virus3
10.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Promořování ve frontě na testy Covid 19

Sdílejte článek:

PATRIK POPP

Před několika měsíci v době první vlny koronaviru,  již lidé byli celkem rozumně naučeni udržovat větší vzdálenost jeden k druhému, kina i divadla byly zavřené a od 1,6m bezpečnostní vzdálenosti se přecházelo na 2m vzdálenost k druhým. V té době  nám televize Prima ukazovala bláznivé záběry z míst kde lidé čekali na testování zda mají koronavirus v sevřené frontě blízko sebe, kde si vesele vyměňovali koronavirové odrůdy a ti kdo měli strach, že se možná nakazili, ale ještě neměli jasné příznaky jako horečku, se zde zásobili  vhodnou várkou virů od těch kdo stáli kolem nich a pořádné příznaky již měli. 
Tehdy nad tím český národ kroutil hlavou, ale já jsem chápal, že holt jsme v nové situaci, kterou Češi ještě nezažili a tak se prostě chybička vloudila.

Ani ve snu mne nenapadlo, že možná jde o chytré, plánované promořování obyvatelstva až do minulého týdne, kdy jsem zjistil, že se v tomto promořování úspěšně pokračuje, i když možná né všude, tak alespoň v Příbrami určitě ano.
 .
V práci mi kolegové tvrdili, že protože jsem asi 4 vteřiny byl v kontaktu s nakaženým kolegou kterému jsem dal do ruky náplast, tak bych měl kontaktovat doktora, pro radu jak dál postupovat. Zavolal jsem tedy doktorovi s nadějí, že mně  potvrdí to, že mohu dál chodit do práce, když kontakt nastal před 6 dny a já stále žádné příznaky vůbec neměl. Sestra mne ale přesvědčila, že musím jít hned na testy a do karantény.
 .
Když jsem na testovací místo dorazil, tak jsem byl šokován, že jde o stejné organizované promořování, jaké jsem dříve viděl v televizi.
 .
Promořování se mělo páchat od 12.30 do 14.30.
 .
Já jsem tam dorazil nějakou minutu před 12.30 (odcházel ve 14. 30)  a viděl již dlouhou frontu lidí, stojících blízko sebe. Desítky metrů od vchodu do ordinace jakási chytrá hlavička postavila zátaras s pruhovanou páskou, i když cesta dál byla volná a lidé by tam mohli další desítky metrů klidně stát.
 .
Pokud to byl záměrný tah pro efektivnější promořování, tak to bylo vskutku geniální. Přinutilo to totiž lidi kteří se již do té fronty nevešli aby se u zátarasu obrátili a vytvořili novou frontu vracející se zpět do tvaru U na úzké cestě hned vedle těch co tam stáli v opačném směru. Starší pán, který někde vzadu už asi hodinu stál v studeném větru, se šel vrávoravým krokem zeptat sestřiček,  které se zoufale snažili zvládnout nápor čekajících, zda by ho nemohli vzít dříve, když má horečku.  Ten kdo zdejší promořování tak skvěle  naplánoval, zjevně chytře připravil chudáky sestry o ten druh teploměru, který se přikládá k čelu a tak protože nemohli ověřit zda skutečně teplotu má, a lidé ve frontě, neměli chuť ho bez důkazu pustit, tak pán vrávoral hezky nazpět stát v tom chladu další hodinu.
 .
Když jsem se po další hodině ve frontě přiblížil k sestřičkám, které zapisovaly lidi a jejich příznaky, tak se mi potvrdilo, že lidé jako já, kteří nemají vůbec žádné příznaky se zde mísí v těsné blízkosti s těmi kteří mnoho, nebo většinu příznaků koronaviru mají.
 .
Dostal jsem zprávu, že výsledek byl negativní, ale přesto, že kontakt s nakaženým byl již před 14 dny, a internet tvrdí, že maximální inkubační doba je 14 dní, tak stejně musím povinně ještě jednou podstoupit toto organizované promořování a jít znovu mezi nakažené tlačící se jeden na druhého na výtěry, ať chci nebo nechci.
 .
Spolu s tím, jak v první vlně koronaviru s pomocí mobilních aplikací byli lidé v některých zemích sledováni velkým bratrem kde jsou a s kým se setkávají a co dělají, mi to připomnělo téměř Orwellovské proroctví v posledních stránkách bible, kde Ježíš řekl Janovi, že těsně před jeho návratem na zem, bude tvrdá diktatura a povstane na zemi diktátor šelma, který bude nutit všechny lidi vzít na čelo nebo ruku znamení, bez kterého nepůjde ani kupovat ani prodávat. Lidé co v bibli nevěří, mi před lety říkali, že je to blbost, protože, i když již nyní existují mikročipy které se testují ve Švédsku a USA, aby fungovaly jako platební a i identifikační karta, a které se vpichují pod kůži pravé ruky nebo čela (přesně jak to stojí v bibli), tak lidé přeci nejsou tak hloupí, aby se nechali označkovat jak dobytek a ještě k tomu ztratili integritu a privátní život, když by byli všude dohledatelní a kontrolovatelní (v to, že Ježíš ještě k tomu varuje abychom tyto značky nikdy nebrali. protože kdo by je bral a klaněl se diktátorovi bude navěky věků trpět, ani nevěřili). První vlna koronaviru ale prokázala, že lidé nuceni velkým bratrem být kontrolováni s pomocí mobilních aplikací většinou ani necekli, takže hrozivá proroctví v posledních částech bible o tom co se stane těsně před návratem Ježíše bohužel asi nastanou.
 .
Přiznám se, že má slova o záměrném promořování byla jen sarkastická nadsázka nad nelogickou situací, kdy sice chudáci sestřičky se snaží, jak jen mohou zvládat těžko zvladatelnou situaci, ale kde někdo vedoucí, kdo by vše měl plánovat a zajistit dohled který by kontroloval rozestupy mezi lidmi, (protože to by sestry již nestíhaly) se prostě jen na vše vykašlal a tak se takovéto testování  náhle stává kontraproduktivní.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 012 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.