babiszemanloket
17.6.2020
Kategorie: Ekonomika

Projíme se ke kolapsu

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKARozhazovat, rozdávat. Na kamarádíčky myslet. Po nás potopa. To je asi stručně řečeno současná vládní ekonomická politika.

Arcilotr Kalousek zasekl v době světové hospodářské krize sekeru do rozpočtu 192 miliard korun. Slyšeli jsme o tom ještě 10 let poté. Dnes nám vládní garnitura plánovala 100 miliard, pak 300, teď už 500 a prý to tak bude i v následujících létech.

Zdůvodnění je jasné a přidal se k němu i náš moudrý pan prezident. Je potřeba investovat. To je opravdu objemné zjištění. Když to tak pomáhá, tak proč se neinvestovalo tak masivně v době, kdy ještě nepřišel koronavirus? Já ale tedy nevím, ale v době, kdy mám nějakou finanční krizi, třeba mě vyhodí z práce, a mám menší příjmy, tak rozhodně nebudu kupovat nové auto, ani střechu baráku nebudu rekonstruovat a i koupi nové ledničky bych asi odložil.

Jinak je tomu zřejmě na státní úrovni. Jak takové investice vypadají nám asi názorně ukazují Smartwings. Nejdříve je jim potřeba pomoci v hodnotě 900 milionů korun, pak vůbec ne, pak se do toho vloží náš láskyplný pan prezident a zase se bude pomáhat. A aby to nevypadalo hloupě tak z našeho velmi schopného (asi v poklonkování) ministra hospodářství vypadne, že krach Smartwings by státní kasu přišel asi na 1,2 miliardy. Na první pohled přeci musí být vidět, že je to více než zamýšlená podpora. A co by stát v případě krachu platil? Při něco přes 1000 zaměstnanců a jejich podpoře v době trvání 8 měsíců by tak to číslo mohlo nějak být. Ale to si opravdu někdo myslí, že ani jeden z těch zaměstnanců by si nenašel nové místo? U konkurence, která by linky Smartwings ráda převzala a bude shánět nové lidi? Ten výpočet je do očí bijící. Za co jiného by měl stát platit? Výpadek v sociálním a zdravotním pojištění přeci znamená, že stát těmto lidem bude jednou platit nižší důchod \)pokud zůstanou nezaměstnaní). A co jiného by měl v případě krachu Smartwings stát financovat? Navíc bude rozprodán nějaký zůstatkový majetek a stát je v pohledávkách první na řadě.

O co jde? Jeden z hlavních majitelů je blízký přítel pana Babiše, druhým majitelem je čínská společnost, a proto ten tlak z Hradu. Takže z našich peněz se má sanovat podnik jednoho přítelíčka a státní čínské firmy. Neměla by tedy do toho vrazit peníze spíše ta čínská firma, třeba za to, že se zvýší její majetkový podíl? Nebylo by to logičtější? Nechtějí to udělat? Proč asi? Tohle už smrdí na sto honů.

A aby to pochopili i ti lidé jednodušší, že je potřeba to udělat, tak se řekne, že se Smartwings přejmenují na ČSA. Na to přeci zaberou už opravdoví vlastenci, i flastenci. A to je další legrace. Co takové přejmenování stojí? Změnit všechna firemní loga, všechny propagační materiály, cedule na přepážkách ve všech letištích, kde mají zastoupení, vizitky všech zaměstnanců, oficiální firemní dokumentaci, nátěry letadel, záznamy v rezervačních systémech … . Troufám si říci, že se to bude počítat na desítky milionů. A to jen proto, aby ta podpora nevypadala tak hloupě.

Pak už zbývá jen poslední otázka: ten název ČSA má připomínat dřívější Československé aerolinie, nebo novější Čínské státní aerolinie?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 058 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.