demonstracemilion
14.5.2019
Kategorie: Politika

Prounijní kampaň vrcholí

Sdílejte článek:

J3K

Již relativně brzy se otevřou volební místnosti a lidé půjdou projevit svůj vztah k Evropské unii. Masáž stran ucházejících se o hlasy voličů je v plném proudu. Zatímco stébla se chytající subjekty zvou lidi do ulic a demonstrací, což platí pro demokratické liberály STAN, Topku a částečně ODS skrývající se za Milionem chvilek pro demokracii a zviditelňující se akcemi vedoucími proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové, ANO jakoby v relativním poklidu vyčkávalo.

Možná je to pouze dojem, který umocňují různá zpravodajství, v nichž se uvádí počty demonstrantů proti Babišovi a Benešové a přinášející informace o mítincích Pospíšila ve školách a ulicích, zatím co jiné ignorují (nejen ČT, ale i Seznam už se jednoznačně zaměřily především na propagaci EU). Dále jsou v nabídce pro euroskeptiky nevolitelní dle svých názorů a vystupování lehce zhulení Piráti, několik euroskeptických stran, z nichž díky mezinárodním kontaktům a relativně konzistentním názorům lze preferovat i přes řadu oprávněných připomínek SPD, také se mezi uchazeči o Váš hlas najdou skuteční recesisté, pro které je tato událost možností ukázat svůj smysl pro humor, ovšem za Vaše peníze.

Momentální demonstrace směřující proti Babišovi a Benešové jsou profesionálně připravené. Pokud se podíváte na záběry z akcí, nechybí vyvolávači hesel, elitní politici z opozice a samozřejmě zástupci profláknuté Kavárny. Dav opakující předhozená hesla opět připomíná stádo ovcí, které vůbec nechápe, o co jde. Takže….

Je skutečně smutné, že předsedou vlády je člověk s tak velkými podnikatelskými ambicemi, jako má Babiš. Jeho minulost svědčí o absolutním nepochopení slova morálka a pravdu se naučil nikoliv ohýbat, ale umí ji i točit do spirály. Jenže přesvědčil o svých schopnostech cca 30% dostavivších se voličů. Což mu stačí na to, aby sestavil vládu a zároveň si vybral po dohodě s koaličními partnery své ministry. V tomto případu je to jeho právo posvěcené českou ústavou. Křiklouni na náměstích si bohužel neuvědomují, že zásadním problémem vedoucím ke zvolení Babiše je nedůvěra jeho voličů a též těch, kteří dali hlas jeho koaličním partnerům, s bývalým fungováním politiků ze stran, které nyní vysílají své představitele na pódia před stádo ovcí. Chceme li demokracii, musíme dodržovat demokratické principy. Babiš ve volbách vyhrál a vítěz má právo rozhodovat. I když se nám to líbit nemusí.

Problémem ODS, STAN, KDU-ČSL a Topky je, že se podílely na zvěrstvech v minulém období a zároveň ani po jisté personální obměně nedokážou přesvědčit dostatečné množství voličů o svých názorech. Řekněme, že naštěstí. Právě u těchto subjektů, jejichž názorová shoda je alarmující především směrem k podřízenému vztahu vůči EU, je tažení proti Babišovi Zemanovi jedinou a nejvyzdvihovanější prioritou. Tomu se však nynější vládní koalice ubrání. Daleko nebezpečnější je však jiná situace. I přes prokazatelnou aroganci špiček vedení EU směrem k jednotlivým státům, především se to týká dosavadního předsedy EK Junckera veřejně přiznávajícího, jak zatočil s navrženými zástupci států, kteří ne se vším, co dělá EK, souhlasí, jsou výše uvedené strany jednoznačně pro další naše podvolování se praktikám Bruselu. Pokud by tedy tito naše jinak nijak moc populární strany vyslaly do Bruselu více svých zástupců, je riziko, že se naše pozice bude podobat době pobělohorské. Tím spíše, že se k nim v oblasti činnosti EU blíží i vládní ČSSD a ani ANO nepatří k odpůrcům politiky EU. Ejhle, jak si v tomto směru najednou notují a v Evropském parlamentu spolupracují. Ví to ten dav na náměstí? A to tu máme ještě Piráty, dítko levicových neomarxistických elit.

Moc prostoru pro liberály nenáviděnou euroopozici nezbývá, tvrdá mašinérie směřující proti SPD jede na plné obrátky. Příliš mnoho bodů nepřidal ani vnitrostranický spor vrcholící odchodem poslance Volného a části členů z jím vedené a vcelku úspěšné oblastní organizace. Navíc se před volbami vyrojilo plno dalších stran hlásících se k samostatnému českému státu, těm však jde většinou o nějaký ten peníz, protože šance na úspěch je nulová. Výjimkou jsou Svobodní a také parta kolem právničky Samkové, k níž se Volný přidal, tedy Alternativa pro Českou republiku. U Svobodných jde však po odchodu Macha o labutí píseň a Alternativa má zase minimum prostředků na solidní kampaň a navíc její vznik a doplnění Volným přišla v pozdním termínu. V politice nadšení a dobré názory nestačí, bez peněz a dostatečné mediální podpory se prostě šance na úspěch pohybuje kolem 1.5%. Bohužel rozchod Václava Klause ml. s ODS a vznik jeho nové strany přišel také pozdě, takže tyto eurovolby již neovlivní. Nicméně vidíme li, jakým způsobem zachází EU s Rumunskem, Polskem, Maďarskem a s námi, měli bychom si uvědomit, že potřebujeme posílit v oblasti opozice vůči nynějšímu vedení EU.

Salvini, Orbán, Farage, Wilders, Robinson, LePen, to jsou nejznámější jména jdoucí proti proudu. Pokud jde moc europoslanců a eurokomisařů zredukovat, pak jsou to tito lidé, kteří to mohou dokázat. A nejblíže k nim má Okamura. Toho na mítincích proto Babišovi a Zemanovi neuvidíte, byť k nim má své výhrady. Politika se na ulicích nedělá, jde o předvolební divadlo. A opět se ukazuje, kde je demokracie. Vzpomeňme na akci SPD s hosty ze zahraničí a protiakci ,,liberálních demokratů” končící policejním zásahem. Včera se při protestech pořádaných Chvilkou pro demokracii nic takového nedělo. Nikoliv proto, že by nebyli odpůrci nesouhlasící s obsahem mítinku a hesly provolávanými davem, ale protože proto, že protistrana si uvědomuje, že právo na názor má každý. Sehnat cca udávaných 20 000 účastníků svědčí o dobré organizátorské práci a zkušenosti. To není nic pro amatéry. Tomu nasvědčuje i množství transparentů. Budiž. Jde o právo každého, tedy ať ho využijí. Jen by stálo za úvahu, komu tím kdo slouží. Nejde o Babiše, jde o moc a peníze. Spravedlnost to nijak neovlivní. Ta totiž v nejvyšších politických kruzích neexistuje.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 491 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
64 komentářů
    • texas