b3
17.4.2016
Kategorie: Společnost

Proti Barnevernetu protestovali lidé po celém světě

Sdílejte článek:

SMK 17|04|2016

Včera byl den velké hromadné demonstrace proti Barnevernetu v několika zemích a kontinentech naráz. Akce se účastnilo 20 zemí! Hlavními iniciátory mezinárodní akce jsou podporovatelé rumunské rodiny, které úřad zabavil pět dětí, včetně tříměsíčního kojence.

Barnevernet je norský úřad s mocí odebírat děti bez rozhodnutí soudů a ani vláda na ním nemá kontrolní vliv. Úřad děti odebírá často pro velmi bizarní důvody a je podezřelý, že podporuje pěstounský byznys. Případ se týká i Česka, paní Michaláková dodnes již pátým rokem marně bojuje o své dva syny. Jiný česko-norský pár málem přišel o vážně nemocnou devítiměsíční holčičku, kterou úřad rychlým přesunem dokonce ohrozil na životě. Holčička byla vrácena zpět.

b1

 • Sérii protestů započal Nový Zéland s více než tisícovkou účastníků. Podporu protestům vyjadřují až z daleké Indie. I tam mají zkušenosti s norským úřadem. Další protesty se konaly v Austrálii. Toho v Adelaine se účastnily asi tři stovky lidí. Na transparentech byly k vidění zamčené dárkové balíčky v norských barvách, zámkem s názvem Barnevernet. Také v Melbourne se sešly stovky lidí. Jako v Adelaine byly k vidění ony balíčky znázorňující nesvobodu Barnevernetu. K vidění na live streamu byly proslovy předáků demonstrace, účastníci pak prošli ulicemi.
 • Ve Skotsku se akce účastnilo pár desítek lidí. Měla spíše symbolický charakter. Vyšší účast měly ostatní protesty v Miláně, Bukurešti a dalších městech. Bukurešť zatím hlásila až tisíc lidí. Níže fotografie z Milána a Bukurešti. Rumuni norským ministrům dokonce posílají oficiální výzvu: Zrušme Barnevernet!

b2

b3

 • Zprávy o tisícové účasti přišly i z Vídně. K vidění byl například transparent s ohnutou norskou vlajkou a nápisem: „Evropo, proč mlčíš? Norsko unáší děti!“

Barnevernet v poslední době povoluje své uzdy a dříve zabavené děti v jednotkách procent překvapivě vrací zpět biologickým rodinám. První měsíce života však například rodičům dvojčat odebraných těsně po porodu z nejasných důvodů nikdo nikdy nevrátí. Podobně velký a velmi kritický ohlas směrem na úřad také zazněl po aféře dívky, která byla na cestách s matkou v Africe znásilněna. Čin před matkou tajila a když se po návratu do Norska chtěla svěřit kamarádce, sms zaslala omylem svému učiteli. Ten případ nahlásil Barnevernu, jenž dívku okamžitě odebral matce. Dívka vypovídala, že byla odnesena násilím a od matky v žádném případě nechtěla. Barnevern tedy dokázal, že „dobro dětí“ zcela ignoruje.

 • I přes deštivé počasí se stovky lidí účastnily demonstrace v Londýně. V rumunském Temešváru protestují lidé i za pomoci kultury. Demonstrace ve Vídni byla asi největší. Podle odhadu se jí účastnily až tři tisíce lidí.

Největší zastání pro norský Barnevern najdete od multikulturalistů. Ti považují kritiky za hysteriky. Barnevernet prý ví, co dělá. Projekt pro ochranu dětí podporuje Norsko i z fondů. Na legislativní přípravu po vzoru Barnevernetu v České republice fondy investovaly 27 milionů korun. Přes 30 milionů inkasoval vládní projekt HateFree, dalších 50 milionů si rozdělily jiné české multikulturní projekty. Aktivisté těchto organizací i ministerstvo k záležitostem buď mlčí, nebo jsou na straně Barnevernetu.

 • V Itálii odpor k Barnevernetu nespí. A protože se případ týká hlavně dětí, v italské Bologni se akce účastnily také desítky dětí. Odhadovaný počet účastníků demonstrace v Bukurešti překročil 3000 lidí!
 • Ostře sledovaná demonstrace v centru dění – v norském OSLU. Na akci již dorazily stovky lidí.
 • Rumunská Suceava: 7000 účastníků! Symbolickou podporu samozřejmě poskytuje i Praha.
 • Krom Bologny protestuje též italský Řím. 
 • Demonstrace probíhá též v norském Haugesundu.
 • Demonstrovalo se již i v Chicagu.
 • Protestovalo se i v Berlíně.

Zprávy České televize: Papež vyzvedl 3 rodiny migrantů a odvezl je do Říma. Dále pak informace o předsednictví ve straně STAN, vyšetřování vyděrače zatčeného ve Švédsku. Savčenkové stav se po její hladovce zhoršil. A demonstrace proti vládě v Brazílii. Že by se naše veřejnoprávní médium zmínilo o mnohatisícovém protestu po celém světě? Raději ne…

Proti čemu se také protestovalo? Nejpodivnější důvody pro odebrání dítěte:

Zrakově postižený rodič dítěti neposkytuje dostatečný oční kontakt.
Několik odebrání za veřejnou kritiku Barnevernetu.
Zveřejnění případu o hrozbě odebrání dítěte.
Nikdy neprokázané pohlavní zneužívání.
Dítě nemá oblečení seřazené ve skříni v úhledných poskládaných komíncích.
Psycholog vypozoroval, že matka neumí uvařit dostatečně nutričně hodnotnou omeletu a krájí dítěti chleba na příliš tlusté krajíce.
Dítě během umývání otcem otáčí hlavou na nevhodnou stranu.
Matka při umývání dítěte používá moc mýdla.
Matka je moc pasivní a otec moc aktivní co se péče o dítě týče.
Předchozí majitel bytu, který měla matka pronajatý, než se jí narodilo dítě, si stěžoval, že jí v bytě smrděla kočičí moč.
Dítě nebaví sociální aktivity ve školce.
Matka nechala dítě vyzvednout z rehabilitace po úrazu babičkou a nadřadila tak své zájmy zájmům dítěte.
Matka je příliš malá vzrůstem a když dcera v pubertě bude vyšší, nebude jí matka schopná udržet.
Dítě se nebránilo častým objetím babičky, která představují základ pro nežádoucí citovou vazbu.
Matka je na vozíku a nemůže s dětmi běhat nebo je v zimě naučit lyžovat.
Dítě odmítalo jíst rybí kuličky. Pracovník Barnevernetu to vyhodnotil jako důkaz o incestu v rodině
Dítě jí příliš rychle. Podle pracovníka Barnevernetu opět jednoznačná známka incestu.
Dítě jí příliš pomalu. Stejně jako u rychlého jezení je toto považováno za důkaz incestu.
Rodiče odmítli sdělit detaily o svém životě, tudíž něco musí skrývat.
Lyže v garáži jsou volně položeny na zemi a nejsou seřazené a opřené o zeď. Rodina tudíž není schopna poskytnout dítěti smysl pro pořádek.
Rodiče se o dítě příliš bojí a moc se o něj starají.
Matka slovně nepodporuje dítě během jídla.

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 53 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...