Bez-662x381
22.8.2018
Kategorie: Humor

Projev prezidenta Zemana k 50. výročí okupace Československa ukrajinskou armádou

Sdílejte článek:

STRACH

Moje milá ženo Ivanko, moje milá dcero Kačenko, vážený pane prezidente Klausi, milý Václavův synu Vašíku, vážený pane ruský velvyslanče,

 

byl jsem donucen se dnes rád vyjádřit k smutnému výročí, které vrhá stín na novodobou historii našeho státu. Ano, letos je tomu přesně padesát let, kdy Zdeněk Bakala začal chodit do první třídy základní školy a položil tak první základy svým podovodům. Ve škole se naučil počítat, aby si o pár let spočítal, o kolik zbohatne, když české občany okrade o jejich bydlení. Ptám se proto společně s vámi – je vzdělání opravdu tak nezbytné? A ptal jsem se i nejvyššího státního zástupce, kdy toho Bakalu konečně zavřou. Dokonce jsem mu to dal příkazem. Odpovědí mi fňukání o demokracii. A opět se ptám – na co je nám demokracie, když si nemůžeme zavřít, koho chceme?

Shodou okolností letos připadá také padesáté výročí na událost neméně smutnou. V srpnu 1968 vstoupila na naše území ukrajinská vojska a začala dvacetiletá okupace Ukrajinou. Tou Ukrajinou, která ještě dnes útočí v Donbasu na nevinné ruské vojáky, kteří tam nejsou. Tou Ukrajinou, která si uzurpovala nárok na ruský Krym jenom proto, že čistě náhodou leží na jejím území. Tato Ukrajina nám v srpnu 68 bodla bajonet do zad.

Nedávno mi prezident Klaus líčil, jak v pětačtyřicátém stavěl proti tankům barikády ze starých televizorů a jak s povstalci pomáhal stříhat vlasovce. Dovolte i mně malou osobní vzpomínku. V šedesátém osmém mi bylo 24 let a byl jsem čerstvý komunista, mladé tele. Bonmoty ze mě ještě lezly jak z chlupaté deky a za večer jsem nezvládl vypít víc než deset piv. 21. srpna jsem se ráno probudil na lavičce v parku. Zjistil jsem, že se dívám přímo do hlavně protiletadlového děla, které tam nějací vojáci zrovna instalovali. Ptal jsem se jich, kdo to nařídil. Odpověděli, že Brežněv. Okamžitě jsem si vyžádal jeho telefonní číslo a zavolal mu do Kremlu. Když mi to vzal, oznámil jsem mu, že máme v parku dělo. Odpověděl mi stručně: „Éto váše ďélo.“ Pochopil jsem, že za nic nemůže a že jde o akci Ukrajiny.

Jsem od přírody skromný a statečný člověk. Okamžitě jsem tedy přešel do ilegality. Začal jsem drobnou odbojovou činnost. Tady jsem na zeď načmáral kosočtverec, tuhle jsem napsal básničku do šuplíku, tadyhle na Václaváku jsem Palachovi půjčil sirky, které mi dodnes nevrátil. Ukrajinským vojákům jsem sypal do vodky novičok. Ano, pane velvyslanče, už tehdy se u nás ve velkém vyráběl. Když pak přišla normalizace, začalo přituhovat. Během pohovorů jsem trval na tom, že nesouhlasím s okupací, za což jsem zaplatil cenu nejvyšší – vyloučili mě z KSČ. Zatímco ostatní si vesele chodili do kotelny, já musel pracovat v oddělení komplexního plánování v podniku Sportpropag. Tam jsem pokračoval na rozkladu systému zevnitř. A kde byl v té době Zdeněk Bakala? Ve třetí třídě skládal pionýrský slib.

Přes tuto moji osobní statečnost jsem se rozhodl dnes veřejně nevystoupit. Projev přečte můj osobní novinář pan Soukup ve svém pořadu Okupace Jaromíra Soukupa. Důvodem mého rozhodnutí je hysterie, která se kolem tohoto výročí zvedla ze strany pražské kavárny. Šlo o běžnou okupaci, jakých jsou ve světě stovky. Kdybych se měl vyjadřovat ke každé, nemohl bych stíhat své další prezidentské povinnosti. Soudy by byly bez soudců, vysoké školy by byly bez rektorů a trenky by zůstaly nespáleny. Proto přijměte těchto několik skromných vět jako splněnou povinnost a zůstaňte s námi u dalších pořadů na TV Barrandov.

Váš Miloš Zeman ústy Jaromíra Soukupa

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 150 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.