komunismus_0
25.11.2017
Kategorie: Historie

Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!

Sdílejte článek:

MIKULÁŠ KROUPA

Víte, že je to sto let od bolševické revoluce v Rusku? A tak mi dovolte radostně zvolat slova klasika: “Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!” 

A pro všechny narozené před rokem 1989, a vůbec, pro natvrdlou veřejnost, která furt komouše volí, několik poznámek, co to ten komunismus vlastně je. (Je to trochu školometské, vím, že příběhy jsou zajímavější, ale abychom pochopili ideologii, chce to znát i jejich pošahané teorie.) 

Komunistickou marxistickou představu můžeme shrnout do utopické teze: „Každý podle svých možností a podle svých potřeb.“ Ale pozor: takto „idylicky“ mělo vypadat až soudružské finále. Předcházet tomu měly dvě etapy „budování“:

  • Fáze první: diktatura proletariátu.
  • Fáze druhá: budování socialismu.
  • Až třetí fáze měla nastolit závěrečný jakýsi beztřídní stav: komunismus. 

V prvních dvou fázích se nejednalo o nic jiného, než o násilné zlikvidování majetných a opozice a ukradení majetku. Komunisté se řídili populistickým heslem: výrobní prostředky patří všem. Základ komunismu tedy spočíval v zabavení továren, půdy, ale i všech podniků, obchodů, hospod… Každý občan se tak rázem stal zaměstnancem státu.

Už Marx varoval, že bez této násilné fáze nelze komunismus vybudovat a potíž nastane s majetnými, kteří svůj majetek dobrovolně nevydají. Vůdce bolševiků Lenin jako první (ještě před nacisty), použil konstrukt koncentračních pracovních táborů, ve kterých proběhne systematická likvidace tzv. třídních nepřátel – majitelů továren, živnostníků a soukromých zemědělců, posléze tábory poslouží k vraždění zrádců ve vlastních řadách, což soudruzi eufemisticky nazývali „zostřování třídního boje“.

Komunismus skrývá hrůzný svět násilí a otroctví, ztrátu svobody a demokracie. Komunismus zbavil jednotlivce svobodného jednání. Občan se musel podřídit – jak komunisté zdůrazňovali – diktátu kolektivu. Člověk v komunismu nesmí a nemůže jednat, tak jak uzná sám za vhodné, svobodně podnikat, cestovat, rozhodovat se, co bude studovat, pracovat, kde bude žít. Je plně podřízen tzv. potřebám společnosti a „vůli lidu“, kterou tlumočí komunistická strana. Od toho fungovaly tzv. pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy, apod.

Vychovávat ke komunismu bylo třeba už od malička: ve škole, pionýru, SSM, na povinné vojně, v ROH… Základním nástrojem komunismu se stal strach, který obyvatele paralyzoval, manipuloval a vyvolával v nich nenávist k jakékoliv odlišnosti – rasové, národnostní, duchovní, kulturní… Největší strach šířily komunistické ozbrojené složky: policie, StB a její agentura – síť udavačů, milice a armáda. 

Abychom komunistické myšlence snad ještě lépe porozuměli, můžeme použít metaforu z prostředí katolické církve: pro řeholníky je jistě krásné žít v klášteře, kam vstoupili svobodně a dobrovolně, kde se o vše dělí a podřizují se, ale zkuste si představit tu hrůzu, kdyby do kláštera musel každý bez rozdílu a bez možnosti si vybrat, jestli chce nebo ne. A takový byl a je komunismus

Autor: Mikuláš Kroupa

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 520 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.