large-791213_1280
16.4.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Průmyslové váhy a jejich využití. Kde je pořídit?

Sdílejte článek:

Přepravní firmy dosti často řeší potíže s tím, že mají příliš naložené kamiony a dodávky, což může zapříčinit problémy v okamžiku, kdy je kontrolují policisté a další orgány státní správy. Právě proto je dobré využívat průmyslové váhy a autováhy.

Silniční průmyslové váhy

V případě, že naložíte kamion příliš těžkým břemenem, než jakou má maximální nosnost, může vás v případě kontroly čekat dosti výrazný finanční postih. Kromě toho ale hrozí i poškození samotného vozidla, protože zkrátka není stavěné na tak velkou zátěž. Pomoci může autováha, díky níž jednoduše zjistíte, zda je vozidlo přeplněné, nebo se dá naložit ještě dalším nákladem, aniž by došlo k překročení maximální nosnosti. Kvalitní průmyslová váha umí spočítat těžké náklady s velkou přesností, takže máte dokonalý přehled o tom, jak nákladná břemena do kamionu, dodávky či osobního automobilu umisťujete.

Průmyslové váhy nacházejí uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu. Zejména se jedná o těžký průmysl, ale také zpracovatelský. Používají se ve skladech a spedičních firmách, samozřejmě je mají k dispozici i příslušné kontrolní úřady a celníci, kteří jimi provádějí přezkoumání hmotnosti naložených vozidel, jež se pohybují po veřejných komunikacích.

Tenzometrické váhy a jejich využití

Podobným způsobem fungují také tenzometrické váhy. Jsou speciálně vyvinuté pro vážení letadel a vagónů, tedy extrémně objemných dopravních prostředků. Tenzometrická váha je zařízením, které se dá koupit jen u specializovaných firem na zakázku, což ostatně platí i pro běžné silniční autováhy. V případě, že některý z výše uvedených typů vah potřebujete pro účely vaší firmy, kontaktujte společnost Tenzona, jež je prodává. Více informací najdete na jejím webu tenzona.cz, kde se nachází i poptávkový formulář, který stačí vyplnit a odeslat. Poté vás kontaktuje zástupce firmy, s nímž projednáte další detaily.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.