BOURE
24.5.2020
Kategorie: Společnost

Pršelo … ale voda je pryč

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ve Vidlákově spadlo od sobotního rána nádherných 34mm srážek. Minimálně půlka spadla formou krásného zahradnického deštíčku, zbytek pak hrknul naráz během deseti minut.  

 

Květnový průměr byl dneškem dosažen a překonán. Zřejmě to dožene i dubnový průměr. V globále zase budeme mít zcela průměrné srážky a k tomu sucho, protože za týden už to nebude nikde vidět. Zároveň má v příštích dnech pořád ještě pršet a než se květen odporoučí, možná dožene i srážky za březen. 

Když si představím jak na všechny ty asfaltové a betonové plochy spadly miliony až miliardy kubíků vody, které jsou teď už v řece a zítra budou někde u Bratislavy nebo Drážďan, tak si znovu připomínám, jak jsme my lidi blbí zcela v souladu s územními plány a urbanizačními záměry pod kterými jsou podepsaní všichni ti CSC s kulatými razítky a milionovými platy. 

Bahno na silnicích splavené z polí, protože se tam voda nemá o co zarazit, rozvodněné menší toky, protože jsou napřímené, lesy jsou mrtvé od kůrovce a z každého dvora, každé silnice, každého nádvoří a každé střechy na Kauflandu to teče zcela v souladu se všemi projekty, normami, vysokoškolskými skripty a zákony přímou cestou do moře. 

V půdě prý chybí cca 400 mm srážek. Dneska to skoro spadlo, leckde možná i víc… Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že se vsáklo mezi 5 – 10 milimetry. Tři čtvrtě spadlé vody je v tahu. 

U mě se do půdy dneska dostalo minimálně 20mm. Dalších deset jsem zachytil do nádrží. Zbytek je pryč. Chvíli to bylo tak prudké, že to doteklo až k vpusti těsně před průjezdem, která je poslední záchrana před vniknutím vody do baráku. Každopádně mám vody na příštích 6 týdnů bez jediné kapky deště. Pokud nebude moc vedro, tak ještě déle. 

Uprostřed Vidlákova je rybníček, který byl skoro vyschlý. A je vyschlý pořád. Proč? Protože kolem jsou krásně vydlážděné plochy, které všechno vodu poslaly směrem na čističku, kde teď mají mimořádnou šichtu a nějak se snaží to navléknout, aby dešťová voda nevnikla do čističky a nevypláchla jim bordel. Teď tam různě zvedají a spouštějí česle, zvedají odlehčovací stavidlo a zase ho spouštějí.  

Na druhé straně Vidlákova zase chcípají ryby v požární nádrži, protože tam hrkla voda ze všech okolních silnic i s olejem z aut. Původní koryto je dávno zarovnané. 

Vidlák děkuje všem chytrým hlavám, které zinkasovaly miliony korun za výchovu nových projektantů, kteří dnešní stav vetknuli do zákonů, nakreslili a postavili. Teď za drahé peníze vymýšlejí co s tím a až to vymyslí, bude to zase drahé a k ničemu. 

Takže až zase bude mluvit nějaká moudrá hlava o suchu v půdě, tak mu připomeňte, že po dnešním dešti žádné sucho být nemuselo. Stačilo by, aby to zůstalo zhruba tam, kde to spadlo. 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 888 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
97 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.