TRUMPPELOSI
8.2.2020
Kategorie: Politika

Projde Nancy Pelosiové její nenávistný výlev v Bílém domě bez trestu?

Sdílejte článek:

KAREL ORLÍK

Mluvčí Bílého domu Nancy Pelosiová se neovládla a před kamerami roztrhala písemnou kopii projevu Donalda Trumpa. Během krátké doby tak dvakrát zneuctila úřad prezidenta Spojených států.

Někteří novináři to přičítají tomu, že Trump údajně nepřijal její nabídnutou ruku při pozdravu. Trumpovi stoupenci tvrdí, že v té samé chvíli podával ruku viceprezidentovi Pencovi. Žena by měla mít bezesporu při uvítání přednost. Přesto nelze tvrdit, že právě tato příhoda vyvolala u Pelosiové negativní reakce, protože její nevraživost, stejně jako celé Demokratické strany k Trumpovi trvá od jeho zvolení.

 

Podle zvyklosti měla uvést prezidenta slovy: „Je mi ctí, že vám mohu představit prezidenta Spojených států…“, místo toho jen suše uvedla: „Členové Kongresu, prezident.“

Roztrháním prezidentova projevu před zraky celého světa zneuctila úřad prezidenta podruhé. Tím odmítla prezidentovy úspěchy i úspěch amerického lidu. Republikán z Floridy, Matt Gaetz, se rozhodl podat na Pelosiovou etickou stížnost! „Její chování bylo pod důstojnost sněmovny a možným porušením zákona. Nikdo nestojí nad zákonem (18 USC 2071). Musí nést za to odpovědnost.“, uvedl Gaetz.

V dopise předsedovi etické komise Tedovi Deutchovi ze 4. února, Demokratovi z Floridy, požádal o zahájení vyšetřování „zjevného porušení sněmovního řádu XXIII. a § 2071 zákona 18 USC (utajení, odstranění nebo poškození dokumentu):

  • kdokoli úmyslně a nezákonně zakrývá, odstraňuje, mrzačí, vyhladí nebo zničí nebo se o to pokusí, nebo, s úmyslem tak učiní, vezme a odnáší jakýkoli záznam, postup, mapu, knihu, papír, dokument nebo jinou věc uloženou, nebo uloženou u jakéhokoli úředníka nebo úředníka jakéhokoli soudu Spojených států nebo v jakékoli veřejné funkci nebo u jakéhokoli soudního nebo veřejného úředníka Spojených států, bude pokutován nebo uvězněn až na tři roky, nebo oboje.

Ještě jedna věc se některým nelíbí. Katolička Nancy vedla 6. února modlitbu v Bílém domě. Modlila se za muslimy, za buddhisty, za uvězněné spisovatele, za „kněze, rabíny, pastory a náboženské vůdce po celém světě, jejichž svobody byly ukradeny kvůli tomu, čemu věří“, za oběti antisemitismu a za „nespočet muslimů a jiných náboženských menšin“, ale ne za křesťany. Přitom křesťané jsou nejvíce pronásledovanou skupinou na světě a někde dosáhlo téměř úrovně genocidy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 050 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.