frpolice
26.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Protesty policie ve Francii nabírají na neskutečné síle (video)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SMK

Policejní protesty ve Francii nabývají neskutečných rozměrů. Poté, co na přelomu září a října skupina neznámých pachatelů málem zaživa upálila dva příslušníky, se policisté rozhodli dát opravdu hlasitě najevo nesouhlas s přístupem zákonodárců nad (ne)ochranou svých kolegů.

6 nocí strávili policisté na spontánních protestech. V noci na dnešek jich byly tisíce, přidali se hasiči a řidiči MHD a protesty se rozšířily do jiných měst, tedy mimo Paříž, kde došlo k prvním demonstracím. Všichni protestují v uniformách, za což si policie nejprve vyslechla hrozby svých velitelů, jelikož zákon zakazuje využití uniformy k těmto účelům. 

Šéf francouzské policie předevčírem slíbil, že splní veškeré požadavky policistů, píší Reuters.Chápu jejich obavy a sdílím téměř všechny jejich požadavky,“ vyjádřil se Jean-Marc Falcone, šéf národní policie.

Toto je video z noci na 25.10., z šesté noci policejních protestů, které se účastnili i civilisté.

Půl roku před prezidentskými volbami je socialistická vláda ve Francii v defenzivní pozici. Hollande se snaží komunikovat se zástupci policie, ale opoziční politici vyrazili na vládu s tvrdou kritikou. Podle nich problém s násilím proti policii trvá již roky. Příslušníci musí čelit nejen džihádistům, ale také maskovaným levicovým extremistům. Podezřelí z pokusu u popravu policistů v autě se předpokládají právě u jedné z těchto dvou skupin.

I přes prohlášení Hollanda, který slíbil pokračující dialog, se protesty nejen rozšířily mimo hlavní francouzské město, k policistům se přidali i hasiči a také řidiči městské hromadné dopravy.

Policisté ze všech policejních oddělení společně s hasiči vyjdou ve středu 26.10. v poledne do ulic. Vydají se na pochod k nemocnici Saint-Louis, kde stále leží jejich popálený kolega. Ten je hospitalizován poté, co jeho a jeho kolegyni uzavřeli ve služebním voze zatím neznámí pachatelé a hodili dovnitř zápalnou láhev s cílem upálit příslušníky zaživa.

Účast přislíbili i hasiči. Ti v posledních letech čelí zhoršující se bezpečnostní situaci při hašení požárů v oblastech vyhlášených jako nebezpečných či takzvaných NO GO Zónách, kde je při hašení či po něm napadají převážně muži migrantského původu či vzhledu, popisovaní jako džihádisté.

„V kontextu nedávno pořádaných významných akcí vyjadřujeme plnou podporu, partnerství a vděk naší policii a zároveň vyjadřujeme hněv a nespokojenost. (…) Vyzýváme všechny hasiče ve Francii, aby se v pracovním oděvu připojili k hnutí nespokojenosti ve středu 26.10. v Paříži, či se podíleli na všech místních iniciativách,“ vyzval v neděli úředník Autonomní federace hasičů.

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.