demostaromak012021
10.1.2021
Kategorie: Společnost

Protest proti opatřením vlády v Praze: Otevřete ekonomiku, školy a zaveďte program na ochránění rizikových skupin a odejděte!

Sdílejte článek:

COM

Přes 2000 lidí se účastnilo dnešní demonstrace iniciativy Chcípl PES, která se zasazuje za zachování provozu restaurací a bojuje proti vládním opatřením.

138269879_10218443775661875_7769707504523256071_nProtestní akce začala odpoledne ve 14:00 na pražském Staroměstském náměstí a podle policie byl překročen maximální povolený počet účastníků. Dav protestujících skandoval například heslo “My chceme žít!” A mával českými vlajkami a transparenty s nápisy “Stop covid tyranii. Zastavme totalitu jménem covidu! “,” Nejsme ovce “,” V pondělí do školy! ” či ” Stop koronateroru “.

Úvodem demonstrace vystoupil na pódiu zpěvák Daniel Landa, který lidi vyzval na nenásilný protest. “My jsme síla, my ale nejsme násilí. Jsme mírové shromáždění. Je to velmi důležité, “uvedl.

„Slibuji, že pivovar nikdy nezavřu. Nikdy nebudu kontrolovat, jestli budete očkovaní, čipovaní nebo testovaní. Vždy ke mně přijdete,“ podotkl Jiří Janeček z pivovaru Malý Janek v Jincích. „Pojďme do 23. ledna kompletně otevřít Českou republiku, probuďme se do čtrnácti dnů v normálním světě. Jsme šikovný národ, jen nás nesmí řídit nemehla,“ dodal Janeček.

„Jak jste naložili s naši důvěrou?“ Ptal se ve svém projevu zástupců státu Jakub Olbert, majitel rebelujícího Šeberáku. „Zklamali jste. Při zatýkání vašich voličů mlčíte. Umožnili jste jedinému člověku zdevastovat naše životy. Vyzývám vás, okamžitě zrušte veškerá nařízení. Otevřete ekonomiku, školy a zaveďte program na ochránění rizikových skupin a odejděte,“ vyzval Olbert.

Organizátory protestu podpořil i exprezident Václav Klaus. “Už toho bylo dost. Už bylo dost všech příkazů a zákazů, které zásadními způsoby poškozují naše životy, “prohlásil Klaus. Dodal, že na Staroměstském náměstí byl proto, abych ukázal svou bezvýhradnou podporu demonstrantům. „Už toho bylo dost. Nejsem dezinformátorem, ale to, co vidím, je v rozporu s tím, jak to vidí naše vláda a její experti. Plošné zákazy ničemu nepomáhají. Koronavirus si dělá, co chce sám bez ohledu na to, jak PES ministra Blatného štěká. Zásahy vlády mají vliv na naši ekonomiku, finance i duši našeho národa,“ uvedl Klaus ve sém projevu.

Skupina rebelujících hospodských, ale i jiní podnikatelé či maturanti chtějí do 23. ledna otevřít Česko. Na akci dohlížely dvě stovky policistů spolu s pořádkovou jednotkou, kterou si objednali sami organizátoři. „Na místě budeme mít přichystané určité množství roušek, aby si ji lidé, kteří si ji doma zapomněli a neměli ji s sebou, mohli nandat. Chceme je k tomu motivovat tak, že si fixou mohou napsat na roušku vzkaz vládě. Budeme se snažit, aby akce proběhla co nejklidnější formou,“ uvedl před začátkem demonstrace v rozhovoru pro CNN Prima NEWS organizátor Libor Vondráček s tím, že se budou snažit i o to, aby lidé dodržovali rozestupy. Demonstrace má podle něj donutit vládu k tomu, aby zahájila co nejdřív dialog a zavedla takový program, který bude jednoduchý a efektivní na vyplácení všem profesím, které se kvůli opatřením dostaly za mříže. Také chtějí, aby vláda přehodnotila opatření a vyhlašovala je cíleně. „Některá omezení podle mnohých nejsou zas tak nezbytná a mají vedlejší škody a negativní efekty,“ podotkl Vondráček.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 394,- Kč
Vybráno 29.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 794 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)