát z dost neobvyklého směru, z Německa. Na zemském sněmu v Erfurtu tam byl včera zvolen durynským ministerským předsedou Thomas Kemmerich, ze strany Svobodných demokratů.

Na tom by nebylo nic zvláštního nebo zajímavého. Celoněmecký šok ale způsobilo, že byl zvolen, krom hlasů vlastní strany FDP a Merkelovic CDU také … hlasy AfD. A to se v Německu rovná výbuchu atomové bomby.

Situace v Duryňsku byla taková: po loňských volbách měl vítěz, Die Linke 31%, druhá AfD 23,4% , Merkelovic CDU 21,8%, pak nějaká drobotina a Svobodní prolezli s odřenýma ušima až na chvostu s 5%. (zde). Očekávalo se, že předchozí premiér Durynska, Bodo Ramelow, z Die Linke bude znovuzvolen. Plánoval spolupráci se Socany a Zelenými. Což by sice nedávalo většinu, ale protože byl znám, jako mistr kompromisu, předpokládalo s, že ho podpoří i členové dalších „demokratických stran”.

Nestalo se. Po dvou bezvýsledných kolech volby nakonec zvítězil kandidát malé, pětiprocentní FDP Thomas Kemmerich, kterého podpořili krom CDU i poslanci Alternativy pro Německo, AfD. Té AfD, která již od svého vzniku čelí trvalé ostrakizaci medii a je důsledně ignorována při veškerých politických vyjednáváních. Tabu bylo prolomeno, „sanitární kordón” padl.

Reakce pokrokových německých medií a politiků hlavního proudu připomínala kopnutí do mraveniště.  Malá ukázka: „ To, co Durynsko zažilo 5. února 2020, není pouhým zlomem v historii tohoto malého, v podstatě tak důležitého federálního státu. Je to proces, který bude mít v nadcházejících měsících a letech obrovský dopad na spoustu věcí ve Spolkové republice..” (zde).

Okamžitě se „k té nešťastné volbě” vyjádřily těžké váhy německé politiky. Včetně váhy nejtěžší. Jejich vyjádření tentokrát opravdu stojí za pozornost. Například Sigmar Gabriel, bývalý vůdce SPD na Twitter napsal: “Hříšné a hanebné” – Německu jako celeku hrozí poškození, pokud nebudou v Durynsku nové volby! Také současná šéfka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer  ve středu vyzvala k novému hlasování v Durynsku. (zde).

Německá kancléřka Angela Merkelová, toho času na návštěvě v Jižní Africe, zareagovala bleskově. Na tiskové konferenci označila zvolení Thomase Kemmericha za předsedu vlády Durynska s pomocí hlasů AfD za „neodpustitelné”. Jeho volbu označila za „špatný den demokracie” a pak rezolutně pravila:  „Výsledek musí být zvrácen.”  (zde).

Tak se na ty „demokraty” podívejte. Jak se nám pěkně odkopali. Politik je zvolen hlasy druhé nejsilnější strany ve své (spolkové) zemi… a oni unisono žádají zrušení a opakování volby.

Jde přitom, bohužel, o vrcholové politiky země, která jiné státy (například Maďarsko, Polsko) tak často kárá za „nedodržování demokratických standardů”. Země, která ani moc neskrývá, že řídí Evropskou unii. Čím dál zjevněji podle hesla: „Voličům nelze důvěřovat.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 320 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.