VIRROUSKA
7.4.2020
Kategorie: Společnost

Promořovat?

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

jahodaCílené nakažování není možné spustit už z jednoho důvodu. Máme naprosto zdevastovanou kolektivní psychickou imunitu. I když statistika říká, že koronavirus sám o sobě (pokud nemyslíme na vyřazování nemocnic) není statisticky nebezpečnější než jiné nemoci. Obzvláště odborníkům, kteří stále ještě odmítají psychosomatiku, to nedochází. Jiných, i více nebezpečných, nemocí se lidé nebojí, i proto, že vůči nim mají vysokou psychickou imunitu. Nikdo se nebojí chodit k doktorovi v chřipkovém období. Jednak dostatečně silně věří, že chřipku nedostane a jednak zná mnoho lidí, včetně sebe, kteří chřipku prodělali.

To u tohoto viru neplatí. A co taky po nás chcete? Už tři měsíce televize valí jenom mrtvoly, mrtvoly, mrtvoly. Titulek o mrtvém Maďarovi mluví za vše: “V Thajsku umřel Maďar na koronavirus. Měl nehodu na motorce a zjistilo se, že má koronavirus.” Lžou a upravujou informace, aby měli senzaci. Od začátku se snažím sdílet optimistické informace a zároveň to beru velice opatrně. Ale tomu mediálnímu hnusu se nedá ubránit, ať by byl člověk sebeodolnější.

Pak tady máme příšerná videa od lidí, kteří popisují své průběhy. U nás je nejznámější to se dvěma holkama, jak popisují hrozný průběh a jak se o ně nikdo nepostaral. Kdyby někdo chtěl, asi by se našlo dost lidí, kteří by mohli natočit podobný průběh u chřipky nebo angíny, ale těchto nemocí se nebojíme, protože máme vysokou psychickou imunitu.

Aktuálně panuje dojem, že přežít koronavirus je šance asi tak 50:50, že to má hrozný průběh a že se to dá chytit ještě 3 hodiny poté, co přede mnou někdo prošel po ulici. Nikdo z odborníků se neobtěžoval na toto reagovat. Místo toho začali používat slovo promořovat, které má ve svém základu – mor – ?? Tím psychickou imunitu zkopnuli na úplné dno. Myslím si, že 87% procentní podpora nouzovému stavu mi dává za pravdu. Někdo to velice trefně přirovnal k vojenskému slovníku – máme podlomenou morálku a promořenost se rovná řízená kapitulace.

Teď je příležitost, aby si vyhrocené strany přestaly nadávat. Já mám pochopení pro ty, kteří argumentují neustále ekonomikou. Jenže žádná ekonomika stejně nebude, pokud budou lidi v panice a pokud nemocnice přestanou fungovat. Důležitější mi přijde argument, aby se opatření nezneužila proti naší svobodě v časech klidu, to musíme hlídat.

Teď je čas, kdy musíme chytře vymyslet, jak lidi ochránit. Podle mě se to stále láme na ochranných prostředcích. Vůbec tady nemluvme o otevírání škol, dokud není promyšlená ochrana. Až budou mít všichni k dispozici nanotechnologie a kvalitní respirátory, pak máme vyhráno.

  • Miroslav Jahoda, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 597 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.