facebook-chce
9.11.2019
Kategorie: Společnost

Prostor pro morální spodinu národa

Sdílejte článek:

J3K

Dění na sociálních sítích má svá pravidla. Jejich šíře možností je nepřeberná, ale mantinely kdysi poměrně široké se zužují. Kdo by si ze starší generace dokázal představit, jak moc internet změní lidské chápání. Pár vizionářů dokázalo ovlivnit uvažování kulturně vyspělých národů více, než většina válek za posledních 200 let. Internet zpočátku, a později právě sociální sítě, zmenšily naši planetu, zkrátily vzdálenosti a markantně rozšířily možnosti komunikace. To má mnoho nesporně pozitivních a téměř stejně negativních stránek. A přidáme li mobilní telefony se všemi schopnostmi, pak je jasné, že žijeme v době nástupu všudypřítomné elektroniky.

Internet se stal základem komunikace a společně s mobilními telefony představuje fenomén přelomu tisíciletí. Sociální sítě postupně nahradily ve velkém rozsahu dosud běžné mezilidské vztahy a jejich navazování ve veřejném prostoru. Seznamování se a poznávání nových lidí se stalo v tomto prostředí běžným. Jestliže spolu zpočátku komunikovali především studenti a mládež, využití se později především díky facebooku rozšířilo mezi všechny věkové kategorie. Momentálně tak přes něj spolu hovoří různě staří lidé žijící po celém světě. S jeho pomocí lze nalézt staré přátele i bývalé soky, lásku, sex, obchodní kontakty i nová dlouhá přátelství, často i bez potřeby se vidět. Že nikdy nebudete znát skutečně dobře někoho, koho jste v životě nepotkali, je nadmíru jasné. Je velmi snadné vypadat lépe, než jak je tomu ve skutečnosti. Také se lze stát součástí nějaké zájmové skupiny, případně vyhledávat běžně ne moc dostupné informace.

Neexistují však jen klady. Sociální sítě jsou prostředím, kde se čile obchoduje, což většinou probíhá i s platbami. Je zvláštní, jak se lidé snadno mohou zbavit svých peněz zasláním na falešné účty neexistujících firem. Kontrolní mechanismy facebooku hlídající nejen závadné fotky, ale nyní už i texty, které nekorespondují s jediným správným názorem, na který jsou stránky nastaveny, nedokážou zachytit podvodnou reklamu? To je divné. No zase tak ne. Odkazy jsou totiž samozřejmě sponzorované a majitelé facebooku by tak při jejich kontrole vydělávali méně. Jak povrchně nakonec vyznívají drsní cenzoři schopní vymazat člověka z povědomí ostatních. Zatímco Tommy Robinson je navždy na této síti pohřben, zloději dále úspěšně kradou. A ve velkém. Není to paradox?

Novinkou se stává však něco úplně jiného. Se zpolitizováním životu na facebooku dochází k diferenciaci různě uvažujících uživatelů. Už dávno si lidé nepíší jen o tom, jak se mají, neposílají si fotky z míst, která navštívili. Ze sociálních sítí se stalo poloveřejné bojiště. Anonymní profily se střetávají s reálnými. Lže se, překrucuje a ohbá. To vše by bylo akceptovatelné, kdyby majitelé sítí nestáli na jedné straně a nezasahovali do určité rovnováhy. Rázem se jejich nadřazenost vycházející z vlastnických práv stává evidentní a je to podobné, jako s vysíláním České televize. Je určena všem, pustit si jí může každý, ale objektivita je nulová, pořady tendenční a kdo nejde s těmi prezentujícími opět jen jeden schválený názor, moc si nepokouká, aniž by nechtěl prohodit obrazovkou půllitr.

Představiteli nových síťových bojovníků jsou novodobí partyzáni a samozvaní ,,ochránci demokracie” hlídající počestnost diskuzí. Připomíná to komunistickou cenzuru a provedením jí to i odpovídá. Etablují se z mladší generace a svá ,,hrdinství” spojují s nahlašováním ostatních, likvidací celých skupin i jednotlivců. Je až neuvěřitelné, kolik energie věnuje pár set hlupáků postupné likvidaci svobody slova, to vše s podporou politiků, médií, v neposlední řadě i neziskovou organizací Člověk v tísni, jejíž rozsah činnosti dávno opustil charitativní scénu a přešel na tu politickou.

Součástí taktiky této neziskovky je likvidace oponentů na všech frontách a výchova vlastních příznivců. Facebook je pro ni ideálním prostředím. Její zaměstnanci se tak zúčastňují boje proti údajným dezinformacím a nenávistným projevům, zároveň vytváří party, které doslova terorizují celé skupiny uživatelů facebooku, ale také výrazné jednotlivce, kteří mají na dění doma i ve světě jiný náhled, než liberálně likvidační Člověkem v tísni představovaný. Fanatismus pro napadání domnělých nepřátel dosahuje úrovně nacistů při likvidaci Židů za 2.světové války. Kdo měl tu možnost občas sledovat diskuze, kam infiltrovali členové udavačských komand a s jakou radostí vzápětí zajistili blokování uživatelů, mezi něž se vmísili, jistě zpozorní a uvědomí si, jak koncentrované zlo vzniklo. Cenzura spuštěná společností Facebook ukazuje, jak špatným směrem se nynější doba pustila. Moc získávají agresivní prosazovatelé a obhájci genderu, migrace, ekoterorismu, islámu, liberalizace, zatímco lidé s rozumem a nezasažení indoktrinací jsou označováni za nacisty, rasisty, xenofoby, netolerantní a ve finále za velmi nebezpečné, ač je jejich vystupování mnohem méně vedoucí k atakům, než u lepšolidí schopných falešně udat i své rodiče. Zároveň je třeba si uvědomit, že podobné aktivity vždy vznikají v levicovém prostředí. I proto je moderní liberalismus nazýván neomarxismem.

Facebook se v mnohém změnil a je jistým indikátorem hlouposti této doby. Jestliže se skutečně agresivní fašisté mohou jmenovat Antifa, 2. nejsilnější politická strana Pirátská a prosazovat volné používání psychotropní marjánky (tím není myšlena léčba), papež líbá muslimům nohy a myje jim je, pak nás nemůže udivit, že Člověk v tísni organizuje mladé lidi a nabádá je k likvidaci oponentů přinášejících skutečná fakta, informace a názory na to, jak se kdysi normální svět mění v mazlavé a smrduté bahno. Vyžívání se těchto dobře organizovaných Elfů tvrdě útočících na ,,ruské trolly´´ by za normálních okolností bral člověk s úsměvem, kdyby nevěděl, že tito ideologičtí pomatenci jsou schopní skutečně ublížit. Jejich nadšení z vlastních úspěchů je velmi podobné k tomu, jak se chovali elitní kolaboranti za 2. světové války. Bylo by velmi dobré, kdyby podobně i skončili. Ostatně jde opět jen a jen o užitečné idioty, kteří zadarmo věnují svůj čas a energii špatné věci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 433,00 Kč
Vybráno 41.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 996 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.