1454851522_P201602070411801
20.5.2016
Kategorie: Politika

Promiňte prosím, že se tak hloupě ptám, ale jak je to teď s „Klinikou“?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 20|05|2016

Promiňte prosím, že se tak hloupě ptám, ale jak je to teď s „Klinikou“? Ano, mám na mysli to tak zvané Autonomní centrum na pražském Žižkově.  To, které od 2. března letošního roku nelegálně a neoprávněně užívají různí … no teď se tomu říká „aktivisté“.

Ano, znám vývoj v posledních týdnech a vím že nedávno proběhlo zasedání a pražského magistrátu a na něm (taky)zastupitel Matěj Stropnický ustoupil z některých svých (extrémistických) požadavků a v radě jej nahradila Petra Kolínská. A proslýchá se, že cenou za odstoupení kontroverzního radního byl požadavek, aby Praha zakoupila a squatterům poskytla budovu centra Klinika

Ano, řeknete, hnusný kšeft. A s divnými lidmi. Ale o tom občas politika bývá. I ta místní. Ovšem právě proto se ptám – je už ten objekt převeden na město, nebo městskou část? Je už sepsána řádná nájemní, darovací, či vůbec nějaká smlouva? S kým? Protože tak to v normálním a řádně spravovaném městě i státě chodí.

Jestliže není, tak už tam ta pakáž … eh, co to povídám, ti idealističtí mladí lidé, provozují své rejdy…eh, zase plácím, multikulturní aktivity, už přes dva měsíce načerno. A to vzbuzuje další otázky. Proč to město dopouští? Bojí se něčeho, že se nebere za právo a jeho prosazování na svém území? Koho nebo čeho? Nebo jinak. Je nějaký, mně neznámý rozdíl mezi nešťastníkem, který upadl do dluhů tak hluboko, že nemá na nájem a provozovatelem „aktivit“ v komunitních centrech? Toho prvního, pokud vím, je možné vystěhovat. I násilně. Že by toho druhého ne? Proč?

Také jsem něco slyšel o pokutě tisíc korun denně za neopuštění objektu. Je řádně placena? I o tom by se mohli páni radní občas zmínit… A přidat k tomu i informaci, jak je to s žalobou za neopuštění objektu, která pokud vím, byla podána.

Ona je totiž celá ta causa  vážnější, než by se na první pohled zdálo. Media nám dnes a denně neustále opakují mantry o právním státě. Politikové se zaklínají, pokud přijde řeč na právo, floskulí „padni komu padni“. A přesto má občan neodbytný pocit, že jsou tu někteří, co mají jakousi výjimku. Že ne?

Tak se třeba podívejte do Čtvrtletní zprávy o extrémismu, vydané Ministerstvem vnitra 25. dubna 2016 (zdroj). Klinice, jejím (ilegálním) uživatelům a osobám, které se kolem tzv „Autonomního  centra“ pohybují. je zde věnována téměř celá stránka. I s fotkou hledaného, ozbrojeného a podle policie velice nebezpečného Lukáše Borla, toho času v policejním pátrání.

Takže policie ví, co je ta parta zač. A nekoná. Magistrát to ví také. Pomineme-li zprávy od policie, pak má k dispozici i svodky policie městské s celou plejádou přestupkových řízení a v neposlední řadě i vlastní podatelnu s přehršlí stížnosti okolobydlících občanů. A taky nekoná. Tedy pardon, koná. Ale ve prospěch tohohle obskurního spolku.

Zvláštní. Přitom bezúplatní „nájemníci“, příznivci a podporovatelé Kliniky se svými aktivitami příliš netají. Ať už jde o soukromou válku anarchoscény s podnikem Řízkárna, nebo o podporu tzv. Sítě revolučních buněk, projevující se „revolučním“ podpalováním policejních aut… Ostatně nejnovější ukázku jejich revolučního zápalu můžete shlédnout zde.

Přesto policie to hnízdo nevybere a magistrát se může přetrhnout vstřícností. Proč?  Jednou z možností, která zvídavého občana napadne je, že tihle squateři asi musí mít nějakého velice mocného ochránce. Ovšem vzápětí zakroutí pochybovačně hlavou.. Kdo by je chránil? A proč?

Položme si je i my. Odpověď na první otázku bude zřejmá po zodpovězení druhé.  Proč by tuhle svoloč někdo ochraňoval? Inu, třeba proto, že je mu nějak užitečná. Co užitečná. Možná že je přímo nenahraditelná. Jak?

Povšimněte si prosím týpků, co se motají na všech „protidemonstracích“.  Nebo těch tak zvaných „vítačů“. Svítá? Ano, je to ta samá parta. Ta „Klinická“. Plus okolí, příznivci a sympatizanti. Už vám to začíná docházet? Že jsou fakt nenahraditelní?

Zkrátka, lid této země má, zhruba z 90% názor, který by podle našich představitelů  a elit mít neměl. A naopak, ten, co by míti měl, straší v hlavách jen mizivého procenta spoluobčanů. Jak v tomhle prostředí vládnout a dělat „tu správnou“ propagandu? Nezbyde než sehnat do houfu těch pár ochotných, nasvítit mediálními reflektory a propagandisticky tisíckrát znásobit. I z hrstky lze udělat dav a z davu dojem, že většina obyvatelstva je … pro nebo proti, doplňte dle potřeby.

Všimli jste si, jak nám ty mluvící hlavy vždycky důležitě sdělují: „sešli se příznivci i odpůrci…“. A když ty fetky náhodou na místo nedorazí, tak jako třeba před pár dny, 14.května, když měl Tomio Okanuta projev na Václavském náměstí, tak se jen tiše špitne něco o „hrstce účastníků“ a zpráva se nechá urychleně zapadnout. Jak by to taky vypadalo, že za „naše“ evropské hodnoty nikdo „neprotidemonstruje“?

Takže účast a vytváření (žádoucího) protinázoru a tím i propagandistické protiváhy je první cennou devizou tohohle spolku. Ale to samozřejmě není vše, co mohou nabídnout. Jestliže jste někdy byli na podobné akci, anebo jste si alespoň pozorně prohlédli necenzurované záběry, nemohlo vám uniknout, kdo tvoří základ demonstrace na podporu většinového názoru. Celkem logicky i „většinový“ občan. Střední třída. Slušní, pracující lidé, matky, důchodci…

Tedy lidé spořádaní a ze své podstaty neagresivní. A právě proto tu hraje  „Klinická“ parta, s svým revolučním zápalem, nezastupitelnou roli. Přesněji řečeno dvě. Zaprvé je potřeba vyvolat konflikt. Je mediálně zajímavý a hlavně – diskredituje celou akci. Ta se pak dá vhodně podat jako sraz agresivních asociálů, lumpů a násilníků.

Druhá, snad ještě důležitější role „revoluční mládeže“ je zastrašování. Přímé osobní útoky, vrhání předmětů a poškozování majetku účastníků „nežádoucí“ demonstrace je běžnou praxí nejen u nás, ale i v celé Evropě. Vzpomeňme jen oblíbenou taktiku odpůrců německé Pegidy – poškozování aut na parkovištích předpokládaných účastníků demonstrace. Prostě cokoli, jen aby si ten bílý, pracující a (ještě ke všemu) heterosexuální ničema dvakrát rozmyslel se podobných akcí příště zúčastnit.

Z uvedeného výčtu vidíme, že takovíto „občané zvláštního ražení“ jsou pro jisté kruhy, a to nejen u nás, ale i v celé demokratické EU, prostě k nezaplacení. Vždyť nebýt těchto pošuků, úchylů a smažek, kdo by se vlastně bil za ty správné, evropské hodnoty? Za ty, které původní evropské obyvatelstvo nepřijalo a teď, v poslední době, si je už dokonce dovoluje drze a veřejně odmítat. A jeho plánovaná obměna, nebo aspoň naředění jinou kulturou, se přitom začíná jaksi zadrhávat….. Ale to už jsme došli daleko. I když, možná, to alespoň trochu naznačilo odpověď na jednu shora uvedenou otázku.

Zpět ke Klinice. Vše je v rukou zastupitelů. Tedy těch, co „nás“ zastupují. Do dalších voleb, tedy do doby, kdy  bude šance ke změně, je nenechme pospávat. Ptejme se. A co Klinika? Jak to jde se soudním vystěhováním? Anebo už mají smlouvu? Kolik platí? Takové a podobné otázky jim můžete adresovat. Odpověď na ně, bude-li jaká, bude rozhodně zajímat mnohem širší okruh občanů, než jen residenty Žižkova.

A na závěr ještě dovolte otázečku pro policii ČR – jak to jde s vyšetřováním útoků na Řízkárnu? A co ta policejní auta? Už jste někoho zatkli? Jen loni jich shořelo víc než šest…

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 449,00 Kč
Vybráno 32.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
55 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.