13.9.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Protiromské nálady nejsou důsledkem ekonomické krize, pane Kumare !

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KATEŘINA GAJDOŠOVÁ 13|09|2013

Docela mě pobouřil článek, který vyšel jak na serverech aktuálně.cz, romea.cz a podobně. Ne pobouřil je špatné slovo, ten článek mě naprosto uráží. Ochránce menšin Sri Kumar Vishwanathan přirovnává situaci v ČR k nacistickému Německu.

 

 

Promiňte, ale máte snad pocit, že co Čech, to nacista a rasista?? Máte k Vašemu tvrzení nějaký relevantní důkaz nebo pouze přiléváte olej do ohně a snažíte si tím ochránit svůj velmi výnosný etno business?? Tento pán zřejmě zapomíná, že všechny organizace, všechny programy sociální integrace a podobné hovadiny jsou závislé na dotacích od státu. Kdo živí stát? Občané a jejich daně, to je velmi jednoduchá rovnice. Kolik přispívají do státní kasy vyloučení a sociálně slabí? Nepřispívají nic. Takže jacípak jsme rasisti a nacisti, když je živíme?

 

Máte snad pocit, že jen proto, že vzhledem k tomu, že ekonomika na tom není nejlépe, Češi obviňují Romy? Jo jasně přijdu domů, mrknu na výplatní pásku, zjistím, že mi zaměstnavatel nedal prémie, protože firma nemá příjmy a půjdu automaticky rozbít ústa nejbližšímu cikánovi, protože za krizi může menšina?

 

Drahý pane Kumare, takhle to skutečně nefunguje. Problémy jsou důsledkem toho, že někteří příslušníci menšin (zdůrazňuji někteří !), se chovají jako dobytek a neváží si toho, co jim stát potažmo občané ze svých kapes dávají.

 

Pokud tvrdíte, že Češi jsou rasisti, počítám s tím, že bychom měli mít i obrovský problém s ostatními menšinami jako jsou například Vietnamci. V České republice dle oficiálních statistik žije legálně téměř půl milionu cizinců, do tohoto čísla ovšem nejsou započítáni Romové. Kolik lidí slyšíte denně nadávat na Vietnamce (pokud pominu podnikatele – ale tam je to o jiném problému, než o jiné rase) ?

 

Četl jste někdy statistiky? Více než 30% Romů je negramotných – je to problém nebo snad Češi mohou za to, že nemají odpovídající vzdělání, že nemají možnosti se vzdělávat, nebo je to problém Romů, kteří se vzdělávat nechtějí?

 

Ti, kteří chtějí … to je jak plivnutí do moře. Ti, kteří chtějí a distancují se od problémové menšiny, těm upřímně gratuluji a přeji pevnou vůli.

 

 

Takže můžete mi prosím říci, je to snad problém občanů ČR, že Romové žijí sociálně vyloučeni? Kolik programů sociální integrace je pro Vietnamce, Srby, Poláky, Rusy a Ukrajince? A kolik jich je pro Romy? Takže Češi mohou za to, že Romové (někteří!) neposílají děti do školy? Že nemají posléze pracovníky návyky a odpovídající vzdělání na to sehnat slušnou práci? Češi mohou za to, že některé romské děti jdou po vzoru svých rodičů … příjem sociálka a příležitostný melouch?

 

Pokud tvrdíte, že Češi mohou za problémy s Romy, tak největším rasistou jste tady VY, protože chcete dvojí metr na obyvatelstvo jednoho státu !!

 

Chcete úlevy a ústupky za to, že se budou chovat slušně ( já myslela, že některé věci jsou naše občanská povinnost), chcete své romské sociální pracovníky, romské asistenty prevence kriminality, co takhle romského prezidenta?

 

Slyšela jsem názor, že Rom poslechne spíše Roma …. Fajn tak si prosím najděte nebo založte svou republiku, když nedokážete dodržovat zákony státu, kde jste údajně doma!! Založte si svůj parlament, senát nebo klidně království a zařiďte si sami vzkvétající zemi, kde nikdo nepracuje, ale všichni se mají dobře. 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.