trans-850x550
29.6.2021
Kategorie: Společnost

Proti zdi

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAPrezident Miloš Zeman se vyjádřil velice neuctivě až urážlivě o transgender lidech. Řekl, že jsou mu odporní a také cosi o sebepoškozování.

Mně tito lidé odporní nejsou. Trošku protivná – a také asi kontraproduktivní – je jenom ta propaganda kolem toho, ale s tím se bez potíží vyrovnám.

Prezident by takto mluvit neměl. Chápu, že sděluje své vnímání problému, na které má zcela určitě právo, víceméně to respektuji, ale zbytečně to hloubí zase další příkopy ve společnosti, kde je jich už dost.

Ale jsem vlastně překvapená, že se takhle vůbec ještě mluvit smí.

Myslela jsem, že je to dávno – hm, “nedovolené”?

Transgender a všechny jiné osoby musíme povinně respektovat, nekritizovat, ctít tu diverzitu, vážit si jich, prostě proto, že jsou. V žádném případně nemůžeme vůči nim cítit jakékoliv negativní emoce. To je nepřijatelné.

Jedinec, který by si dovolil necítit respekt k této menšině a dokonce jej nahlas sdělit, je společensky neakceptovatelný. Nesmí se vyjadřovat veřejně, je třeba ho vyhodit z práce a žádnou další mu nedávat, ostrakizovat ho a zabránit mu v šíření jeho názorů všemožnými způsoby.

A najednou… přijde prezident a zcela bez obalu formuluje svůj odpor proti tomuto druhu jinakosti. Na nikoho se neohlíží, neřeší, jestli to smí říkat, nebo nesmí, prostě to řekne. Nestará se, kdo ho za to odsoudí.

Prezident má v tomto absolutní svobodu.

Možná je posledním člověkem v naší zemi, který svobody v této míře požívá. O nic mu totiž nejde, nedává nic v sázku, může vystupovat sám za sebe a zcela podle své úvahy. Zastává volenou funkci, které ho nelze snadno zbavit, o znovuzvolení usilovat už nemůže a – to je velice důležité – má také téměř absolutní imunitu.

Nikomu jinému by takové vyjádření neprošlo.

Docházím k pozoruhodnému zjištění, že možná jediný člověk, který v naší zemi může svobodně vyjadřovat své názory, je prezident republiky.

Zajímavé. A neveselé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 189 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)