80835476_lay
3.6.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Prolhaná mainstreamová média opět v akci aneb jak uprchlíci pomáhali v Německu při povodních

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ/JF 03|06|2016

Televizní štáb rakouské televize ORF přijel do místa povodňové katastrofy Schwäbisch Gmünd (Baden-Württemberg) v době, kdy byly již vyklízecí práce hotové a vodou zničený nábytek byl na ulici k likvidaci. Aby mohl kameramanský tým natočit nějaké „obrázky“, byli povoláni uprchlíci, aby asistovali při zinscenovaných záchranných pracích.

Tito žadatelé o azyl natancovali v čistých teniskách se smartfony na uších a předvedli „svou pomoc hostitelské zemi“. Nejodpornější na věci je, že nejdříve si těch pár zničených krámů nanesli zpět do sklepů, aby je pak pro rakouské diváky mohli zase vynést.

“Dojemný příběh o pomoci” potvrdil mluvčí města Markus Herrmann. Nicméně odmítl zprávy, že za celou blamáž je zodpovědné vedení města. “Byla to žádost ORF (rakouská veřejnoprávní televize),” řekl Herrmann. Ta byla splněna.

ORF požádala, aby mohla natočit některé scény, které by ukazovaly čištění po povodni. Pracovníci městského uprchlického centra museli přivést několik žadatelů o azyl, kteří nanosili objemné věci, vyklizené již domácími obyvateli, zpět do sklepů a poté pro TV znovu na ulici. Proč televize chtěla zrovna scény s pomáhajícími uprchlíky, na to neuměl mluvčí Herrmann odpovědět.

ORF se ohradila proti slovům mluvčího Herrmanna. Skutečně poslala štáb na Schwäbisch Gmünd, ale ten prý nebyl zapojen do výroby inkriminované reportáže. Musí být jiná stanice. Mluvčí Herrmann byl v pátek odpoledne však již nedosažitelný, a tak na vyjasnění,  jaká TV stanice tedy fakticky spáchala tuto propagandistickou parodii a kdo se najednou zalekl a lže, budeme muset chvíli počkat.

“Nemohli jsme uvěřit našim očím, když jsme toto viděli,” říká naprosto ohromený obyvatel města Wolfgang Binder. Mnoho dalších občanů z West City také projevilo své rozhořčení nad mediální propagandou, která se v jejich městě natáčela. 

ZDROJE: Mirka Haasová, SG, JF

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
29 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.