Bez-662x381
22.8.2018
Kategorie: Humor

Projev prezidenta Zemana k 50. výročí okupace Československa ukrajinskou armádou

Sdílejte článek:

STRACH

Moje milá ženo Ivanko, moje milá dcero Kačenko, vážený pane prezidente Klausi, milý Václavův synu Vašíku, vážený pane ruský velvyslanče,

 

byl jsem donucen se dnes rád vyjádřit k smutnému výročí, které vrhá stín na novodobou historii našeho státu. Ano, letos je tomu přesně padesát let, kdy Zdeněk Bakala začal chodit do první třídy základní školy a položil tak první základy svým podovodům. Ve škole se naučil počítat, aby si o pár let spočítal, o kolik zbohatne, když české občany okrade o jejich bydlení. Ptám se proto společně s vámi – je vzdělání opravdu tak nezbytné? A ptal jsem se i nejvyššího státního zástupce, kdy toho Bakalu konečně zavřou. Dokonce jsem mu to dal příkazem. Odpovědí mi fňukání o demokracii. A opět se ptám – na co je nám demokracie, když si nemůžeme zavřít, koho chceme?

Shodou okolností letos připadá také padesáté výročí na událost neméně smutnou. V srpnu 1968 vstoupila na naše území ukrajinská vojska a začala dvacetiletá okupace Ukrajinou. Tou Ukrajinou, která ještě dnes útočí v Donbasu na nevinné ruské vojáky, kteří tam nejsou. Tou Ukrajinou, která si uzurpovala nárok na ruský Krym jenom proto, že čistě náhodou leží na jejím území. Tato Ukrajina nám v srpnu 68 bodla bajonet do zad.

Nedávno mi prezident Klaus líčil, jak v pětačtyřicátém stavěl proti tankům barikády ze starých televizorů a jak s povstalci pomáhal stříhat vlasovce. Dovolte i mně malou osobní vzpomínku. V šedesátém osmém mi bylo 24 let a byl jsem čerstvý komunista, mladé tele. Bonmoty ze mě ještě lezly jak z chlupaté deky a za večer jsem nezvládl vypít víc než deset piv. 21. srpna jsem se ráno probudil na lavičce v parku. Zjistil jsem, že se dívám přímo do hlavně protiletadlového děla, které tam nějací vojáci zrovna instalovali. Ptal jsem se jich, kdo to nařídil. Odpověděli, že Brežněv. Okamžitě jsem si vyžádal jeho telefonní číslo a zavolal mu do Kremlu. Když mi to vzal, oznámil jsem mu, že máme v parku dělo. Odpověděl mi stručně: „Éto váše ďélo.“ Pochopil jsem, že za nic nemůže a že jde o akci Ukrajiny.

Jsem od přírody skromný a statečný člověk. Okamžitě jsem tedy přešel do ilegality. Začal jsem drobnou odbojovou činnost. Tady jsem na zeď načmáral kosočtverec, tuhle jsem napsal básničku do šuplíku, tadyhle na Václaváku jsem Palachovi půjčil sirky, které mi dodnes nevrátil. Ukrajinským vojákům jsem sypal do vodky novičok. Ano, pane velvyslanče, už tehdy se u nás ve velkém vyráběl. Když pak přišla normalizace, začalo přituhovat. Během pohovorů jsem trval na tom, že nesouhlasím s okupací, za což jsem zaplatil cenu nejvyšší – vyloučili mě z KSČ. Zatímco ostatní si vesele chodili do kotelny, já musel pracovat v oddělení komplexního plánování v podniku Sportpropag. Tam jsem pokračoval na rozkladu systému zevnitř. A kde byl v té době Zdeněk Bakala? Ve třetí třídě skládal pionýrský slib.

Přes tuto moji osobní statečnost jsem se rozhodl dnes veřejně nevystoupit. Projev přečte můj osobní novinář pan Soukup ve svém pořadu Okupace Jaromíra Soukupa. Důvodem mého rozhodnutí je hysterie, která se kolem tohoto výročí zvedla ze strany pražské kavárny. Šlo o běžnou okupaci, jakých jsou ve světě stovky. Kdybych se měl vyjadřovat ke každé, nemohl bych stíhat své další prezidentské povinnosti. Soudy by byly bez soudců, vysoké školy by byly bez rektorů a trenky by zůstaly nespáleny. Proto přijměte těchto několik skromných vět jako splněnou povinnost a zůstaňte s námi u dalších pořadů na TV Barrandov.

Váš Miloš Zeman ústy Jaromíra Soukupa

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 250 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.