8.3.2013
Kategorie: Politika

První den Miloše Zemana na Hradě očima facebooku

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 08/03/2013

 

8. březen 2013 se stal prvním dnem presidentování Miloše Zemana, nově probuzeného jezevce z Vysočiny. Jak reagoval hlasu lidu na sociálních sítích? Zde je výběr několika zajímavých postřehů:

 

Jsem smutný a pobouřený. První minuty prezidenta Zemana jsou v přímém rozporu z jeho deklarovanými postoji.

  1. Mezi politiky je jistě stejné množství hlupáků jako mezi novináři a není úkolem hloupých novinářů je velebit. Ano, velmi často píší novináři o věcech o kterých nic neví ….
  2. extrémní pravice je stejně nebezpečná jako extrémní levice, důsledků jejího vládnutí se ovšem Zeman v projevu vyhnul….
  3. Co ovšem považuji za naprostou zrůdnost, je Policie a Hradní stráž oddělující specialní prostor pro zemanovce z kterého vykazuje občany “jiného druhu”..

 

Alkoholik, paranoik, soudem usvědčený lhář, jehož vztah k dceři odborníci označují za perverzní incestní formu chování. Myslím, že to, že ho nepovažuju za svého prezidenta, svědčí ve prospěch mého duševního zdraví, i když navenek to může působit obráceně.

 

 

“…vyzdvihl především omezení moci církve a také zákaz používat šlechtické tituly…”
A je to. Držme si klobouky. Velikán Aligátor vchází, zlatá brána otevřená, venationes mohou začít. Předhoďte křesťany (a šlechtice).

 

Smí se o prezidentovi říkat, že je kretén? Teď se to, sice jen o Klausovi, ale smělo. Je možné, že už třeba zase ne. Nejsem si jistá.
Smí?

Zeman bude bojovat proti kmotrům.
Bude to s nimi dělat jako s devianty.
Rozdělí je na positivní a negativní.
Ty jedny bude podporovat a s těmi druhými zatočí jako s nácky, mafiány a medii.

 

 

Zeman je neskutečný lhář. Jeho sliby možná mohou zaujmout přihlouplé a devotní žurnalisty (Moravec se už na Zemanovo rekto evidentně třepe). Jenže nic ze svých populistických slibů není schopen ve standardní demokracii prosadit. Pokud tedy neuvažuje o nastolení demokracie lidové…

 

 

 

Přijde mi, že Zeman ve výčtu „ostrůvků negativní deviace“ pozapomněl na fanatické ekologisty, samozvané mluvčí a spasitele z řad občanské společnosti typu ProAlt, Holešovské výzvy, Karla Janečka, Tomia Okamury a utopické radikální socialisty typu Jana Kellera, Jiřího Peheho, Jana Hnízdila, Mladé komunisty, KSČM samotnou atd. Opravdu Zeman věří tomu, že pár stovek pomatených neonacistů představuje větší ohrožení naší demokracie než zmíněné subjekty? Opravdu myslí vážně i to, že zve symbolicky na Hrad pouliční křiklouny za řad odborů? Potom se mi zdá, že se budeme příštích 5 let velmi míjet…snad bude to míjení alespoň částečně potlačeno jeho negativním postojem vůči zhoubnému vlivu tuzemských médií, který s prezidentem bezpodmínečně sdílím.

 

 

 

Po pár hodinách Zemana ve funkci mě napadají jen dvě slova – zlatej Klaus. Po pár hodinách Zemana ve funkci mě napadají jen dvě slova – zlatej Klaus.

 

 

 

Inauguraci ignoruji. Jak se vyjádřil jeden můj známý: “Zloděje propisek s velkou slávou střídá soudem uznaný lidový lhář s generálním pardonem.” Osobně musím konstatovat, že je na tom něco pravdy. Ale, stejně jako není černobílé působení Klause a nelze jeho činnost smrsknout na zviditelnění ČR krádeží propisky, přestože tahle událost mediálně přehlušila jeho záslužnou činnost při kritice EU a globálního teplotního harašení, tak zoufale doufám, že se ani Zemanovo působení nesmrskne na hloupé a urážlivé bonmoty a opilecké intermezza a snad i on občas udělá něco, za co bych se jako občan této země nemusel stydět. Nicméně prozatím nevidím jediný důvod ke slávě, spíše mám obavy, že čím větší sláva to bude deklarovaná, tím větší to bude ve finále průser.

 

 

 

09:55
Na třetím nádvoří došel čaj zdarma…
09:54
Zdarma je jen čaj na třetím nádvoří. Na Hradčanském náměstí si lze koupit horkou gulášovou polévku, klobásu, teče i pivo. Fanouškovská šála SPOZ stála 120 Kč.

 

 

Tolik hlas Boží. Každopádně i my v redakci Pravého prostoru si myslíme, že s Milošem Zemanem na Hradě nuda v naší republice nebude. Jde jen o to, kam je schopen až zajít. Směr, který dnes deklaroval moc nadějí nevzbuzuje.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.