7.3.2015
Kategorie: Politika

Průzkum bojem

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 07|03|2015

Co je to průzkum bojem? To je nouzový, ale velice účinný prostředek, jak za války v poli zjistit postavení, sílu a bojovou morálku protivníkových jednotek. Velitel zkrátka vyšle menší jednotku do útoku směrem, kde tuší protivníkovy síly a bedlivě pozoruje, co se bude dít. V zápětí se ozvou nepřátelské zbraně a tím jeho zraku odhalí průběh dosud maskované a mlčící přední linie nepřátelské obrany. Když útok stále pokračuje, přidá se postupně i protivníkovo dělostřelectvo, demaskujíc tak svá postavení, v éteru zhoustne radiový provoz, naznačující polohu vyšších velitelství, nažhaví se ukryté radary protivníkovy protivzdušné obrany a v hloubi nepřátelského území se pohnou některé dosud ukryté jednotky směrem k místu bojů … Zkrátka zjistí se toho dost.

Něco podobného proběhlo na virtuálním, ale stejně nelítostném bojišti politiky ve středu 4.3. Odpoledne probleskla medii zpráva o možné dislokaci jednotek armády USA na našem území. Původním zdrojem této zprávy byla jedna věta z veřejná diskuse, kterou vedl velitel americké 173. výsadkové brigády plukovník Michael Foster na půdě washingtonského Centra pro strategická a mezinárodní studia. Jednalo se o operaci Atlantic Resolve  a inkriminovaná věta zněla zhruba takto : „Na léto přichází v úvahu rozšíření, které by mohlo obsahovat Maďarsko, mohlo by obsahovat Gruzii a v nějakém bodu v čase Českou republiku, takže do konce léta by zde mohla být operace zahrnující území od Baltu až na jih k Černému moři“.

Toho se chytla agentura ČTK a od ní šokující informaci převzaly české zpravodajské weby. To byl první výpad a postupné rozvíjení zkusmého útoku. Obrana se ozvala prakticky okamžitě. Web zhoustl protesty a rozhořčenými reakcemi lidu. Do několika hodin byla formulována a podepisována protestní petice a zpravodajské portály se pustily do zpovídání politiků, co že o tom soudí.

Někteří se docela kroutili. No, nedivte se. Lid, tedy jejich voliči, hledí na podobné nápady velice nevraživě a s pramalým pochopením. Zato šafář zpoza louže, který je může (dříve či později a s větším či menším humbukem) od korýtka odstavit si tu věc velice přeje. A teď babo raď! Takže mnozí tancovali mezi vejci. Že jako cvičení určitě ano, ale posádku asi ne… Nepřekvapila, bohužel, pouze TOP 09. Taková jednota v servilitě vůči cizí moci se vidí opravdu málokdy. Vyjádření pana Ženíška a pana Štětiny mi připomněla doby dávno minulé, kdy 99 pragováků smolilo zvací dopis, v němž tehdejšího vládce Sovětského svazu žádalo o urychlené vyslání sovětských vojsk do Československa k záchraně socialismu.

Docela smutný byl pohled i na ODS. Tato, kdysi pravicová strana samostatných a svobodomyslných lidí se, ústy několika svých představitelů, přihlásila k hlavnímu evropskému proudu a plácala cosi o „ruské agresi“. Neudiví, že nejaktivnějším podporovatelem americké základny na našem území je europoslanec Zahradil.

Velice zajímavý byl pohled na premiera Sobotku. Má před sjezdem a jeho situace je delikátní. Významná, či spíše rozhodující část delegátů chystaného sjezdu ČSSD, si žádná cizí vojska na území státu nepřeje. Však to byla právě ČSSD, která rozhodující měrou přispěla k „zaříznutí“ projektu amerického radaru v Brdech. Naproti tomu on sám nedávno v USA přisliboval věrnost a pokračování v politice Václava Havla na věčné časy. Takže se potil, točil a vysvětloval…Nebyl to pro něj zjevně šťastný den.

Jeho konkurent a úhlavní partner v koalici, Andrej Babiš, se zachoval tradičně. Mlčel. Tak jako vždy a tak jako ke všemu důležitému. Proč si taky nějakým neuváženým výrokem poškozovat rating firmy, že?

USARMY

Po několika hodinách byl průzkumný útok odtrouben. Tak jako velitel, když zjistil vše, co bylo možné zjistit, zavelí k ústupu, tak i mediální sféra přeladila. Výstupy zpravodajských serverů naplnila uklidňující prohlášení nejrůznějších politiků, že šlo o nedorozumění, špatné pochopení, o běžné cvičení a tak. Že umístění cizích vojsk na našem území není možné jen tak potají nařídit. Že je k tomu, podle článku 39 Ústavy ČR, odstavce 3, třeba „souhlasu nadpoloviční většiny všech poslanců a nadpoloviční většiny všech senátorů“.

Účelu už bylo dosaženo. Terén se vyjasnil. Potvrdilo se, že obyvatelstvo (jak píší i znechucené a ublížené páteční komentáře v mediích hlavního proudu), je skutečně naladěno velice nepřátelsky vůči cizím vojskům a vůči vojskům USA zvláště. Navíc je schopno a také ochotno rychle reagovat a začít s organizací odporu. Potvrdil se i nepřátelský, podezíravý a až paranoidní vztah lidí ke svým elitám a voleným představitelům. Lidé (už zase) automaticky předpokládají, že tyto elity nehájí zájmy občanů tohoto státu, ale zájmy jiné, a věří, že jsou v cizím zájmu schopny jakékoli špatnosti..

Pokud jde o politiky, tak ti nejvěrnější byli na stráži. Že je jich jen pár a lid se jim buď směje, nebo je nenávidí, nevadí. Místodržitel nemusí být milován. Z těch ostatních se větší část část během poplachu stačila zařadit. Ostatní mají černý puntík. Bradáčová s Ištvánem asi dostanou zase pár jmen, na něž je zapotřebí sbírat materiál.

Nejdůležitější je celkové vyznění průzkumu: s takovýmhle materiálem se na Rusa fakt jít nedá. Jak je to možné, po tolika měsících ohlušující mediální kanonády, to bude muset vysvětlovat nejeden funkcionář. Nedivil bych se, ani kdyby hlavy padaly. Takových miliard a tak hubený výsledek!

A co z tohohle experimentu vyplývá pro nás? Možná taková nepatrná jiskřička naděje. Že ten, kdo chce válku, bude teď asi potřebovat přeskupit síly a upravit sestavu. Že si dá pauzičku. Aby to po ní zkusil jinak a z trochu jiného konce. Ne, že by snad propaganda polevila a tlak se zmírnil. Ale uvědomme si, že čas pracuje pro nás, co si válku nepřejeme. Nám tolik neteče do bot.

Navíc jsme si během akce i my opět ujasnili, kdo je kdo. Tak to nezapomeňme do nejbližších voleb! Pohov, rozchod!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.