ruskorubl
25.4.2019
Kategorie: Politika

Protiruské sankce a Nord Stream 2 do Německa

Loading...
Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

V rámci podivných sankcí proti Rusku po okupaci Krymu pokračují přípravy na plynovod Nord Stream 2, který má vést do Německa plyn z Ruska. Evropská lidová strana vyhlašuje, že ho nechce.

V rámci předvolební aktivity Evropské lidové strany prohlásil její lídr Manfred Weber, že je proti pokračování v projektu Nord Stream 2. Kandidát Evropské lidové strany (EPP)na post předsedy Evropské komise (EK) Manfred Weber řekl, že pokud se šéfem komise skutečně stane, použije všechny právní cesty, aby zablokoval plynovod Nord Stream 2. Weber to prohlásil v rozhovoru v úterním vydání listu Polska The Times. Nord Stream 2 podle něho není v zájmu Evropy, protože zvýší její závislost na ruském plynu. „A my potřebujeme větší nezávislost na ruském plynu,“ řekl a dodal, že jako předseda Evropské komise by udělal všechno pro to, aby vznik plynovodu zablokoval.

To jsou na první pohled radikální názory, překvapivě pocházející přímo z Německa, protože Weber je Němec. Jeho politická dráha je uvedena například zde. Je členem CSU, vládní strany na celoněmecké i zemské úrovni. Není vůbec náhodou, že toto interview vyšlo v Polsku, protože právě Polsko je nehlasitějším kritikem projektu Nord Stream 2. Pokud je něco na tomto projektu „zajímavé“, pak jen to, že „přežil“ sankce proti Rusku po okupaci Krymu. Velmi se v něm angažoval a angažuje bývalý německý kancléř Gerhard Schröder za SPD – německou sociální demokracii.V současnosti je Schröder předsedou výboru akcionářů konsorcia Nord Stream AG, zřízeného kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream, který vede pod Baltským mořem. Je také poradcem švýcarského vydavatelství Ringier AG a angažuje se pro skupinu Rothschild Group, kde je členem jejího poradenského výboru (European Advisory Council of Rothschild).[1] Od září 2017 působí také jako předseda dozorčí rady ruské ropné společnosti Rosněft.

Německo, z něhož Schröder pochází, přitom vede s Ruskem prostřednictvím EU diplomatickou válku na poli protiruských sankcí. Že jsou tyto sankce přinejmenším „polovičaté“, je z projektu Nord Stream 2 patrné. Právě tento projekt by pomohl Rusku přitáhnout otěže německému hospodářství a zvýšil by jeho závislost na Rusku. Protiruské sankce jsou z pohledu pokračování projektu Nord Stream 2 nejen „polovičaté“, ale zejména naprosto pokryteckou politikou, která nepomáhá vůbec ničemu.

Končící Evropská komise na čele s Jeanem-Claudem Junckerem byla ale „převodovou pákou“ Německa při správě EU a neudělala nic proti zájmům této země. Samozřejmě, je otázkou, jak moc upřímné je tvrzení lídra Evropské lidové strany Webera o ukončení projektu Nord Stream 2 a zda se nejedná jen o předvolební fígl. Nicméně, tak jako tak se musí politika EU vůči Rusku zásadně revidovat i ve světle výsledků ukrajinských prezidentských voleb, které opanovala nastrčená herecká figurka, chcete-li „loutka“.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 773 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.