DEMOPRAHA
19.10.2020
Kategorie: Společnost

Promarněná příležitost

Sdílejte článek:

JAN JIRKAL

Už z příprav bylo jasné, že demonstrace na Staroměstském náměstí přerůstá organizátorovi přes hlavu. Občanský spolek HON akci naprosto nezvládl.

 

Odpor k nesmyslným a nekoncepčním vládním opatřením zvedl ze židlí mnoho lidí po celé ČR a dokázal zdánlivě nemožné – sjednotil chuligány z mnoha různých fotbalových klubů. Tento potenciál jednoty a oprávněné naštvanosti lidí však spolek HON nedovedl využít.

Už zahájení demonstrace bylo trapné. Přišli jsme demonstrovat proti vládním opatřením. Opravdu někdo čekal, že je budeme dodržovat? Kdosi z organizátorů však několikrát dokola opakoval z pódia ustrašeným hlasem, jak je potřeba stát v obdélníčcích, které před akcí namalovali křídou na dlažbu. Směšné.

Následovaly projevy řečníků – plejáda bezejmenných tváří. Snad až na dvě výjimky nikdo z nich neuměl mluvit do mikrofonu. Před sjednocené chuligány postavili kohosi, kdo zamumlal plytký text o sportu. Poslechli jsme si vyčpělé příběhy z dob komunismu a vzpomínky na listopad 1989.

Na Staromák jsme šli demonstrovat proti nesmyslným opatřením vlády. Demonstrovat proti likvidaci celých odvětví ekonomiky a sportu. Demonstrovat proti střetu zájmu a vlastnímu obohacování členů vlády a jejich rodinných příslušníků. HON nám na to odpověděl ústy neschopných řečníků obecnými frázemi o svobodě a demokracii. A hlavně ať prý přijdeme na jejich další akci.

Z celé akce bylo zřejmé, že jsou organizátoři podělaní strachy. Za mne: Pokud nemají koule na to, aby stáli v čele občanského odporu proti vládní zvůli, tak ať jsou pryč a uvolní místo tomu, kdo to dokáže se vztyčenou hlavou.

K násilnostem PO UKONČENÍ demonstrace asi tolik:

Být ostravským chuligánem, který přijede demonstrovat až do Prahy, kde si stoupne bok po boku vedle sparťanů a chuligánů z dalších klubů a poslechnout si pak tupé a bezduché žvásty z pódia, tak bych byl také nasraný. Navíc výzvy od organizátora: „Dokažte, že nejste jen tupá hovada, která dělají bordel na stadionech,“ jsou vlastně vzkazem, jaký názor na chuligány organizátor má. Mne by to na jejich místě urazilo.

Dále dlužno přiznat, že policie šla konfliktům naproti. Možná si chtěli zatrénovat. Každopádně to není jen a pouze tak, že by účastníci demonstrace páchali násilí a policie dělala všechno potřebné, aby k násilí nedocházelo. Část viny je i na straně zasahujících policistů, byť je ta část jen velmi malá.

Poslední tečku tomu dají média, která budou informovat jen o následných násilnostech. Protože to je přeci dobře prodejná senzace a o smyslu demonstrace více neřeknou. Vina v tomto padá ale opět i na hlavu spolku HON, protože nedokázal z pódia předat jasný a srozumitelný vzkaz o tom, proč jsme přišli demonstrovat.

Cítím mizející svobodu z naší společnosti. Určitě budu hledat další příležitosti, jak podpořit návrat zpět směrem ke svobodné společnosti a nezávislé České republice. Po dnešní zkušenosti ale myslím, že takovou příležitostí další akce spolku HON nejsou. A je otázka, zda kdy byly…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 486 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.