preference
20.5.2019
Kategorie: Politika

Průzkum chování veřejnosti a jak je to ve skutečnosti…

Sdílejte článek:

J3K

Jedním z nástrojů, kterým se dá manipulovat s veřejností, jsou různé průzkumy veřejného mínění. Vynechme relativní nepřesnost těchto měření, výsledky záleží na způsobu výběru dotazovaných respondentů, ale čísla vycucaná často z prstu dokážou nejednou ovlivnit reálné výsledky událostí, kvůli kterým byly průzkumy vytvářené. Často tak záleží na tom, kdo podá objednávku, zadání a vzápětí uhradí fakturu za vytvoření příslušného grafu či tabulky.

Předvolební průzkumy jsou vždy ošemetné. Není tomu jinak ani tentokrát. Podíváme li se na většinu produktů známých agentur, všechny uvádí jako jednoznačného vítěze vládního lídra ANO. Zarputilost Babišovců je skutečně úžasná. I přes dehonestační a agresivní dlouhodobou kampaň ze strany tzv. Demokratického bloku, události spojené s trestním stíháním premiéra a vyšetřování jeho pravé ruky Faltýnka, mají voliči ANO stále o užitečnosti této strany jasno. 30% potencionálních hlasů je skutečně hodně a je s podivem, že ani výše uvedené aféry a pár dalších indicií svědčících o nepříliš odborné práci této vlády řadě Čechů oči neotevírají. Napomáhá tomu i rétorika Andreje Babiše a její nesoulad s tím, jak se celé ANO chová. To platí především pro mezinárodní scénu a zástupce ANO v Evropském parlamentu. Fanoušci zahraniční politiky ANO tak vypadají poměrně natvrdle, nicméně jejich množství je relativně stabilní. Pravdou je, že řada voličů patří k nižší a nižší střední třídě, z té vyšší potom přichází ti, kterých se ekonomická politika státu týká v pozitivním směru. Musí být tedy s Babišem zadobře.

Na paty silnější vládní straně šlapou stále více Piráti. Tato strana vedená relativně mladými levicovými lídry, z nichž ten nejvyšší má minulost spojenou s Antifou, účastí na jejích demonstracích a názorově se jí tedy blíží, je svou odlišností volbou pro odpůrce konzervativních stran. Pro mladé je atraktivní nevšední vzhled jejího předsedy a pár dalších představitelů, jejich přístup k marihuaně, buřičský název a na první pohled vnímatelná určitá bezstarostnost. Skutečností však je, že Piráti patří do skupiny evropských politických stran vedené muslimem, jsou otevření islámu, podporují LGBT komunity, squattery, migraci, neziskový sektor a nemají zrovna mnoho skutečných odborníků, o čemž svědčí vedení Prahy. Piráti představují anarchii. I proto jejich popularita stoupá, především mladí voliči dávající na obal, a nikoliv na to, co je uvnitř, jim budou dávat své hlasy. Předvolební tah s žalobou na Evropskou komisi pro její nečinnost v případech Andreje Babiše ukazuje, jaké praktiky jsou Pirátům vlastní. Podlost, udavačství a neschopnost vytvořit doma natolik silnou opozici, aby tato dokázala zabránit předsedovi vlády a jeho okolí zneužívat dominantní postavení. Místo toho Piráti jdou pro spravedlnost k evropské vrchnosti. Z jejich řad pochází řada novodobých inkvizitorů, podílí se na cenzuře sociálních sítí a skutečně blízce spolupracují s neziskovkami typu Člověk v tísni. Jestliže ANO podporuje bohatnutí Andreje Babiše, Piráti toto umožňují neziskovkám a žijí s nimi v symbioze. Jestliže je Babiš největším krátkodobým nebezpečím, pak Piráti patří k výhledově k maximálnímu a dlouhodobému průšvihu pro celou Evropu.

ODS volili stabilně zástupci především střední a vyšší třídy. To se po změnách ve vedení změnilo, s Petrem Fialou totiž ODS ztratila svou tvář, a jeden mála, kdo ji mohl vrátit do původních ideologických kolejí, tedy Václav Klaus ml., byl odejit. Jestliže platforma kdysi nejsilnější české strany stojí na hliněných nohách kritiky Andreje Babiše a všeho, co řekne či udělá, nelze očekávat, že by se voliči po odchodu Klause nějak hrnuli. Přesto zůstává řada ortodoxních příznivců, kteří důvěřují sladkému předsedovi Fialovi. ODS ve svých řadách pár odborníků má, ostatně díky její historii by bylo s podivem, kdyby jí žádní nezůstali, přesto si nelze nepovšimnout, jak inklinuje k dalším proevropsky laděným stranám a ztrácí tak možnost zalíbit se těm, pro které je dominance Evropské komise nad národními zájmy nepřípustná a nestravitelná. ODS je prostě pro naši budoucnost až příliš spojená se zprofanovanou Evropskou unií. A ani intelektuální úroveň chování jejího vedení a velké části věrných voličů nezastře, že ODS už dávno není žádným lídrem. Patření k Západu už není jednoznačným přáním všech. Logicky uvažující lidé si povšimnuli, že je třeba spolupracovat se všemi. Jestliže Německo a Francie obchází všechny nesmyslné sankce proti Rusku a Číně, pak my nemůžeme v této činnosti zaostávat.

Top09 a STAN jsou jedno a to samé. Je skoro až nepochopitelné, že se dosud nesloučily. Podíváme li se na prezentaci obou stran, jde o shodnou rétoriku, obsah i nebezpečí. Jestliže Piráti vznikli na objednávku a jde o neomarxistický pokus nahradit až donedávna populární Zelené, kterým škodí u velké části Evropanů ničím neopodstatněný ekologický extrémismus, Topka i STAN vychází z původně konzervativně-pravicového uvažování, která se však změnilo v levicovou hysterii. Ujíždějící parník je tedy nutí zviditelnit se za každou cenu. Voliči těchto stran jsou tedy získáváni mohutnou kritikou stávající vlády, Babiš a prezident Zeman v nich probouzí nenávist, stejně tak existence Ruska a Číny. Globální vnímání světa a evropské řiťolezectví na straně jedné a neuvědomění si naší role poskoka a méněcenného partnera na té druhé, tak vypadá realita představy zahraniční politiky. Hlavní tváří je i přes oficiální stažení se z vedení exministr financí Miroslav Kalousek. Pokud chce tento člověk moralizovat, lidé jemu věřící si snad nic nepamatují. Kalousek byl zapojen do mnoha politických her, na jejichž konci byli jedni náhle zbohatnuvší, zároveň však vyvstalo mnoho otázek, kam zmizel státní majetek. Voličům pak může lahodit snad už jen blízkost k proklamované filosofii Václava Havla. I to svědčí o obrovské naivitě posthavlistů a jejich neochotě vnímat mnoho stinných stránek převzetí moci a vládnutí prvního českého prezidenta vzešlého z voleb po roce 1989. Kalousek zneužívá odkazu Václava Havla, byť pochybného a často i vyrekonstruovaného. Havel byl klasickým předchůdcem nynějších evropských liberálů. A výroky Pospišila o tom, že nynější mládež už se nenarodila jako Češi, ale jako Evropané, jen podtrhují vztah lídrů tohoto seskupení k české vlasti a národním zájmům. Bohužel to části mládeže a intelektuálně zaměřené veřejnosti imponuje. Napomáhá tomu značně i podpora Kavárny, tedy rádoby inteligentních umělců, veřejně známých osobností a propagátorů evropismu. Jejich favoritem byl právě Havel, kterého nahradil nyní Drahoš. Směšná loutka s falešnými brýlemi za předem připravovanou loutku Západu.

K ČSSD lze říct pouze to, že zadlužená a dluhy neplatící strana je nečestná a její účast ve vládě i přes bohatou historii a dlouholetou parlamentní praxi je neomluvitelná. Mírou kolaborace s Bruselem je srovnatelná s Topkou. Daleko od ČSSD není ani KDU-ČSL, která dlouhodobě vystupuje jako přítel Němců a bývalý ministr kultury Herman proslulý s předraženým odkupem vepřína v Letech je přímo příznivcem Landsmanschaftu. Jestliže od ČSSD uteklo mnoho potencionálních voličů k Pirátům, KDU-ČSL má své stabilní příznivce především tam, kde je více věřících. Pozor však, k lidovcům patří mimo Hermana i adoptivní matka všech syrských sirotků Šojdrová. Takže volit tyto dvě strany s nevelkým významem, ale o to většími ambicemi mohou jen nepozorní, případně ti, kterým je vše jedno.

Nakonec z větších hráčů zbývá SPD. Její členové stojí osamoceni proti značné přesile. Euroskeptici s plno chybami, s nepříliš stmeleným kolektivem a zastávající relativně konzistentní názory. Výhodou Okamurovců jsou jejich nadstandartní vztahy s vůdci euroopozice. Volební preference nejsou zrovna ideální, jsou však jediní, kdo z výše uvedených stran půjde proti vše spláchnuvšímu proudu. Je třeba si uvědomit, že zvolením kohokoliv jiného dáváme souhlas s předáním moci do Bruselu, likvidací národních priorit a zájmů. Dokončená výprodej českého státního majetku bude nahrazena určitým druhem zotročení Čechů (ostatně jak jinak pohlížet na hospodaření zahraničních společností u nás), jejich odzbrojením a v rámci přeměny Evropy i zbavení práv v oblasti svobody, vlastních financí. Průvodním jevem zůstane cenzura, bonzáctví a morální bahno ne nepodobné tomu komunistickému. SPD je jediným důrazným bojovníkem proti tomuto směřování u nás, který má reálnou šanci proniknout do Evropského parlamentu.

Volby se blíží, je na Vás se zamyslet, co chcete. Jestliže zločinci typu Teličky či Štětiny zkouší dostat se zpět do Bruselu přes malé subjekty, naštěstí, je tu plno dalších škůdců uveřejněných na volebních lístcích u některé z výše uvedených stran. Letos už jde do tuhého a EU se postupně stává něčím, v čem nechceme žít. Tedy aspoň část z nás. A čím větší ta část bude, tím více hlasů dostane SPD. Pamatujte, nikdo to za Vás nezmění, musíte Vy.

Autor: J3.KRedakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 617 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.