_____atalantaCERNOCH
16.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Propaganda pozitivní diskriminace v USA deformuje společnost

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJe smutnou vizitkou médií nejen v Česku, že jen opakují mediální klišé amerických progresivních médií. Po prvním černošském prezidentovi tu máme první viceprezidentku a nyní prvního homosexuála v administrativě.

Budoucí americký prezident Joe Biden v úterý oznámil, že do pozice ministra dopravy v nadcházející vládě nominoval svého někdejšího soupeře z demokratických primárek Petea Buttigiega. Buttigieg se v roce 2015 veřejně přihlásil k homosexualitě, zprávy o jeho nominaci do Bidenovy vlády proto oslavuje řada skupin na podporu práv komunity LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů). Pokud by jej do funkce potvrdil Senát, stal by se prvním otevřeně homosexuálním členem amerického kabinetu v historii USA.

Pamatuji si docela dobře, jak americká média hodnotila souboj Donalda Trumpa s Hillary Clintonovou v roce 2016. Tehdy to byl souboj „první ženy na funkci prezidenta“ proti „rasistovi a xenofobovi Trumpovi“. Ten byl navíc podle médi „příliš starý“ na to, aby mohl vykonávat úřad. Když nakonec Demokratická strana vybrala Joea Bidena jako svého kandidáta, jeho věk nevadil a stal se tak nejstarším nově zvoleným americkým prezidentem. A americká média oslavují další prvenství, která se chystá Joe Biden zařídit jmenováním své administrativy. Kromě viceprezidentky Kamaly Harrisové, která je první „neběloškou“ v úřadu, to bude první černoch velící armádě atd. atd.

USA ale mají i jiná prvenství, o kterých se média nijak zvláště nerozepisují. Po smrti George Floyda, Afroameričana, který zemřel na následky zásahu policistů v Minneapolisu, stoupl jen v tomto městě počet vražd několikanásobně. Podle některých zpráv by za to mohla nečinnost policie, která byla doslova ochromena hnutím Black lives matter. Vždyť v samotném Minneapolisu existovala zóna, ze které se policie stáhla a vůbec v ní nezasahovala. Počet vražd ale stoupl významně v celých USA. Přičítá se to obecně k propagandě „odeberme peníze policii“, která se bojí vykonávat svou práci.

Je smutnou skutečností současného světa, že se společenská normalita dostává i do ústavy. Příkladem je Maďarsko, které schválilo ústavní zákon o tom, že rodiče jsou muž a žena. Ve světle progresivních médií se jedná o další „důkaz“ toho, že je Maďarsko na štíru s tak zvaným právním státem.

S pozitivní diskriminací se v USA začalo již před desítkami let. Černoši měli a mají snazší přístup na vysoké školy, stačí jim menší počet bodů k přijetí u zkoušek. Běloši už proti tomu protestují a byli slyšet v éře Donalda Trumpa. Sám Trump označil tento systém za diskriminační pro bělochy. Ve státě, kde se černoch píše s velkým písmenem na začátku a běloch s malým se ale není co divit. Domnívám se, že využívání respektive zneužívání postavení menšiny se dnes projevuje právě v americké politice. Pokud v politice nezáleží příliš na tom, co si myslíte a hájíte, ale kandidát vycítí šanci prorazit tím, že se přihlásí k homosexualitě, je rázem vše jinak. Kdo by se „opovážil“ kritizovat politiku onoho dobrého muže, když by mohl dostat nálepku „homofoba“.

V USA se jeden novinář odvážil kritizovat užívání titulu „doktora“ u budoucí první dámy USA. Devětašedesátiletá Bidenová pracovala většinu života jako učitelka. V roce 2007 získala doktorát v oblasti vzdělávání. Předtím, než se s Bidenem přestěhovala do Washingtonu, učila na komunitní škole v Delawaru, na veřejné střední škole nebo v psychiatrické léčebně pro dospívající. Ostatně, známe to i u nás, když se i v Česku rozdávají vysokoškolské tituly v docela obskurních vědách. Progresivní média ihned přišla s tím, že se jedná o „sexistickou“ kritiku – rozuměj ve stylu toho, že první dáma je žena. Docela se „těším“ na to, až se v USA stane „první dámou“ muž. Spojené státy k tomu mají nakročeno velmi výrazně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 693 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.