lockdown
8.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Prolongace nouzového stavu je nežádoucí, vláda ho používá jako bič na živnostníky a drobné podnikatele

Sdílejte článek:

PO

Bábek: Prolongace nouzového stavu je nežádoucí, vláda ho používá jako bič na živnostníky a drobné podnikatele.

Stanovisko Podnikatelských odborů k záměru vlády prodloužit nouzový stav do příštího roku:

„Vláda naprosto nezvládá krizové řízení. Nouzový stav má jen maskovat neschopnost premiéra a jeho ministrů. Vláda ho používá jako bič na živnostníky a drobné podnikatele,” tvrdí předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Podle něho dává nouzový stav do ruky několika ministrů ohromnou pravomoc, kdy mohou bez jakékoli kontroly omezovat základní práva občanů a měnit zákony ve svůj prospěch.

Podnikatelské odbory důrazně protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu.

Žádáme poslance Parlamentu ČR, aby nepodpořili prodloužení nouzového stavu.

Živnostníci a podnikatelé mají právem obavy z dalších omezení, která jim znemožní pracovat a připraví je o zdroj příjmů. Vláda by měla opustit plány na další celoplošné restrikce a nastavit Protiepidemický systém tak, aby cíleně reagoval na aktuální vývoj v jednotlivých regionech.

Podle předsedy Bábka Česká republika není v krizi, ani ve válce. Jen je potřeba stát v krizi řídit a nikoli krizi vytvářet. Nouzový stav navíc vláda využívá k tomu, aby posílila vliv velkých korporací. „Premiér a ministři, díky nouzovému stavu, nasměrovali kupní sílu, a tedy posílení kapitálu, a zároveň finanční pomoc státu a dotace ve prospěch velkých korporací a holdingů. Paradoxně některé z nich členové vlády buď přímo vlastní, či ovládají, a zatímco země chudne a statisíce občanů jsou v existenční nouzi, premiér země a jeho lidé bohatnou. Prolongace tohoto stavu by jen dál zásadním způsobem narušovala férovost a prohlubovala nerovnost podnikatelského prostředí. Prolongace nouzového stavu je prostě nepřípustná,” doplňuje Bábek.

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. – mají více než 12 500 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 611 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.